چلسی سومین شکست را به لیورپول تحمیل کرد

Image caption عملکرد دروگبا (وسط) باعث شد کارشناسان او را از بهترین بازیکنان حال حاضر لیگ برتر انگلستان بخوانند

در حساس ترین دیدار هفته در لیگ برتر فوتبال انگلستان، چلسی لیورپول را 2-0 شکست داد تا با دو امتیاز برتری نسبت به منچستریونایتد، مدافع عنوان قهرمانی، در صدر جدول لیگ قرار گیرد.

چلسی که فصل قبل برای اولین بار در 20 فصل اخیر در هر دو دیدار رفت و برگشت به لیورپول باخت، برای ایجاد اولین تهدید جدی علیه دروازه پپه رینا، به 25 دقیقه زمان نیاز داشت.

نیکولاس آنلکا و دیدیه دروگبا خط دفاع لیورپول را تحت فشار قرار دادند و میشائیل بالاک هم در دقیقه سی و چهارم بازی با تهدید کردن دروازه لیورپول نشان داد که قدرت بازی هوایی چلسی به این دو مهاجم محدود نمی شود.

چلسی که یک هفته قبل در مسابقه ای بحث برانگیز به تیم ویگان باخته بود و به دلیل اخراج پیتر چک، دروازه بان خود در آن بازی، مقابل لیورپول هیلاریوی پرتغالی را در دروازه داشت، در اواخر نیمه اول با هجوم لیورپول مواجه شد اما هیلاریو ضربه سر فرناندو تورس، مهاجم اسپانیایی لیورپول را گرفت و دقایقی بعد هم مانع ورود توپی شد که آلبرت ریرا با ضربه آزاد روانه دروازه چلسی کرده بود.

در نیمه دوم چلسی، که در هفت بازی اول خود با زدن 26 شوت به سمت دروازه حریفان در هربازی، از این نظر از دیگر تیم ها پیش است، خود را به لیورپول تحمیل کرد و نتیجه گرفت.

ابتدا این فرانک لمپارد بود که در دقیقه 60، در میانه زمین توپ را از خاویر ماسکرانو، هافبک آرژانتینی لیورپول گرفت و در سمت چپ زمین به دیدیه دروگبا رساند که به سرعت راه دروازه لیورپول را در پیش گرفته بود. دروگبا با یک پاس عرضی که قوسی دقیق داشت توپ را به نیکولاس آنلکا رساند تا مهاجم فرانسوی چلسی که روزهایی خوب را پشت سر می گذارد در سمت دیگر زمین و داخل محوطه جریمه، توپ را درون دروازه حریف قرار دهد.

دروگبا یک دقیقه پس از پایان وقت قانونی بازی و در وقت تلف شده با اتکا به توان بدنی خود از فشار دفاعی جیمی کرگر، یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر انگلستان خلاص شد و توپ را به فلورنس مالودا رساند تا از فاصله نزدیک گل دوم چلسی را به ثمر برساند.

Image caption حتی پیروزی 6-2 هم نتوانست آرسن ونگر را در آغاز چهاردهمین سال حضورش در آرسنال خوشحال کند!

با این ترتیب لیورپول که در کل فصل گذشته تنها دو بار شکست خورده بود، در هشتمین بازی این فصل سومین شکست را تجربه کرد تا شش امتیاز پایینتر از چلسی در رده پنجم جدول جای بگیرد.

با این حال رافا بنیتز، مربی لیورپول حاضر نشد بپذیرد که تیمش امیدی برای قهرمانی ندارد.

اما تاریخ نشان می دهد که آقای بنیتز برای دستیابی به این هدف باید کاری کم سابقه را انجام دهد؛ آخرین بار در فصل 1966-1967 بود که یک تیم (منچستریونایتد) با وجود تحمل سه باخت در هشت بازی اول خود به مقام قهرمانی دسته برتر لیگ فوتبال انگلستان دست یافت.

در دیگر بازی ها آرسنال که از شش بازی اول خود در چهار بازی حداقل چهار گل زده است، بار دیگر توان تهاجمی خود را نشان دادو بلکبورن را 6-2 مغلوب کرد تا با میانگین 3.42 گل در هربازی از سایر تیم های این لیگ در موقعیتی بالاتر قرار گیرد.

این بازی اولین مسابقه در آغاز چهاردهمین سال حضور آرسن ونگر در سمت سرمربی باشگاه آرسنال بود.

مطالب مرتبط