سرمربی پرسپولیس ابقا شد

زلاتکو کرانچار
Image caption زلاتکو کرانچار در بازی هفته آینده پرسپولیس و استقلال روی نیمکت تیم پرسپولیس خواهد نشست

کمیته فنی باشگاه پرسپولیس با رد تصمیم عباس انصاری فرد مبنی بر برکناری زلاتکو کرانچار، این سرمربی کروات را ابقا کرد.

پیش تر مدیر عامل باشگاه پرسپولیس پس از شکست ۲-۱ برابر پیکان در هفته هشتم، از برکناری کرانچار خبر داده و اعلام کرده بود که کمیته فنی باشگاه بزودی برای انتخاب سرمربی جدید تشکیل جلسه می دهد.

اما کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در جلسه روز شنبه ۴ مهر (۲۶ سپتامبر) خود، به بازگشت آقای کرانچار رای داد.

مجید فرخزادی، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد ابقای سرمربی کروات گفت: "ما به حضور مجدد او خوشبین هستیم و معتقدیم می توانیم در بازی آینده با این مربی موفق شویم و همچنان به همکاری با او ادامه دهیم".

انصاری فرد پس از این تصمیم کمیته فنی تاکید کرد: "من نگفته بودم کرانچار اخراج است، من گفته بودم او برکنار است تا در موردش تصمیم بگیریم".

مدیر عامل پرسپولیس در مورد جلسه کمیته فنی گفت: "کمیته فنی در این جلسه پس از بحث‌ و بررسی به این نتیجه رسید که کرانچار در آستانه دیدار حساس مقابل استقلال تهران روی نیمکت پرسپولیس بنشیند. صحبت‌های زیادی با کرانچار انجام شد و تذکرات فنی به او داده شد. من هم می‌خواستم تا کنار گذاشتن او از تیم پرسپولیس توسط کمیته فنی انجام شود و این مساله با دقت و کارشناسی آنها انجام گیرد".

انصاری فرد همچنین در پاسخ به این پرسش که بازی داربی آخرین فرصت کرانچار خواهد بود به یا نه، گفت: "نمی‌توانیم با صراحت چنین نظری را اعلام کنیم، اما در صحبت‌های خصوصی به او تذکرات جدی دادیم. بازی داربی هر سال تحت تاثیر شرایط خاصی بوده و وضعیت فنی ایده‌آل یک تیم تنها عامل اصلی کسب پیروزی نیست. البته کرانچار می‌تواند امتحانش را در این بازی پس دهد و عاملی باشد برای موفقیت پرسپولیس، ولی در صورت کسب هر نتیجه‌ای جز برتری، نمی‌توانیم او را عامل اصلی نتیجه بدانیم".

به این ترتیب زلاتکو کرانچار حداقل در داربی هفته آینده تهران روی نیمکت پرسپولیس خواهد بود.

ابقای سرمربی در کمتر از ۲۴ ساعت، مشکلات مدیریتی پرسپولیس را بیش از پیش آشکار کرد.

به نظر می رسد پس از اعتراضات هفته های اخیر هواداران پرسپولیس نسبت به مدیر عامل باشگاه، تصمیم او در مورد برکناری کرانچار و سپس بازگشت او به این تیم موقعیت آقای انصاری فرد را متزلزل تر کرده است.

دیدار پرسپولیس و استقلال روز جمعه ۱۰ مهر (۲ اکتبر)، ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط