'دکتر' برای نهمین بار قهرمان جهان شد

Image caption راسی رکوردهای متعددی را در موتورسواری در اختیار دارد

ولنتینو روسی، موتورسوار سرشناس ایتالیایی یک مسابقه مانده به پایان فصل رقابت های موتوجی‌پی که بالاترین سطح مسابقات موتورسواری در جهان قلمداد می شود، برای هفتمین بار در این سطح و نهمین بار در کلیه سطوح به قمام قهرمانی جهان دست یافت.

این موتورسوار 30 ساله که درخدمت تیم یاماهاست، با کسب مقام سوم در گراندپری مالزی موفق شد امتیاز کافی برای دور نگه داشتن خورخه لورنزو، هم تیمی اسپانیایی خود و نزدیکترین رقیب برای کسب مقام قهرمانی از این مقام را به دست آورد.

در این مسابقه کیسی استونر قهرمان سال 2007 مسابقات موتوجی‌پی (از تیم دوکاتی) اول شد، دنی پدروسا موتور سوار اسپانیایی تیم هوندا به مقام دوم رسید و خورخه لورنزو پشت سر راسی به مکان چهارم بسنده کرد.

پس از این مسابقه، ولنتینو روسی با 286 امتیاز در صدر جدول موتورسواران ایستاد، خورخه لورنزو در مکان دوم 245 امتیازی شد، امتیاز کیسی استور در مکان سوم به 220 رسید و دنی پدروسا در مکان چهارم، امتیاز خود را به 209 امتیاز افزایش داد.

ولنتینو روسی در سال های 2001 تا 2005 و 2008 نیز قهرمان موتو جی‌پی شده بود و پیش از آن در در سال 1997 در رده 125 سی‌سی و در سال 1999 در رده 250 سی‌سی به مقام قهرمانی جهان دست یافته بود.

روسی برای کسب مقام قهرمانی در فصل 2009 در ابتدای فصل رقابتی نزدیک با کیسی استونر و خورخه لورنزو داشت.

در شش مسابقه اول فصل (که از 17 مسابقه تشکیل شده است) پنج بار صدر نشین جدول مسابقات تغییر کرد و در مسابقه ششم هر سه موتور سوار در امتیاز 106 با یکدیگر برابر شدند.

اما از مسابقه هفتم موازنه قدرت به سود راسی تغییر کرد و او به لطف بیماری کیسی استونر استرالیایی (که مانع شرکت او در سه مسابقه فصل شد) و بروز سوانحی در چهار مسابقه فصل برای لورنزو که مانع کسب امتیاز توسط این موتورسوار جوان اسپانیایی شد، راسی به تدریج اختلاف خود با این دو رقیب را افزایش داد و در نهایت به مقام قهرمانی رسید.

آخرین مسابقه فصل 2009 در روز هشتم نوامبر در پیست والنسیا برگزار می شود.

افت و خیز در باران موسمی مالزی

Image caption راسی به شدت محبوب ایتالیایی هاست و از سوی آنها 'دکتر' لقب گرفته است

در روزی که باران موسمی ناگهانی مسابقه را 35 دقیقه به تاخیر انداخت، روسی رقابت را (به واسطه کسب زمان بهتر در زمان گیری) جلوتر از دیگر رقبا آغاز کرد اما پیست خیس سپانگ در مالزی به سرعت امکان حفظ این مقام را از او گرفت و این موتور سوار در پایان دور اول رقابت به دور این پیست (از مجموع 21 دور) به رتبه یازدهم تنزل یافت.

اما مشکلات او زمان بیشتر شد که خورخه لورنزو که مسابقه را پشت سر همه موتورسواران آغاز کرده بود توانست با مهارت خود را در پیست بارانی جلوتر از روسی برساند و چشم انداز کسب مقام قهرمانی را برای این ورزشکار تیره کرد.

با این حال روسی، با خشک تر شدن تدریجی پیست، پس از هفت دور خود را تا رتبه چهارم (یک رتبه جلوتر از خورخه لورنزو) جلوتر برد و به خورخه لورنزو که او را تعقیب می کرد اجازه نداد از او سبقت بگیرد.

لغزش و سقوط آندرئا دوویتزیوسو، موتورسوار تیم هوندا در دورهای پایانی راسی را یک رتبه ارتقاء داد تا این موتورسوار که اکثر رکوردهای رقابت های موتورسواری را شکسته است، قهرمانی را بر روی سکو جشن بگیرد.

روسی که از محبوب ترین ورزشکاران ایتالیایی محسوب می شود، در کشور خود "دکتر" لقب گرفته است.

او تا زمان کسب نهمین مقام قهرمانی خود (اکتبر 2009) پس از جیاکومو آگوستینی، اسطوره ایتالیایی موتورسواری، با پیروزی در 103 گراندپری در مکان دوم کسب پیروزی قرار دارد (آگوستینی 122 پیروزی کسب کرده است) و در سطح موتوجی‌پی که در حال حاضر بالاترین سطح مسابقات موتورسواری محسوب می شود با 77 پیروزی و 127 پایان بر روی سکو، رکورد دار است.

روسی تنها موتورسوار در تاریخ است که در پنج رده مختلف 125 سی‌سی، 250 سی‌سی، 500 سی‌سی، 990 سی‌سی و 800 سی‌سی قهرمان شده است.

ولنتینو روسی همچنین تنها موتورسوار در تاریخ است که توانسته با شش نوع موتور مختلف (125 سی‌سی تک سیلندر دو زمانه روتکس، 250 سی‌سی دو سیلندر دو زمانه روتکس، 500 سی‌سی چهار سیلندر دو زمانه هوندا، 990 سی‌سی پنج سیلندر چهار زمانه هوندا، 990 سی‌سی چهار سیلندر چهار زمانه یاماها و 800 سی‌سی چهار سیلندر چهار زمانه یاماها به مقام قهرمانی فصل دست یابد.

مطالب مرتبط