پرسپولیس با شکست تراکتورسازی مدعی شد

بازی پرسپولیس تراکتورسازی
Image caption پرسپولیس پس از برد هفته گذشته مقابل سایپا، برای اولین بار در این فصل دومین پیروزی پیاپی را جشن گرفت

در هفته چهاردهم لیگ برتر، پرسپولیس با پیروزی ۲-۱ مقابل تراکتورسازی تبریز به رده چهارم رسید و سپاهان با شکست ۱-۰ راه آهن، صدرنشینی را حداقل برای ۲۴ ساعت از استقلال تهران گرفت.

تقابل این هفته پرسپولیس و تراکتورسازی نه فقط در زمین که روی سکوها هم جذاب و تماشایی بود؛ این بار پرچم های قرمز در آزادی تنها از آن قرمزپوشان پایتخت نبود، پانزده هزار هوادار تیم تبریزی به ورزشگاه آمده بودند و تا دقایقی پس از پایان مسابقه، همچنان تیم محبوبشان را حمایت کردند.

تراکتورسازی تیم برتر نیمه اول بود. تیم فراز کمالوند با انگیزه و دوندگی بالا بارها با عبور از مرکز خط دفاعی پرسپولیس تا فروپاشی دروازه این تیم پیش رفت، اما در ضربات آخر ناموفق بود.

امیر محبی، محمد ابراهیم و عرفان اولروم بازیکنانی بودند که با بی دقتی فرصت های جدی قرمزهای تبریز را در این نیمه از دست دادند.

زلاتکو کرانچار پس از نمایش ناامیدکننده تیمش در نیمه نخست، با فرستادن حسین بادامکی، هادی نوروزی و مهدی شیری به جای میثم بائو، وسلی برزیلیا و عادل کلاه کج در نیمه دوم شرایط را به سود تیمش تغییر داد، پرسپولیس بهتر بازی کرد و نتیجه هم گرفت.

ابتدا مجتبی زارعی در دقیقه ۶۷ با ضربه ای محکم از داخل محوطه جریمه توپ را از میان پاهای حسن رودباریان درون دروازه تراکتورسازی فرستاد و برای دومین هفته پیاپی برای پرسپولیس گل زد.

پرسپولیس ۲۰ دقیقه بعد روی یک ضدحمله به گل دوم رسید؛ این بار پاس عمقی مهدی شیری در پشت دفاع، هوار ملا محمد را با دروازه بان تک به تک کرد و ملا محمد توپ را از بالای دستان رودباریان به گل تبدیل کرد.

تراکتورسازی در دقیقه پایانی مسابقه با ضربه محکم فرهاد خیرخواه از درون محوطه جریمه یکی از دو گل خورده را جبران کرد. مهاجم سابق پرسپولیس پس از این گل شادی نکرد و بازی با پیروزی ۲-۱ تیم کرانچار تمام شد، هرچند که تماشاگران تراکتورسازی همچنان تیم خود را تشویق می کردند.

پرسپولیس پس از برد هفته گذشته مقابل سایپا، برای اولین بار در این فصل دومین پیروزی پیاپی را جشن گرفت. شاگردان کرانچار با این برد خانگی به ۲ امتیازی صدر جدول رسیدند و با ۲۳ امتیاز در رده چهارم و در جمع مدعیان لیگ نهم قرار گرفتند.

تراکتورسازی با یک پله سقوط در رتبه یازدهم ایستاد. تیم تبریزی در دیدارهای خارج از خانه تا این هفته فقط یک بار برابر شاهین بوشهر به برتری رسیده است.

پیروزی سپاهان

در دیگر بازی روز نخست هفته چهاردهم، سپاهان با یک گل راه آهن را شکست داد و به صدر جدول رسید.

این دیدار در ورزشگاه اکباتان برگزار شد و جواد ماهری در دقیقه ۱۲ روی ارسال کرنر احسان حاج صفی با ضربه سر دروازه راه آهن میزبان را باز کرد.

سپاهان که هفته گذشته با قبول اولین شکست خانگی مقابل استیل آذین فرصت صدرنشینی را از دست داده بود، با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر حداقل تا ۲۴ ساعت عنوان صدرنشین را از استقلال تهران گرفت. زردپوشان اصفهان برای تداوم صدرنشینی باید در انتظار بازی حساس این هفته استقلال و ذوب آهن بمانند.

سایر دیدارها

در دیگر دیدارهای هفته چهاردهم لیگ برتر نتایج زیر بدست آمد

مس کرمان ۳- سایپا کرج ۲

ابومسلم مشهد ۲- استیل آذین ۲

هفته چهاردهم لیگ برتر سه شنبه ۵ آبان (۲۷ اکتبر) پیگیری می شود.

مطالب مرتبط