تساوی بدون گل استقلال و پاس

در پایان هفته دوازدهم لیگ برتر ایران، استقلال با تساوی بدون گل برابر پاس در همدان باز هم صدرنشین ماند.

استقلال تهران برای جبران باخت هفته گذشته مقابل استقلال اهواز به همدان رفت. تیم صمد مرفاوی با آن شکست صدرنشین ماند، اما فاصله اش با مدعیان بالانشین به حداقل رسید.

برد این هفته سپاهان در اولین روز، زنگ خطری جدی برای آبی ها شد. زردپوشان اصفهان با برتری مقابل شاهین در بوشهر، شانه به شانه استقلال در صدر ایستادند تا مرفاوی در همدان فقط به پیروزی فکر کند.

بازی با حملات استقلال آغاز شد. آبی پوشان در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی صاحب هفت ضربه کرنر شدند و فشار زیادی روی دروازه پاس میزبان آوردند، ولی نه ارسال های خسرو حیدری و نه شوت های محکم هاشم بیک زاده، هیچ یک راهی دروازه سوشا مکانی نشد.

مکانی، دروازه بان پاس، ستاره بازی بود و با واکنش های مناسب چندین بار دروازه تیمش را نجات داد.

آرش برهانی در دقیقه ۳۱ یک بار هم توپ را به تیرک عمودی دروازه کوبید.

پاس در نیمه دوم از لاک دفاعی بیرون آمد و بهتر شد. هادی اصغری در دقیقه ۵۰ بهترین فرصت سبزپوشان همدانی را از دست داد و وحید طالب لو ضربه اش را گرفت.

طالب لو پس از نیمکت نشینی در دیدار قبل، دوباره در این بازی به ترکیب اصلی استقلال بازگشت.

در این نیمه فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپور به جای رضا عنایتی و فابیو جانوواریو به زمین آمدند تا خط حمله استقلال تقویت شود، اما این دو تعویض هم نتیجه را تغییر نداد و شاگردان مرفاوی در نهایت با یک امتیاز همدان را ترک کردند.

استقلال با همین یک امتیاز، صدر جدول را از سپاهان پس گرفت و با ۲۳ امتیاز به تنهایی در رده اول ایستاد.

مرفاوی می داند که یک امتیاز حاشیه امنی برای تیمش نیست، به ویژه آن که مدافع عنوان قهرمانی پس از اولین باخت فصل مقابل استقلال اهواز، هفته گذشته وارد حاشیه هم شد.

در یک سو اولین حضور محمد محمدی درون دروازه استقلال با اعتراض هواداران و نارضایتی آشکار طالب لو همراه بود و در سوی دیگر جنگ لفظی میان باشگاه استقلال و امیر قلعه نویی دوباره بالا گرفت.

این بار انتشار فیلم "آبی استقلالی ۲" با همکاری باشگاه استقلال، عامل رویارویی واعظ آشتیانی، مدیر عامل استقلال با قلعه نویی شد. سرمربی فصل گذشته استقلال این فیلم را سیاه نمایی علیه خود می داند.

پاس همدان با تساوی مقابل استقلال در رتبه شانزدهم ماند. این دیدار دومین حضور علی اصغر مدیرروستا روی نیمکت این تیم بود. پاس هفته گذشته هم یک امتیاز از پیکان در قزوین گرفتند و امیدوار است با کادر فنی جدید شرایطش را در جدول تغییر دهد.

سایر بازی ها:

ابومسلم مشهد ۱ - سایپا کرج ۱استیل آذین ۲ - تراکتورسازی تبریز ۲استقلال اهواز ۰ - مقاومت سپاسی شیراز ۰صبای قم ۰ - پیکان قزوین۰

در پایان هفته دوازهم، استقلال تهران (۲۳ امتیاز)، سپاهان اصفهان (۲۲ امتیاز)، پیکان قزوین (۲۲ امتیاز)، ذوب آهن اصفهان (۲۰ امتیاز) و صبای قم (۱۹ امتیاز) در رده های اول تا پنجم اند و فولاد خوزستان، ابومسلم مشهد، فولاد خوزستان و پاس همدان در انتهای جدول قرار دارند.