پرسپولیس باز هم متوقف شد

کرانچار - عکس از ایسنا
Image caption کرانچار تحت فشار قرار دارد

پرسپولیس که هفته گذشته برتری برابر شاهین بوشهر را در دقیقه 92 از دست داده بود، این هفته با گل دقیقه 95 وسلی برزیلیا از شکست مقابل راه آهن در ورزشگاه آزادی فرار کرد.

پرسپولیس نباخت، اما شعارهای بیش از 45 هزار تماشاگر خشمگین حاضر در ورزشگاه آزادی علیه عباس انصاری فرد در پایان بازی، از روزهایی بسیار سخت برای مدیر عامل قرمزها خبر داد.

زلاتکو کرانچار پس از تساوی با شاهین که با اعتراض شدید هواداران روبرو شده بود، می دانست این هفته مقابل تیم سیزدهم راه آهن جز پیروزی راه دیگری ندارد.

سرمربی کروات پرسپولیس برای اولین بار اشپیتیم آرفی، مهاجم گرانقیمت خود را از ابتدا در ترکیب قرار داد تا تیمی هجومی را راهی میدان کند.

بازی با حملات پرسپولیس شروع شد، ولی راه آهن خیلی زود نشان داد حریفی دست و پا بسته نیست. شاگردان ارنی برندتس هلندی پس از از دست دادن دو موقعیت مناسب، در آخرین دقیقه نیمه اول روی یک حرکت تیمی با پاس عرضی مجید باجلان و ضربه آرام مجید نورمحمدی دروازه میثاق معمارزاده را باز کردند و با تشویق تماشاگران پرسپولیس راهی رختکن شدند!

تماشاگران قرمز در نیمه اول علی کریمی را هم تشویق کردند. پس از جدایی کریمی، نبود بازیکنی بازیساز در خط میانی این فصل پرسپولیس مشهود است.

6 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، دروازه بان راه آهن مهدی شیری را در محوطه جریمه به خطا متوقف کرد و ضربه پنالتی به سود پرسپولیس اعلام شد.

کرانچار در این بازی شیری را جایگزین میثم بائو در ترکیب کرده بود.

ضربه پنالتی را کریم باقری گل کرد و بازی در دقیقه 51 مساوی شد.

اما این تنها پنالتی مسابقه نبود. در دقیقه 78 دروازه بان پرسپولیس فرید عابدی، مهاجم راه آهن را به خطا زد، ضربه پنالتی را میلاد زنیدپور وارد دروازه قرمرها کرد و بار دیگر فریادهای اعتراض تماشاگران علیه سرمربی و مدیر عامل پرسولیس بلند شد.

کرانچار برای فرار از شکست محمد پروین را در دقیقه 90 به زمین فرستاد و نتیجه گرفت؛ ارسال پروین از سمت راست در دقیقه 95 با ضربه وسلی راهی دروازه شد هرچند شعارهای "حیا کن ..." تماشاگران پرسپولیس را قطع نکرد.

پرسپولیس با 11 امتیاز در رتبه دهم باقی ماند و راه آهن با 6 امتیاز در مکان چهاردهم قرار گرفت.

دیدارهای دیگر هفته هفتم لیگ برتر نیز نتایج جالبی داشت:

پیکان قزوین با برتری 2-0 در خانه برابر ابومسلم مشهد به فاصله 24 ساعت صدرنشینی را از استقلال تهران پس گرفت.

ابومسلم این فصل با مشکلات عجیبی روبرو است. پلمپ ساختمان باشگاه در هفته گذشته توسط نیروی انتظامی و حکم تعلیق از سوی کمیته انضباطی به دلیل بدهی، حاشیه های تیم بحران زده مشهدی است. ابومسلم پس از بازی با پیکان تا جلب رضایت طلبکاران اجازه حضور در مسابقات را ندارد.

اما شاهین قعرنشین این هفته کار بزرگ تری کرد؛ این تیم در بوشهر 4-1 مس کرمانی را شکست داد که هفته قبل ذوب آهن مدعی را 5-2 برده بود.

تیم محمود یاوری با این پیروزی و صعود 5 پله ای در جدول نشان داد تساوی هفته گذشته مقابل پرسپولیس در آزادی اصلا اتفاقی نبوده است.

ذوب آهن در اصفهان انتقام باخت سنگین 5-2 برابر مس را از استقلال اهواز گرفت و با همین نتیجه تیم خداداد عزیزی را شکست داد.

عزیزی پس از این باخت، استعفای خود از سرمربیگری استقلال اهواز را اعلام کرد. او هفته پیش با انتقاد از بازیکنان تیمش گفته بود برخی بازیکنان تا صبح بیدارند و قلیان می کشند و دیگری نیمه شب بدنبال پلی استیشن است!

سایر بازی ها:

صبای قم 2- پاس همدان 1

ملوان انزلی 0 – سپاهان اصفهان 0

مقاومت سپاسی شیراز 2- تراکتورسازی تبریز 2

فولاد خوزستان 1 – سایپا کرج 1

در پایان این هفته، پیکان قزوین با 16 امتیاز، استقلال تهران با 15 امتیاز و ذوب آهن اصفهان با 14 امتیاز در بالای جدول ایستادند و تیم های ابومسلم مشهد، فولاد خوزستان و پاس همدان پایین جدول قرار گرفتند.

مطالب مرتبط