کلمبیا و باران نوجوانان ایران را متوقف کردند

Image caption باران شدید بر بازی ایران و کلمبیا تاثیر گذاشت

تیم فوتبال نوجوانان ایران در دومین بازی خود در جام جهانی نوجوانان مقابل تیم ملی کلمبیا با تساوی بدون گل متوقف شد.

در مسابقه ای که در بندر کالابار کشور نیجریه برگزار شد، عملا همه چیز تحت تاثیر باران شدید موسمی قرار گرفت.

نه تنها باران انجام بازی را دشوار ساخته بود و توپ به سختی پس از برخورد به زمین به هوا بلند می شد، بلکه باران به اندازه ای شدت گرفت که در نیمه دوم بازی متوقف شد و یک ساعت انتظار لازم بود تا مسابقه دوباره به جریان درآید.

ایران که در بازی اول خود گامبیا قهرمان آفریقا را 2-1 شکست داد، در ابتدای مسابقه مقابل کلمبیا هم تهاجمی ظاهر شد و در لحظات اول مسابقه شوت کاوه رضایی از پشت محوطه جریمه، با فاصله ای بسیار اندک از سمت راست دروازه کلمبیا به خارج رفت.

اما لحظاتی بعد پاس نفوذی ویلسون کوئرو به داخل محوطه جریمه ایران، ایمان صادقی دروازه بان ایران را وادار به واکنش کرد و در دقیقه 19 مسابقه هم صادقی مجددا مانع ورود توپ به دروازه ایران شد که با ضربه سر کارلوس روبلز راه دروازه را در پیش گرفته بود.

کلمبیا تا اندازه ای اختیار بازی را در دست داشت که در نیمه مسابقه و وقتی باران شدت گرفته بود، تماشاگران نیجریه ای بازیکنان این تیم را در حال خروج از زمین تشویق می کردند.

با وجود باران، نیمه دوم در راس زمان مقرر آغاز شد اما زمین به اندازه ای خیس بود که مسابقه شباهت اندکی به بازی فوتبال داشت و تنها صحنه های زمین خوردن بازیکنان و پاشیدن آب به هوا بود که در تصاویر دیده می شد. این شرایط باعث شد تا در دقیقه 55، مایکل هستر داور مسابقه بازی را متوقف کند.

پس از آغاز مجدد بازی ایران اولین تهدید را ایجاد کرد؛ مهرگان گلبرگ بازیکن شماره شش ایران پشت محوطه جریمه کلمبیا صاحب توپ شد، با یک حرکت عرضی مدافعان پیش روی خود را پشت سر گذاشت و شوتی را روانه دروازه کلمبیا کرد که به کریستیان بونیلا، دروازه بان کلمبیا را در دفع کامل آن با مشکل مواجه کرد.

در ادامه، ایران اختیار بازی را در دست داشت اما تلاش هیچکدام از دو تیم به نتیجه ای منجر نشد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

با این نتیجه ایران، با چهار امتیاز و به واسطه تفاضل گل بهتر در صدر جدول گروه سه مسابقات جای گرفت.

در بازی نهایی، ایران در شهر انوگو با تیم ملی هلند دیدار می کند و کلمبیا به دیدار گامبیا خواهد رفت.

ایران که برای دومین بار به مرحله نهایی جام جهانی نوجوانان راه یافته (اولین بار در سال 2001 در ترینیداد و توباگو) موقعیت دارد تا با شکست دادن هلند، یا احتمالا با کسب تساوی به مرحله بعد راه پیدا کند.

ایران در دور قبل با سه شکست مسابقات را ترک کرد.

اما علی دوستی سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران معتقد است تیم ایران در این دوره از مسابقات که با عنوان قهرمانی آسیا به این رقابت پا گذاشته، می تواند شگفتی خلق کند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست