شاهین بوشهر پرسپولیس را متوقف کرد

عکس آرشیوی از یک بازی قبلی پرسپولیس
Image caption عکس آرشیوی از یک بازی قبلی پرسپولیس

در دیدار پایانی هفته ششم لیگ برتر، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل شاهین بوشهر به تساوی 2-2 رسید.

این هفته هواداران پرسپولیس برای تماشای یک پیروزی آسان و پرگل برابر قعرنشین لیگ به ورزشگاه آزادی رفتند، ولی نتیجه دور از انتظار بود؛ شاهین بوشهر پس از سه باخت و دو تساوی، سومین امتیاز فصل خود را در تهران از پرسپولیس مدعی گرفت.

تیم تازه وارد بوشهری پس از نتایج ضعیف 5 هفته گذشته، سرمربی خود را تغییر داد و محمود یاوری را جانشین حمید کللی فر کرد.

یاوری باتجربه پیش از اولین حضور روی نیمکت شاهین به قرمزها هشدار داد خیلی به پیروزی مقابل تیم او امیدوار نباشند: "شاید شاهین در وضعیت مطلوبی نباشد، اما حریف هم آش دهان سوزی نیست و چندان حساب و کتاب ندارد."

تیم یاوری همان دقیقه 18 پرسپولیس را غافلگیر کرد و شوت محکم و تماشایی محمد احمدپوری از میانه میدان وارد دروازه میثاق معمارزاده شد.

دو دقیقه بعد، هادی نوروزی روی پاس کریم باقری و در تک به تک با دروازه بان گل تساوی را زد، اما در ادامه پرسپولیس ناامیدکننده بود؛ مدافعان این تیم روز بدی داشتند و در حرکات هجومی نیز تیم کرانچار برخلاف دیدارهای گذشته بی برنامه بود.

حضور مجتبی زارعی، وسلی برزیلی و اشپیتیم آرفی در نیمه دوم هم کمکی به قرمزپوشان نکرد. دقایق به سرعت می گذشت و این تیم همچنان در عبور از خط دفاعی شاهین ناکام بود.

سرانجام در دقیقه 87، داور خطای مدافع شاهین روی زارعی را پنالتی اعلام کرد و باقری ضربه پنالتی را خلاف جهت حرکت دروازه بان درون دروازه فرستاد. کرانچار نفس راحتی کشید و ورزشگاه شاد شد.

شادی قرمزها فقط 5 دقیقه دوام داشت؛ در دومین دقیقه وقت اضافه، ضربه کاشته رضا بازیاری از پشت محوطه جریمه با اشتباه معمارزاده در برابر دیدگان بهت زده تماشاگران راهی دروازه شد و دومین تساوی خانگی پرسپولیس را رقم زد.

شاهین بوشهر با 3 امتیاز در انتهای جدول ماند، اما ثابت کرد با آمدن یاوری هرگز حریفی از پیش باخته نخواهد بود.

پرسپولیس با 10 امتیاز و یک پله صعود در رتبه هفتم ایستاد.

در پایان هفته ششم لیگ برتر، پیکان قزوین با 13 امتیاز برای اولین بار صدرنشین است. مقاومت سپاسی شیراز و استقلال تهران با 12 امتیاز، ذوب آهن اصفهان با 11 امتیاز و سپاهان با 10 امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

مطالب مرتبط