ساندرلند منچستریونایتد را از شکست نجات داد

Image caption آنتون فردیناند، برادر ریو فردیناند (مدافع منچستریونایتد و تیم ملی انگلستان) با اشتباهش موفقیتی تاریخی را از چنگ ساندرلند خارج کرد

تساوی 2-2 مقابل ساندرلند در خانه، نوار پیروزی های پیاپی منچستریونایتد که شمار آن به پنج بازی رسیده بود را قطع کرد.

منچستریونایتد، مداقع عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان که یک هفته پیشتر با کسب پیروزی خارج از خانه مقابل استوک سیتی به صدر جدول رسیده بود، مقابل ساندرلند آشفته و نامنظم بود.

میزبان نسبت به مسابقه مقابل وولفسبورگ در لیگ قهرمانان اروپا هفت تغییر در ترکیب ایجاد کرده بود و رایان گیگز، کاپیتان خود را حتی در نیمکت ذخیره ها هم به همراه نداشت. از سوی دیگر ساندرلند با جدیت دفاع می کرد و در هر لحظه آماده بود تا راه دروازه حریف را درپیش بگیرد.

این آشفتگی باعث شد در دقایق اولیه بازی، درن بنت، مهاجم سرشناس ساندرلند بیرون محوطه جریمه منچستریونایتد صاحب توپ شود و با استفاده از یک لحظه غفلت مدافع مستقیم خود، در حرکتی عرضی یک گام از او پیش بیفتد و توپ را با ضربه ای سریع و زمینی راهی گوشه سمت چپ دروازه منچستریونایتد کند.

اولین حمله جدی منچستریونایتد در دقیقه 51 بازی رخ داد و بازی را به تساوی کشید، ارسالی بلند و قطری از میانه زمین، به دیمیتار برباتوف رسید که دور از آزار مدافعان ساندرلند به تنهایی در محوطه جریمه این تیم جا خوش کرده بود و سر ضرب توپ را روانه دروازه میهمان کرد.

اما هفت دقیقه بعد به هم ریختگی خط میانی و دفاع منچستریونایتد به ساندرلند امکان داد توپ را به سادگی و با ضربه ای هوایی به مقابل دروازه منچستریونایتد در محوطه جریمه برساند تا کنوی جونز مهاجم ساندرلند آن را با وجود خروج بن فاستر دروازه بان میزبان، با سر درون دروازه منچستریونایتد قرار دهد.

Image caption استیو بروس (راست) باز هم نتوانست مربی پیشین خود را شکست دهد

ساندرلند و مربی آن استیو بروس، تا لحظاتی پیش از پایان مسابقه در آستانه پیروزی قرار داشتند و این پیروزی بطور بالقوه برای بروس حائز اهمیت فراوانی بود: او 16 سال قبل در مقام بازیکنی بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد را در اولین دوره لیگ برتر انگلستان در دست داشت و موفق شده بود این تیم را پس از 26 سال به مقام قهرمانی دسته برتر فوتبال انگلستان برساند، اما در مقام مربی، هرگز نتوانسته بود تیم آلکس فرگوسن، مربی پیشین خود را شکست دهد.

تیم ساندرلند نیز از ماه مه سال 1968 هرگز نتوانسته بود منچستریونایتد را در زمین این تیم شکست دهد، اما سه دقیقه پس از پایان وقت قانونی بازی، حملات متناوب منچستریونایتد نظم خط دفاعی ساندرلند را به هم ریخت و در هرج و مرج ایجاد شده در محوطه جریمه ساندرلند، آنتون فردیناند مدافع ساندرلند ضربه ای که توسط پاتریس اورا زده شده بود و به سمت خارج زمین می رفت را به اشتباه به داخل دروازه خودی منحرف کرد تا بازی 2-2 مساوی شود و ساندرلند از دستیابی به یک موفقیت تاریخی باز بماند.

به این ترتیب منچستریونایتد، در آستانه دیدار مهم چلسی و لیورپول در روز یکشنبه چهارم اکتبر، با یک امتیاز برتری نسبت به چلسی موقتا صدر نشین جدول باقی ماند.

در دیگر بازی های این روز پورتسموث که در شرایطی به شدت بحرانی قرار دارد و صحبت از فروش بخش عمده ای از سهام آن به فردی از خانواده سلطنتی عربستان سعودی به میان آمده، وولورهمپتون را با یک گل شکست داد و بالاخره اولین امتیازهای خود در فصل جاری لیگ برتر انگلستان را به دست آورد.

در 79 سال اخیر پورتسموث اولین باشگاه در دسته برتر لیگ انگلستان است که فصل را با هفت شکست پیاپی آغاز کرده است.

هال سیتی نیز که با دریافت 19 گل بدترین خط دفاعی لیگ در فصل جاری را در اختیار دارد، ویگان را 2-1 شکست داد تا دومین پیروزی خود در فصل اخیر را کسب کند.

ویگان یک هفته قبل چلسی را 3-1 شکست داده بود تا دومین شگفتی فصل (پس از شکست هفته دوم منچستریونایتد مقابل برنلی) رقم بخورد، اما در این بازی شرایط مناسبی نداشت.

در همین حال برنلی که به شگفتی ساز این فصل تبدیل شده، 2-1 برمینگهام سیتی را شکست داد تا چهارمین پیروزی پیاپی خود را کسب کند و در مکان نهم جدول، پشت سر تیم های شناخته شده ای همچون آستون ویلا و آرسنال قرار بگیرد.

در مکان سوم جدول، تاتنهام مقابل بولتون دو بار گل خورده را جبران کرد تا در نهایت با یک امتیاز زمین را ترک کند.

مطالب مرتبط