سوریان به صدر بازگشت

Image caption حمید سوریان در دیدار فینال به رومن آمویان اجازه کسب امتیاز نداد

حمید سوریان کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم ایران، برای چهارمین بار به مقام قهرمانی وزن خود در مسابقات جهانی کشتی دست یافت.

این ورزشکار 24 ساله در فینال مسابقات وزن 55 کیلوگرم، رومن آمویان کشتی گیر اهل ارمنستان که مقام قهرمانی اروپا را در اختیار دارد در دو وقت شکست داد تا دوران ناکامی او در عرصه مسابقات جهانی به پایان برسد.

سوریان که در المپیک 2008 پکن، با وجود امیدهای فراوان، به فینال نرسید و در مسابقه رده بندی هم شکست خورد، در پنجاه و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان که در شهر هرنینگ دانمارک برگزار می شود، دوباره غلبه خود در این وزن را به نمایش گذاشت و در پنج مسابقه ای که برگزار کرد، در هیچکدام از دو وقت مسابقه نتیجه را به حریف واگذار نکرد.

او در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد، در دور دوم خواکین مارتینز اسپانیایی را 10-0 شکست داد، در دور سوم اسپنسر منگو کشتی گیر آمریکایی را 7-0 برد، و در دور چهارم، در سخت ترین مبارزه آرهان کاراکوش، کشتی گیر ترکیه را 2-0 مغلوب کرد.

حمید سوریان در نیمه نهایی هاکان نیبلوم، کشتی گیر دانمارکی را با وجود تشویق مستمر تماشاگران بومی 7-0 شکست داد و در فینال نیز رومن آمویان را 6-0 از پیش رو برداشت.

رومن آمویان در المپیک پکن به مدال برنز دست یافته بود.

نظیر منکیف، قهرمان المپیک پکن که در دور سوم (یک چهارم نهایی) آن مسابقات سوریان را در نبردی نزدیک در سه وقت و به لطف امتیاز فنی شکست داد، در مسابقات قهرمانی جهان در دانمارک، در دور سوم مقابل کوهئی هاسه‌گاوا، کشتی گیر ژاپنی با امتیاز فنی مغلوب شد و شکست کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، به حذف شدن قهرمان المپیک انجامید.

پارک یون چول، کشتی گیر اهل کره جنوبی که در المپیک سوریان را در دیدار رده بندی شکست داد نیز در این مسابقات حضور نداشت.

مطالب مرتبط