استقلال به شکست ناپذیری مس در کرمان پایان داد

بازی استقلال - مس کرمان، عکس از خبرگزاری مهر
Image caption این یکی از بازی های هفته دهم لیگ ایران بود - عکس از خبرگزاری مهر

مس کرمان پس از 24 بازی خانگی بدون باخت، این هفته در کرمان 2-1 از استقلال تهران شکست خورد.

رکورد شکست ناپذیری مس پس از 18 ماه شکست. این تیم آخرین بار فروردین 1387 با امیر قلعه نویی در کرمان باخته بود و از زمان سرمربی گری پرویز مظلومی هرگز در ورزشگاه خانگی بازنده نبود. استقلال این رکورد را در هفته دهم شکست.

بازی پرهیجان دو تیم در نیمه اول دو گل داشت؛ ابتدا استقلال در دقیقه 10 با شوت محکم فابیو جانواریو از پشت محوطه جریمه پیش افتاد. 17 دقیقه بعد فابیو جیووانی، مدافع برزیلی مس گل آبی پوشان را پاسخ داد و روی کرنر ارسالی از سمت راست با ضربه سر دروازه وحید طالب لو را باز کرد.

در نیمه دوم بازی جذاب تر شد. هر دو تیم برای برد جنگیدند، اما این استقلال بود که با گل آرش برهانی به برتری رسید.

برهانی در دقیقه 63 روی پاس رضا عنایتی و اشتباه مدافعان با ضربه ای آرام توپ را درون دروازه خالی مس فرستاد.

تیم مظلومی در دقیقه 82 روی یکی از ضد حملات استقلال ده نفره هم شد؛ عنایتی در تک به تک با دروازه بان با خطای جیووانی متوقف شد و داور زننده تک گل مس را اخراج کرد.

شاگردان صمد مرفاوی با این پیروزی 22 امتیازی شدند و با توجه به باخت این هفته پیکان، در صدر جدول لیگ ایستادند.

مس در رده یازدهم ماند. نماینده ایران درلیگ قهرمانان آسیا با 20 گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را دارد.

استقلال اهواز 3 – پیکان قزوین1

پیکان قزوین در اهواز صدر جدول را از دست داد. این تیم هفته گذشته با وجود توقف مقابل مس کرمان صدرنشینی را حفظ کرد، اما این هفته، پس از 9 بازی بدون باخت تسلیم آبی پوشان اهوازی شد و رتبه اول را از دست داد.

استقلال اهواز پس از جدایی خداداد عزیزی، با حضور مجید باقری نیا روی نیمکت بهتر از قبل بازی می کند؛ این تیم در دو بازی آخر دو تساوی داشت و با پیروزی این هفته مقابل صدرنشین هفته های اخیر، امیدوار تر شد.

در این دیدار میلاد میداوودی در دقایق 6 و 67 و محمد فعال در دقیقه 43 برای استقلال اهواز گلزنی کردند و تک گل پیکان را جهانگیر عسگری در دقیقه 54 زد.

این پیروزی، اولین برد استقلال اهواز پس از 7 هفته بود. این تیم با 10 امتیاز و یک پله صعود در رده چهاردهم قرار گرفت.

در دیگر بازی هفته، استیل آذین برابر ملوان انزلی 2-2 متوقف شد.

محمد احمدزاده، سرمربی ملوان پس از تساوی خانگی هفته قبل مقابل تراکتورسازی استعفا داده بود و با وساطت مدیران باشگاه این هفته دوباره روی نیمکت نشست.

تیم احمدزاده با دو گل پژمان نوری و بابک پورغلامی در نیمه اول پیش بود، ولی استیل آذین با گل های مهدی محمدی و علی کریمی بازی را در نیمه دوم مساوی کرد و کریمی یک پنالتی را هم از دست داد.

در پایان هفته دهم، استقلال تهران (22 امتیاز)، پیکان قزوین (20 امتیاز)، ذوب آهن اصفهان (19 امتیاز)، سپاهان اصفهان (16 امتیاز) و مقاومت سپاسی شیراز (15 امتیاز) در رده های اول تا پنجم اند و فولاد خوزستان، ابومسلم مشهد و پاس همدان در انتهای جدول قرار دارند.

دیدارهای هفته یازدهم روزهای یکشنبه و دوشنبه 19 و 20 مهر (11 و 12 اکتبر) برگزار می شود.

مطالب مرتبط