زلاتکو کرانچار برکنار شد

Image caption کرانچار پیش از این با پرسپولیس دو پیروزی و پنج تساوی به دست آورده بود

عباس انصارى فرد پس از شكست ۲-۱ پرسپوليس مقابل پيكان در ورزشگاه آزادى، زلاتكو كرانچار را اخراج كرد.

بركنارى سرمربى كروات پرسپولیس در شرایطی رخ داد که این تیم در هفت بازی قبلی خود دو برد و پنج مساوی کسب کرده بود و شکست مقابل پیکان، اولین شکست پرسپولیس در فصل جاری است.

مدير عامل باشگاه پرسپوليس در شرايطى اخراج كرانچار را اعلام كرد كه انتقاد و اعتراض هواداران قرمز در هفته هاى اخير بيش از همه متوجه خود او بود.

انصارى‌فرد از معرفى سرمربى جديد پرسپوليس در كوتاه ترين زمان خبر داد: "كميته فنى باشگاه براى انتخاب سرمربى جديد، شنبه (۴ مهر) جلسه‌ خواهد داشت. اين كار بايد به سرعت انجام شود تا فرصت يك هفته‌اى تا بازى داربى از دست نرود."

مدير عامل پرسپوليس همچنين گفت كه تا انتخاب سرمربى جديد حسين عبدى، مربى اين تيم مسئوليت فنى را برعهده دارد.

پرسپوليس پس از دو تساوى خانگى و اعتراض شديد هواداران برابر پيكان صدرنشين قرار گرفت. پيكان با هدايت حميد درخشان، بازيكن سابق پرسپوليس، و با ۵ برد پياپى به صدر جدول رسيده بود.

تيم كرانچار در نيمه اول با وجود برترى نسبى و برخلاف روند بازى گل خورد؛ در دقيقه ۱۸، خطاى حسين بادامكى در محوطه جريمه ضربه پنالتى اعلام شد و محمدرضا طهماسبى پنالتى را مقابل تماشاگران بهت زده پرسپوليس به گل تبديل كرد.

پرسپوليس در اين نيمه يك موقعيت جدى را از دست داد و شوت محكم عليرضا محمد به تير عمودى دروازه پيكان برخورد كرد.

كرانچار در آغاز نيمه دوم وسلى برزيليا را جايگزين بادامكى كرد. اين بازيكن برزيلى در ابتداى ورود به زمين بار ديگر توپ را به تير دروازه حريف زد.

پيكان با اشتباه دروازه بان پرسپوليس در دقيقه ۶۲ به گل دوم رسيد؛ شوت على قربانى از ميانه زمين و در حالى كه عليرضا حقيقى از خط دروازه جلوتر بود، درون دروازه رفت و بار ديگر فرياد هاى اعتراض تماشاگران عليه مدير عامل پرسوليس در آزادى بلند شد.

تك گل پرسپوليس را ميثم بائو در دقيقه ۷۵ روى پاس عادل كلاه كج و از پشت محوطه جريمه زد. بائو دروازه پيكان را پس از پنج بازى باز كرد.

تيم كرانچار در ميان شعارهاى تماشاگران خشمگين تا آخرين دقيقه براى جبران تلاش كرد ولى در نهايت ۲-۱ تسليم صدرنشين ليگ شد.

پرسپوليس با ۱۱ امتياز و يك پله سقوط در رده هشتم ايستاد. قرمزپوشان يك هفته مانده به داربى بزرگ پايتخت، ۷ امتياز با رقيب سنتى خود فاصله گرفتند.

پيكان با ششمين برد متوالى ۱۸ امتيازى شد و صدر جدول را حفظ كرد.

ساير بازى ها:

سايپا كرج ۳ – ملوان انزلى ۱

استيل آذين ۱ – مقاومت سپاسى شيراز ۱

تراكتورسازى تبريز ۱ – فولاد خوزستان ۰

سپاهان اصفهان ۳ - صباى قم ۱

مس كرمان ۳ - راه آهن شهررى ۲

استقلال اهواز ۲ - شاهين بوشهر ۲

در پايان اين هفته پيكان قزوين، استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان، مقاومت سپاسى شيراز و سپاهان اصفهان در رده هاى اول تا پنجم اند و پاس همدان، فولاد خوزستان و ابومسلم مشهد در انتهاى جدول قرار گرفته اند.

ديدار پرسپوليس و استقلال روز جمعه ۱۰ مهر (۲ اكتبر)، ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط