جنسون باتن قهرمان فرمول یک شد

جنسون باتن
Image caption این اولین قهرمانی جنسون باتن در مسابقات فرمول یک است.

جنسون باتن، راننده تیم براون جی پی، با کسب مقام پنجم در مسابقه پیست اینترلاگوس در شهر سائو پائولو در برزیل با کسب پنج امتیاز توانست یک مسابقه پیش از پایان فصل مسابقات عنوان قهرمانی رانندگان سال ۲۰۰۹ فرمول یک را به دست آورد.

جنسون باتن که در مرحله زمان گیری رتبه چهاردهم را به دست آورد و مجبور بود مسابقه را از این مکان شروع کند، شانس زیادی برای کسب امتیاز در این مسابقه نداشت اما او توانست با چند سبقت متحوارنه خود را به جمع رانندگان پیشتاز برساند.

در چند هفته گذشته جنسون باتن در رقابتی سخت برای کسب قهرمانی قرار گرفته بود. روبنز باریکلو، راننده هم تیم او و سباستین وتل از تیم ردبول دو راننده ای بودند که برای کسب مقام قهرمانی با او رقابت می کردند.

روبنز باریکلو برزیلی که در پیست اینترلاگوس برای او پیست خانگی محسوب می شد اگر چه مسابقه را از خط اول شروع کرد اما به علت پنچر شدن لاستکش نتوانست مقامی بهتر از هشتم کسب کند. سباستین وتل هم به مقام چهارم دست پیدا کرد.

این اولین باری است که جنسون باتن ۲۹ ساله به مقام قهرمانی مسابقات فرمول یک دست پیدا می کند. او پس از این پیروزی گفت: " من بیست و یک سال پیش کارم را با مسابقه در کارتینگ شروع کردم و همیشه عاشق بردن بودم. هیچ وقت انتظار نداشتم که روزی قهرمان فرمول یک شوم اما به این مقام دست پیدا کردم."

در مسابقه سائوپائولو مارک وبر راننده تیم رد بول مقام اول را کسب کرد. این دومین باری است که این راننده استرالیایی توانسته است در یک مسابقه فرمول یک به پیروزی دست یابد. در واکنش به قهرمانی جنسون باتن، که شش مسابقه از هفت مسابقه اول فصل را پیروز شده بود، وبر گفت که باتن لیاقت این قهرمانی را داشت.

جنسون باتن در طول دوران رانندگی خود در فرمول با انتقادات زیادی روبرو بود. ابتدا او به این متهم می شد که کارش را جدی نمی گیرد. بعد از اینکه او اولین بردش را در یک مسابقه در گراندپری مجارستان در سال ۲۰۰۶ به دست آورد، این انتقاد به او بود که زمان زیادی (۱۱۳ مسابقه) طول کشیده تا او بتواند یک مسابقه را ببرد.

بردن شش مسابقه از هفت مسابقه اول فصل سال ۲۰۰۹ او را به عنوان مدعی جدی قهرمانی مطرح کرد اما ناکامی در کسب پیروزی در چند مسابقه بعدی در قهرمانی او تردیدهایی به وجود آورد.

با این ترتیب در پایان مسابقه جنسون باتن توانست با کسب مقام امتیاز خود را به ۸۹ برساند و اختلاف خود را با نزدیک ترین رقیب (سباستین وتل) به 15 امتیاز افزایش دهد تا یک مسابقه پیش از پایان این فصل از رقابت های فرمول یک، به مقام قهرمانی دست پیدا کند. از آنجا که فرد پیروز در هر مسابقه فرمول یک 10 امتیاز برای پیروزی کسب می کند، باتن حتی بدون حضور در مسابقه باقی مانده، مقام قهرمانی خود را از دست نخواهد داد.

تعیین مقام دوم رانندگان به آخرین مسابقه فصل فرمول یک در پیست یاس مارینا در شهر ابوظبی موکول شد. این مسابقه قرار است دهم آبان (اول نوامبر) برگزار شود.

قهرمانی براون

Image caption راس براون تیمش را در ماه مارچ سال گذشته، اندکی پیش از آغاز فصل مسابقات، از هوندا خرید

با امتیازهایی که جنسون باتن و روبنز باریکلو برای تیم براون کسب کردند، در پایان مسابقه سائوپائولو، تیم براون نیز با ۱۶۱ امتیاز مقامی قهرمانی تیمی خود را مسجل کرد.

این اولین فصلی است که تیم براون در مسابقات فرمول یک شرکت می کند.

راس براون مدیر این تیم از شخصیت های شناخته شده در فرمول یک به شمار می رود . با این حال پیش از آغاز فصل هیچکس فکر نمی کرد که تیم او بتواند به این موفقیت دست پیدا کند.

راس براون تیمش را در ماه مارس سال گذشته، اندکی پیش از آغاز فصل مسابقات، از هوندا خرید. هوندا در دسامبر سال گذشته اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات مالی دیگر قصد ندارد در مسابقات فرمول یک حاضر باشد.

فرصت کم برای آماده شدن برای مسابقات باعث شده بود تا کسی برای تیم براون شانسی قائل نباشد اما پیروزی جنسون باتن در شش مسابقه از هفت مسابقه اول و نتایج خوب روبنز باریکلو باعث شد تا به سرعت براون به عنوان جدی ترین مدعی قهرمانی تبدیل شود.

رده بندی تیم ها

بعد از مسابقه سائوپائولو و پیش از آخرین مسابقه فرمول یک در سال ۲۰۰۹ در ابوظبی امتیاز تیم ها به این ترتیب است:

۱ – براون مرسدس ۱۶۱ امتیاز

۲ – ردبول رنو ۱۳۵.۵ امتیاز

۳ – مک لارن مرسدس ۷۱ امتیاز

۴ – فراری ۷۰ امتیاز

۵ – تویوتا ۵۴.۵ امتیاز

۶ – ویلیامز تویوتا ۳۴.۵ امتیاز

۷ – بی او و ساوبر ۳۲ امتیاز

۸ – رنو ۲۶ امتیاز

۹ – فورس ایندیا مرسدس ۱۳ امتیاز

۱۰ - توروروسو فراری ۷ امتیاز

بعد از پایان مسابقه سائوپائولو رده بندی ده راننده برتر مسابقات فرمول یک به این ترتیب است:

۱ – جنسون باتون (بروان مرسدس) ۸۹ امتیاز

۲ – سباستین وتل ( رد بول) ۷۴ امتیاز

۳ – روبنز باریکلو ( براون) ۷۲ امتیاز

۴ – مارک وبر (ردبول رنو) ۶۱.۵ امتیاز

۵ – لویس همیلتون (مک لارن مرسدس) ۴۹ امتیاز

۶ – کیمی رایکونن (فراری) ۴۸ امتیاز

۷ – نیکو روسو (ویلیامز تویوتا) ۳۴.۵ امتیاز

۸ – یارنو ترولی ( تویوتا) ۳۰.۵ امتیاز

۹ – فرناندو آلونسو (رنو) ۲۶ امتیاز

۱۰ – تیمو گلاک (تویوتا) ۲۴ امتیاز

مطالب مرتبط