کارلوس آلبرتو دوباره مربی آفریقای جنوبی شد

Image caption کارلوس آلبرتو پریرا در سال 1994 تیم ملی برزیل را به قهرمانی جام جهانی رساند

کارلوس آلبرتو پریرا، مربی سرشناس برزیلی بار دیگر از سوی فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی به سمت سرمربی تیم فوتبال این کشور برگزیده شد.

این مربی 66 ساله جایگزین جوئل سانتانا هم وطن خود می شود که در نه مسابقه دوستانه متحمل هشت شکست شده بود.

کارلوس آلبرتو از فوریه سال 2007 تا آوریل 2008 هدایت تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی را در اختیار داشت اما بیماری همسرش باعث شد تا او از این سمت کناره گیری کند و آقای سانتانا را به عنوان جایگزین خود به فدراسیون فوتبل آفریقای جنوبی پیشنهاد کند.

با این حال آفریقای جنوبی که میزبانی جام جهانی 2010 را به عهده دارد، به واسطه شکست های پیاپی در پایین ترین رده بندی جهانی خود از سال 1994 قرار گرفته است.

کارلوس آلبرتو که در سال 1994 تیم ملی برزیل را به قهرمانی جام جهانی آمریکا رساند قراردادی هشت ماهه با فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی به امضاء رسانده که در انتهای جام جهانی به پایان می رسد.

کرستن نماتاندانی رئیس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی اذعان کرد که این سازمان افراد دیگری را نیز برای هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی در نظر داشته اما گفت: "ما فکر کردیم اگر بخواهیم وارد فرایند گزینش بشویم، زمان را از دست خواهیم داد."

چندین شخصیت برجسته فوتبال آفریقای جنوبی، از جمله برخی مربیان سابق این تیم به شدت از انتخاب آقای پریرا انتقاد کرده اند و معتقدند اکنون زمان آن است که یک مربی بومی تیم ملی این کشور را در جام جهانی هدایت کند.

کرستن نماتاندانی هرچند تاکید کرد که پس از جام جهانی یک مربی بومی هدایت تیم را در اختیار خواهد گرفت، اما گفت مذاکرات با کارلوس آلبرتو پیش از اخراج جوئل سانتانا آغاز شده بود.

کارلوس آبرتو پریرا که یکی از 15 مربی است که آفریقای جنوبی در 17 سال گذشته از آنها استفاده کرده، باید تیم خود را برای اولین بازی های تدارکاتی پیش رو، در روز 14 نوامبر در خانه مقابل ژاپن و سه روز پس از آن مقابل جامائیکا آماده کند.

در ماه ژانویه لیگ داخلی آفریقای جنوبی موقتا تعطیل می شود تا آقای پریرا بتواند به مدت یک ماه بازیکنانش را در اردو در اختیار داشته باشد.

رقابت های جام جهانی 2010 از روز 11 ژوئن این سال آغاز می شد و پس از پیگیری در 10 ورزشگاه این کشور، یک ماه بعد در روز 11 ژوئیه به پایان می رسد.

مطالب مرتبط