آندره آغاسی اذعان کرد مواد مخدر مصرف کرده است

Image caption آندره آغاسی و همسرش استفی گراف، که خود سابق بر این شماره یک زنان در مسابقات تنیس بوده است - عکس مربوط به برنامه تلویزیونی "داخل ورزش" در ماه مه امسال است

آندره آغاسی، قهرمان سابق تنیس از آمریکا، اذعان کرده است که در سال 1997 و هم زمان با سقوطش در جدول رده بندی های جهانی، ماده مخدر غیرقانونی کریستال مصرف کرده است.

او همچنین گفت که وقتی جواب آزمایش ها نشان داده که او مواد مخدر مصرف کرده است، به مسئولان دروغ گفته و به همین دلیل بوده است که علیه او اقدامی نشده است.

او به مسئولان مسابقات تنیس گفته است که اشتباهی نوشیدنی الکی کسی را خورده است که معتاد بوده و مشروبش را با مواد مخدر مخلوط کرده است.

آقای آغاسی، 39 ساله، به تازگی کتابی در باره سرگذشت خود منتشر و در آن افشا کرده است که برای بهتر شدن بازی اش در اواخر دهه 1990، کریستال مصرف کرده است.

کریستال یکی از قوی ترین و مضرترین مواد مخدر غیرقانونی است که در بسیاری از کشورها برای داشتن و یا مصرف آن شدیدترین مجازت ها در نظر گرفته شده است. ترک اعتیاد به این ماده نیز بسیار دشوار است.

عنوان کتاب سرگذشت او "آزاد" است. در این کتاب او نوشته است که چگونه یکی از دستیارانش در سال 1997 ماده مخدر کریستال در اختیارش گذاشته است.

آندره آغاسی، که در 29 آوریل 1970 در شهر لاس وگاس ایالت نوادای آمریکا به دنیا آمد، در سال 2006 اعلام کرد از دنیای مسابقات تنیس جهان کناره گیری کرده است.

آندره آغاسی پس از پیروزی در مسابقات ویمبلدون سال 1992، هشت مسابقه دیگر گراند اسلم را برد.

مسابقات آزاد استرالیا در سال 2001 آخرین باری بود که او قهرمان گراند اسلم تنیس حرفه ای شد.

او در کتابش آورده است: "بلافاصله بعد از این که برای اولین بار کریستال مصرف کردم، پشیمان شدم و این پشیمانی در پی خود غمی بزرگ آورد."

او به طور گسترده یکی از بهترین و محبوبترین قهرمانان تاریخ تنیس جهان به شمار می رود.

مطالب مرتبط