تساوی بدون گل پرسپولیس و فولاد

perspolis foulad

دیدار تیم‏های فولاد خوزستان و پرسپولیس در اهواز با تساوی بدون گل پایان یافت.

بازگشت حبیب کاشانی به پرسپولیس با پیروزی هفته گذشته قرمزپوشان مقابل مقاومت سپاسی شیراز همراه شد. پرسپولیس اولین شکست تیم شیرازی را در لیگ رقم زد، به رتبه ششم صعود کرد و به جبران فاصله ۷ امتیازی با صدر جدول امیدوار شد.

تیم کرانچار پس از ۵ بازی در ورزشگاه آزادی، این هفته به اهواز سفر کرد.

پرسپولیس خاطرات خوشی از این شهر ندارد؛ هفت سال است در اهواز برنده نبوده و از ۵ رویارویی اخیر با فولاد ۴ باخت و یک تساوی داشت. این بار حضور فولاد در انتهای جدول، پرسپولیس را به پیروزی پس از ۷ سال امیدوارتر می کرد.

زلاتکو کرانچار در این بازی محمد پروین، حسین بادامکی، علیرضا محمد، محسن خلیلی و محمد منصوری را از فهرست ۱۸ نفره تیمش خارج کرد و گفت: "به هیج عنوان به اسم بازیکنان توجه نمی کنم و تنها آمادگی فنی و روحی بازیکنان برایم ملاک است."

کرانچار در مورد محمد پروین تاکید کرد که بهتر است از حاشیه دست بردارد.

در سوی مقابل، مجید جلالی روی نیمکت فولاد خوزستان حضور داشت. جلالی پس از شروع بد فولاد در این فصل، هفته هشتم جانشین لوکا بوناچیچ شد.

فولاد با سرمربی جدید در دو هفته گذشته برابر استیل آذین در خانه شکست خورد و در مشهد مقابل ابومسلم به تساوی رسید. با این همه جلالی روند تیمش را در مسیر پیشرفت می دانست: "شرایط فولاد بهتر از گذشته است، تیم روند صعودی خوبی را طی می کند و بازی با پرسپولیس می تواند شروعی دوباره باشد تا فولاد خاطرات تلخ گذشته را فراموش کند."

جلالی که چند هفته قبل یکی از گزینه های جانشینی کرانچار هم بود، فصل پیش با فولاد ۳-۲ پرسپولیس را در اهواز پشت سرگذاشته بود و این بار در شرایطی که تیمش با ۵ امتیاز قعرنشین بود می خواست پیروزی را تکرار کند.

شاگردان جلالی در همان ابتدای مسابقه یک شانس مسلم را از دست دادند؛ بارتولوویچ، مهاجم فولاد در دقیقه ۳ با خطای دروازه بان پرسپولیس متوقف شد و داور خطای پنالتی اعلام کرد، اما پنالتی سعید رمضانی را میثاق معمارزاده دفع کرد.

جلالی ۱۰ دقیقه بعد اولین تعویض اجباری را انجام داد و بارتولوویچ آماده را به دلیل مصدومیت از زمین خارج کرد.

پرسپولیس پس از پنالتی ناموفق فولاد بهتر بازی کرد، ولی موقعیت هایش یکی پس از دیگری هدر رفت. هادی نوروزی، کریم باقری، علی عسگر، میثم بائو و جواد شیرزاد بازیکنانی بودند که در نیمه اول فرصت ها را از دست دادند.

فولاد در نیمه دوم بهتر شد. تیم جلالی سرعت خوبی داشت و در پاس کاری کم اشتباه بود، اما تمام کننده نداشت.

بازیکنان فولاد در این نیمه شوت های از راه دور را هم آزمودند که با واکنش های مناسب معمارزاده ناکام ماند.

سرمربی کروات پرسپولیس در نیمه دوم وسلی برزیلیا، هوار محمد و مهدی شیری را هم به زمین فرستاد و نتیجه نگرفت.

در تیم کرانچار همچنان غیبت یک هافبک بازیساز کاملا مشهود است.

بهترین فرصت این نیمه را پرسپولیس در دقیقه ۸۰ داشت؛ بائو روی پاس ملا محمد در محوطه جریمه صاحب توپ شد و شوت محکم او به تیر افقی دروازه فولاد خورد.

دو تیم در نهایت امتیاز مسابقه را تقسیم کردند، اما این یک امتیاز هیچ یک را راضی نکرد؛ پرسپولیس با ۱۶ امتیاز به رده هفتم برگشت و فولاد با ۶ امتیاز موقتا به رتبه شانزدهم رسید.

فولاد خوزستان هنوز در لیگ نهم پیروی نداشته است و در صورت ادامه این روند به دسته پایین تر سقوط خواهد کرد. جلالی با نمایش این هفته تیمش برابر پرسپولیس می تواند به هفته های آینده خوش بین تر باشد.

سایر دیدارها:

سپاهان اصفهان ۳ - تراکتورسازی تبریز ۱

راه آهن شهرری ۱ - صبای قم ۳

مقاومت سپاسی شیراز ۱ - مس کرمان ۱

شاهین بوشهر ۱ - ذوب آهن اصفهان ۱

هفته یازدهم لیگ برتر دوشنبه ۲۰ مهر (۱۲ اکتبر) پیگیری می شود.

مطالب مرتبط