استقلال صدرنشینی را به سپاهان داد

با شکست ۱-۰ استقلال تهران مقابل ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه فولادشهر، سپاهان برای اولین بار در لیگ نهم صدرنشین شد.

ذوب آهن انتقام آخرین روز لیگ هشتم را از استقلال گرفت. سبزپوشان اصفهان که در روز پایانی فصل گذشته با تفاضل گل جام قهرمانی را به استقلال واگذار کرده بودند، این هفته صدرنشینی را از مدافع قهرمانی گرفتند و همشهری خود سپاهان را در جایگاه اول نگاه داشتند.

استقلال پس از ۴ هفته صدر جدول را از دست داد. تیم صمد مرفاوی در ۳ هفته گذشته پیروزی نداشت و فقط با برد در اصفهان می توانست صدرنشینی را ادامه دهد.

ذوب آهن هم در ۴ بازی آخر پیروز نشده بود، اما منصور ابراهیم زاده تاکید داشت تیمش برابر استقلال در فولادشهر ناکامی های هفته اخیر را جبران خواهد کرد.

تیم ابراهیم زاده برای رسیدن به برتری زیاد انتظار نکشید و در دقیقه ۲۳ با درخشش محمدرضا خلعتبری به گل رسید. مهاجم ذوب آهن که که یکى از بهترین روزهایش را می گذراند، روی ضربه بلند دروازه بان در محوطه جریمه به راحتی مدافعان استقلال را جا گذاشت و دروازه محمد محمدی را باز کرد.

محمدی به دلیل سرماخوردگی وحید طالب لو، برای دومین بار در این فصل درون دروازه آبی ها ایستاده بود.

ذوب آهن علاوه بر گلی که زد، بارها با حرکات مهاجمان سرعتی اش دروازه استقلال را تهدید کرد.

شاگردان ابراهیم زاده نسبت به آبی پوشان هماهنگ تر بودند، راه های نفوذ حریف را در عمق و کناره ها به خوبی بستند و موقعیت چندانی به مهاجمان استقلال ندادند.

استقلال که روزنه های نفوذ را بسته می دید، به ضربات از راه دور روی آورد. در دقیقه ۴۸ سومین شوت محکم حسین کاظمی به تیرک دروازه هم برخورد کرد.

مرفاوی از دقیقه ۶۱ رضا عنایتی را جایگزین کیانوش رحمتی کرد، اما بازیکنان او در توپ رسانی به مهاجمان مشکل داشتند و حضور عنایتی در کنار آرش برهانی و سیدمهد سید صالحی نیز گره ای از کار استقلال باز نکرد.

ذوب آهن با یک بازی منطقی در نیمه دوم توانست از اندوخته خود محافظت کند و در نهایت دومین شکست فصل را به مدافع قهرمانی تحمیل کرد.

استقلال با ۲۴ امتیاز به رده دوم آمد و ذوب آهن با یک پله صعود به رتبه چهارم رسید.

سایر بازی ها

پاس همدان ۳ - فولاد خوزستان ۰

صبای قم ۱ - مقاومت سپاسی شیراز ۲

شاهین بوشهر ۰ - پیکان قزوین ۰

استقلال اهواز ۲ - ملوان انزلی ۰

در پایان هفته چهاردهم، فاصله تیم اول تا ششم جدول به تنها ۲ امتیاز رسیده است؛ سپاهان اصفهان با ۲۵ امتیاز جایگاه اول را دارد و استقلال تهران (۲۴)، ذوب آهن اصفهان (۲۴)، پیکان (۲۴)، مقاومت سپاسی شیراز (۲۳) و پرسپولیس (۲۳) در رده های دوم تا ششم اند.

فولاد خوزستان، ابومسلم مشهد و پاس همدان در انتهای جدول قرار دارند.

مطالب مرتبط