رافائل بنیتز فرناندو تورس را ستود

Image caption تورس به دلیل مصدومیت در دو بازی پیشین لیورپول شرکت نداشت و دقایقی پیش از مسابقه با منچستریونایتد تصمیم به حضور او در بازی گرفته شد

رافائل بنیتز، سرمربی تیم فوتبال لیورپول، فرناندو تورس مهاجم اسپانیایی خود را که در جریان پیروزی 2-0 لیورپول مقابل منچستریونایتد با وجود مصدومیت به میدان رفت را مورد ستایش قرار داد.

تورس تا پیش از این بازی که روز یکشنبه 25 اکتبر در استادیوم انفیلد (زمین لیورپول) برگزار شد، با آسیب دیدگی از ناحیه کشاله ران مواجه بود اما پس از آنکه آقای بنیتز در حین سفر از اردوی لیورپول به ورزشگاه تصمیم گرفت تا از این بازیکن در ابتدای بازی استفاده کند، در میدان حضور یافت و گل اول تیم خود را نیز به ثمر رساند.

رافائل بنیتز گفت: "می شد دید که او 100% آماده نیست، اما گاهی %80 فرناندو هم بازی را تغییر می دهد."

او افزود: "ما منتظر آن پاس آخر بودیم. می دانستیم که اگر توپ به او برسد او گل خواهد زد."

تورس که با سرعت بالا به محوطه جریمه منچستریونایتد نفوذ کرده بود، پاس گل خود را در دقیقه 65 مسابقه از یوسی بن عیون، بازیکن اسرائیلی خط میانی لیورپول در سمت راست محوطه شش قدم تیم منچستریونایتد دریافت کرد و پس از عبور از ریو فردیناند، مدافع منچستر، توپ را به سمت سقف دروازه تیم میهمان شلیک کرد.

فرناندو تورس در دقیقه 80 و به واسطه نگرانی از تشدید مصدومیتش از زمین خارج شد.

تورس به دلیل مصدومیت در دو بازی قبلی لیورپول حضور نداشت اما رافائل بنیتز گفت: "در اتوبوس با فرناندو صحبت کردم و آن زمان بود که واقعا متقاعد شدم که او می تواند بازی کند."

"تصمیم دشواری بود. او مانند استیون جرارد تمرین نمی کرد."

تورس اذعان کرد: "من در برخی حرکات احساس درد می کردم اما در چنین بازی هایی درد اهمیت ندارد."

لیورپول در آستانه رویارویی با منچستریونایتد (که دویستمین مسابقه ای بود که رافا بنیتز در آن مربی گری لیورپول را بر عهده داشت) در وضعیتی بحرانی قرار داشت؛ این تیم در چهار مسابقه پیاپی (لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان) باخته بود و در مکان هشتم جدول، شمار باخت های آن در فصل جاری لیگ انگلستان به چهار رسیده بود که دو باخت بیش از کل باخت های این تیم در فصل گذشته است.

هرچند صاحبان این تیم حمایت خود از سرمربی اسپانیایی لیوپول را ابراز کرده بودند اما در محافل فوتبال حدس و گمان هایی مطرح بود که ناکامی در این مسابقه، خروج بنیتز از انفیلد را در پی خواهد داشت.

با این حال لیورپول که در فصل قبل در هر دو بازی لیگ منچستریونایتد را شکست داده بود، در این بازی هم میدان را در اختیار داشت.

پس از به ثمر رساندن گل اول هم اخراج نمانیا ویدیچ، مدافع منچستریونایتد کار را برای میهمان دشوار تر کرد اما در نهایت لیورپول گل دوم خود را شش دقیقه پس از پایان وقت قانونی بازی، و پس از آن که میزبان نیز خاویر ماسکرانو بازیکن آرژانتینی خود را به دلیلی خطا بر روی دروازه بان منچستریونایتد از دست داد، به ثمر رساند.

با این پیروزی لیورپول سه رتبه ارتقاء پیدا کرد و منچستریونایتد که یک روز پیشتر شاهد صدرنشینی چلسی (با پیروزی 5-0 مقابل بلکبورن) بود، در مکان دوم جدول باقی ماند.

آرسنال که قوی ترین خط حمله لیگ برتر انگلستان را در اختیار دارد تا 15 دقیقه مانده به پایان بازی 2-0 از تیم بحران زده وست هم جلو بود اما دریافت دو گل در شش دقیقه بازی را به تساوی کشاند و آرسنال موقعیت تحکیم مقام خود در رتبه سوم جدول را از دست داد و تنها به لطف تفاضل گل بهتر در مکان سوم قرار گرفت.

منچسترسیتی، مدعی تازه پیوسته به جمع ثروتمندان لیگ هم در زمین خود با فولام به تساوی 2-2 رسید تا سومین تساوی پیاپی این تیم رقم بخورد.

مطالب مرتبط