ایران در مسابقات جهانی تکواندو نایب قهرمان شد

Image caption امتیاز های کسب شده توسط تیم تکواندوی ایران برای اولین بار از مرز 50 امتیاز فراتر رفت

تیم تکواندوی مردان ایران بار دیگر در کسب مقام قهرمانی جهان ناکام ماند.

در روز پایانی نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان که در شهر کپنهاگ دانمارک برگزار می شد، علیرضا نصر آزادانی ورزشکار زیر 74 کیلوگرم ایران که قهرمانی او می توانست کسب اولین مقام قهرمانی جهان تیم مردان ایران را تضمین کند، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ورزشکاری از کانادا با اختلاف اندک شکست خورد تا ایران برای چهارمین دوره متوالی نایب قهرمان جهان شود.

ورزشکاران مرد ایران تا پیش از روز نهایی مسابقات ینج مدال کسب کرده بودند و با سه امتیاز برتری نسبت به تیم کره جنوبی در صدر قرار داشتند.

علرضا نصر آزادانی ابتدا رقیبی از آرژانتین را 10-8 مغلوب کرد و سپس ورزشکارانی از پرتغال و ژاپن را با نتیجه 8-0 شکست داد تا به مرحله یک چهارم نهایی و دیدار با ماکسیم پوتوین، ورزشکار رتبه پنجم جهان در رده بندی جهانی برسد.

دو ورزشکار در وقت قانونی مبارزه با نتیجه 14-14 رسیدند اما در وقت اضافی پوتوین با یک ضربه امتیازی حساس کسب کرد و ورزشکار ایرانی از دور مسابقات حذف شد.

پوتوین تا فینال صعود کرد و در مسابقه نهایی مغلوب جون تائه کیم، ورزشکار کره جنوبی شد که با این پیروزی سومین مدال طلا را برای ورزشکاران کره جنوبی به دست آورد و امتیاز این تیم را از امتیاز تیم ایران فراتر برد.

تیم ملی تکواندوی ایران که در سه دوره قبلی مسابقات هم با هشت ورزشکار مرد و چهار ورزشکار زن در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده بود.

تیم تکواندو ایران که مقام قهرمانی آسیا را در اختیار دارد، در وزن زیر 68 کیلوگرم توسط محمد باقری معتمد به مدال طلا دست یافت و رضا نادریان در وزن زیر 63 کیلوگرم، پس از شکست در دیداری بحث برانگیز مقابل ورزشکاری از کره جنوبی در فینال، مدال نقره گرفت.

میثم باقری (زیر 54 کیلوگرم)، یوسف کرمی (زیر 87 کیلوگرم) و حسین تاجیک (بالای 87 کیلوگرم - سنگین وزن) نیز به مدال برنز دست یافتند.

چهار ورزشکار زن ایران اقبال چندانی نداشتندو در نهایت با کسب 13 امتیاز در رده بیست و ششم جهان (در میان پنجاه کشور شرکت کننده) قرار گرفتند.

فاطمه نعمتی (زیر 46 کیلوگرم) در دور دوم، سارا خوش جمال (زیر 49 کیلوگرم که در تازه ترین رده بندی اعلام شده در اول ژوئیه 2009 در رده هشتم جهان در این وزن قرار داشت) در یک چهارم نهایی، ثمانه شش پری (زیر 53 کیلوگرم) در دور دوم و نماینده ایران در وزن زیر 73 کیلوگرم در دور اول مسابقات حذف شدند.

مطالب مرتبط