پیروزی استقلال در غیاب پخش زنده تلویزیونی

Image caption برهانی در حضور ده ها هزار تماشاگر که صدایشان از تلویزیون دولتی پخش نشد گل زد

تیم فوتبال استقلال تهران با شکست دادن استیل آذین، در روزی که پخش زنده مسابقات لیگ برتر ایران از تلویزیون دولتی انجام نشد، به صدر جدول لیگ صعود کرد.

این دیدار حساس در روزی که تهران مانند برخی شهرهای دیگر ایران دستخوش تظاهرات گسترده مخالفان دولت در جریان راهپیمایی روز قدس بود، در ورزشگاه آزادی برگزار شد که بیش از 70 هزار تماشاچی در آن حضور داشتند.

بینندگان تلویزیونی برخلاف انتظار به دلیل آنچه "مشکل فنی" اعلام شد با یک ساعت تاخیر و بدون صدای داخل ورزشگاه مسابقه را تماشا کردند و مجری برنامه تلویزیونی بارها به دلیل این مشکل از بینندگان عذرخواهی کرد.

جواد خیابانی، مجری برنامه تلویزیونی اعلام کرد که دلیل اصلی "ارسال تنها یک دوربین به ورزشگاه" است که به گفته این گوینده این دوربین هم تصاویر را با کیفیتی پایین ثبت می کند.

با این وجود برخی حاضران در ورزشگاه، پس از مسابقه تایید کردند که جمعیت حاضر از جمله در حمایت از میرحسین موسوی شعار سر داده بودند.

استقلال 2 - 0 استیل آذین

رویارویی استقلال و استیل آذین جذابیت های زیادی داشت؛ آبی پوشان به فاصله دو هفته تا داربی بزرگ پایتخت، میزبان تیمی بودند که مدیر عامل، کادر فنی و تعدادی از بازیکنانش همه پرسپولیسی بوده اند.

حمید استیلی، سرمربی استیل آذین معتقد بود این بازی یک داربی کوچک است: "ما شبه پرسپولیس هستیم و امیدوارم هواداران که همیشه همراه ما بودند در بازی با استقلال در ورزشگاه حضور داشته باشند."

تیم استیلی در سه هفته ابتدایی لیگ با درخشش ستاره خود، علی کریمی در صدر جدول ایستاده بود اما با از دست دادن 5 امتیاز در دو بازی گذشته، با 10 امتیاز به رتبه هشتم سقوط کرد.

در مقابل، استقلال با 12 امتیاز، تیم سوم بود و صمد مرفاوی به پیروزی در این مسابقه و صدرنشینی فکر می کرد.

تیم مرفاوی از ابتدا هجومی بازی کرد. آبی پوشان روان تر از بازی های قبل بودند و در دقیقه 26 گل اول را زدند؛ ارسال مهدی سید صالحی از سمت راست در شرایطی که بازیکنان استیل آذین به گمان آفساید ایستاده بودند، در محوطه جریمه به آرش برهانی رسید و او توپ را درون دروازه فرستاد.

استقلال پس از رسیدن به گل حملاتش را به ویژه از سمت راست ادامه داد، ولی در نهایت با همان تک گل برهانی به رختکن رفت.

برتری شاگردان مرفاوی در نیمه دوم ادامه داشت. بازیکنان استقلال در میانه زمین بهتر بودند و در دقیقه 81 به گل دوم رسیدند. این بار هم برهانی روی ارسال از سمت راست خسرو حیدری از درون محوطه جریمه توپ را به زیر طاق دروازه زد.

استیل آذین در این نیمه بهتر از نیمه اول کار کرد، اما موفق به جبران نشد و اولین بازی اش در ورزشگاه آزادی با شکست 2-0 به پایان رسید.

استقلال با 3 امتیاز این دیدار صدرنشین شد. آبی ها با حفظ روند پیروزی های خانگی، اولین برتری فصل با تفاضل گل بیشتر از یک را جشن گرفتند تا مرفاوی امیدوار باشد انتقادات هفته های گذشته از خط حمله تیمش کم شود.

مسابقات هفته هفتم لیگ برتر، روزهای شنبه و یکشنبه 29 و 30 شهریور (20 و 21 سپتامبر) پیگیری خواهد شد.

مطالب مرتبط