مجازات 'بزرگترین تقلب ورزشی تاریخ' اعلام شد

Image caption پیکه در پیچ هفدهم پیست که اتومبیل ها در آن حدود 130 کیلومتر در ساعت سرعت دارند، اتومبیل خود را منحرف ساخت و برخورد او با کناره پیست باعث پیروزی هم تیمی او شد

شورای جهانی ورزش های موتوری تیم فرمول یک رنو را به محرومیت تعلیقی از رقابت های فرمول یک محکوم کرد.

این حکم به دلیل تبانی از سوی برخی اعضاء تیم رنو برای ایجاد تصادف عمدی در جریان گراندپری سنگاپور در سال 2008 جهت کسب پیروزی توسط یک راننده دیگر این تیم اعلام شد.

شورای جهانی ورزش های موتوری در حکم خود موارد نقض رنو را شدیدترین مورد نقض "قوانین و نظام بین المللی ورزش" دانسته و آن را "مستحق محرومیت دائم از مسابقات فرمول یک" خوانده است.

این سازمان در بیانیه خود آورده است: "نقض قوانین از سوی رنو نه تنها به تمامیت این ورزش لطمه زد، بلکه جان تماشاگران، مسئولان برگزاری و رانندگان را نیز به خطر انداخت."

با این وجود این سازمان که مرجع اصلی قضاوت در اختلاف ها و خطاهای رخ داده در این طبقه از رقابت های ورزشی محسوب می شود، با استناد به "گام هایی که تیم رنو برای شناسایی و رسیدگی به تخلفات رخ داده در تیم خود برداشت، و محکوم کردن اقدام های افراد دخیل در این حادثه" تصمیم گرفت محرومیت رنو را تا پایان فصل 2011 به تعویق بیندازد.

شرکت رنو پیش از جلسه دادگاه شورای جهانی ورزش های موتوری فلاویو بریاتوره، مدیر تیم فرمول یک خود و پت سیمونز، مدیر امور مهندسی این تیم را از کاربرکنار کرد و اعلام نمود و با اعلام اینکه در دادگاه از خود دربرابر اتهام وارد شده دفاع نخواهد کرد، عملا اتهام مطرح شده را پذیرفت.

در بیانیه شورای جهانی ورزش های موتوری عنوان شده است این شورا "تنها در صورتی رنو را از ادامه حضور در مسابقات فرمول یک محروم می کند که در طی این مدت مرتکب خطایی قابل مقایسه با تخلف رخ داده شود."

با این حال فلاویو بریاتوره، به طور مادام العمر، و پت سیمونز، به مدت پنج سال از مشارکت در رقابت های فرمول یک محروم شدند.

تخلف رنو چه بود و چگونه برملا شد؟

Image caption نلسون پیکه تحت مصونیت فدراسیون جهانی اتومبیلرانی شواهد خود را ارائه کرد

در اوایل ماه اوت و پس از دهمین مسابقه فصل فرمول یک، تیم رنو نلسون پیکه جونیور، راننده جوان خود را که در طی فصل موفق به کسب امتیاز نشده بود، اخراج کرد.

این اقدام، انتقاد شدید این راننده را در پی داشت، و در نهایت باعث شد او ادعایی مبنی بر دست داشتن در ایجاد تصادفی عمدی در جریان گراندپری سنگاپور در سال 2008 را مطرح کند.

پیکه جونیور در جلسه ای با مسئولان فدراسیون جهانی اتومبیلرانی مدعی شد در جریان این مسابقه به خواست مدیران این تیم فرمول یک تصادفی ایجاد کرد تا با کمک این موقعیت فرناندو آلونسو، دیگر راننده این تیم بتواند به پیروزی دست یابد.

آنچه این تصادف را به یک موقعیت برای پیروزی بدل می کرد، ساختار پیست های شهری مانند پیست سنگاپور است؛ بر خلاف پیست های مخصوص مسابقه، بروز تصادف در پیست های شهری مانند موناکو، والنسیا و سنگاپور (که فضای اطراف مسیر با حصار پوشیده شده) عمدتا باعث می شود برگزار کنندگان با فرستادن اتومبیل مارشال (ایمنی) به مسیر، مسابقه را به حال نیمه متوقف درآورند تا امکان پاک کردن مسیر از تکه های اتومبیل تصادف کرده، یا احتمالا رسیدگی به رانندگان آسیب دیده فراهم شود.

این شرایط معمولا تیم ها را وادار می کند تا استراتژی خود در قبال زمان سوختگیری و تعویض لاستیک مجدد را تغییر دهند و پس از تصادف، فورا به گاراژ باز گردند.

اما در گراند پری سنگاپور، تیم رنو پیش از بروز تصادف و زودتر از زمانی که پیش بینی شده بود، فرناندو آلونسو را (که مسابقه را از مکان پانزدهم آغاز کرده بود) به گاراژ فراخواندند.

چند دور بعد، وقتی پیکه تصادف کرد، خروج اتومبیل های جلوتر از آلونسو از پیست جهت تغییر استراتژی اجباری، مقام آلونسو را تا دوم، و سپس اول ارتقاء داد و این راننده اسپانیایی موفق شد اولین برد خود در فصل 2008 را کسب کند.

"بزرگترین تقلب تاریخ ورزش"

Image caption سیموندز (راست) که از شناخته شده ترین مهندسان در عرصه فرمول یک است، به مدت پنج سال و فلاویو بریاتوره به طور مادام العمر از مشارکت در مسابقات فرمول یک محروم شدند

بر ملا شدن این حادثه که در ابتدا تهدید به اقدام حقوقی علیه پیکه و سپس برکناری فلاویو بریاتوره و پت سیموندز را در پی داشت، به تحقیقات رسانه ها درباره آن منجر شد.

روزنامه تایمز لندن که با تحقیقاتی گسترده حتی اطلاعات مربوط به وضعیت اتومبیل پیکه در طی مسیر و در زمان بروز حادثه را به دست آورده بود، پس از برکناری این دو مدیر ارشد رنو، این حادثه را "بزرگترین تقلب تاریخ ورزش" خواند.

در نظر گرفتن اینکه قهرمان فصل قبل مسابقات فرمول یک (لویس همیلتون) با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به نایب قهرمان (فیلیپه مسا) به عنوان قهرمانی دست یافت، اهمیت حادثه رخ داده را دو چندان می کند؛ پیش از بروز این حادثه عمدی، فیلیپه مسا بالقوه امکان کسب پیروزی در این مسابقه (و 10 امتیاز حاصل از آن) را داشت، اما به واسطه این حادثه و سپس اشتباهی از سوی تیم فراری، به مقام سیزدهم رسید (بدون کسب امتیاز).

برخی کارشناسان معتقدند تیم رنو، قهرمان فصل های 2005 و 2006، با توجه به اینکه تا پیش از گراندپری سنگاپور در فصل 2008، تنها یک بار رانندگان آن توانسته بودند روی سکوی قهرمانی قرار گیرند (مقام دوم در گراندپری آلمان توسط نلسون پیکه)، به شدت برای کسب یک عنوان اول تا سومی تحت فشار قرار داشت.

محرومیت دائم از فرمول یک برای رنو، که با احتساب تولیدات شرکت نیسان، چهارمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می شود بطور بالقوه تبعات عمده ای داشت؛ رنو در دیگر مسابقات عمده اتومبیلرانی که برای این شرکت جنبه تبلیغاتی دارد، حضور ندارد و خروج از فرمول یک یکی از مهمترین سکوهای تبلیغاتی این تیم را از بین می برد.

از سوی دیگر اعمال محرومیت دائم نه تنها در شرایط رکود جهانی اقتصاد به از بین رفتن بیش از 700 شغل مرتبط با فعالیت های این تیم فرمول یک منجر می شد، بلکه با کاسته شدن از شمار تولید کنندگان عمده اتومبیل که در رقابت های فرمول یک حضور دارند، عملا ضربه ای به وجهه این رقابت نیز وارد می شد.

مطالب مرتبط