ایران به دور دوم جام جهانی نوجوانان رفت

ایران به دور دوم راه یافت
Image caption میلاد غریبی در دقیقه ۲۵ تک گل ایران را به ثمر رساند. عکس از سایت فیفا

تیم فوتبال نوجوانان ایران با کسب پیروزی یک بر صفر در برابر هلند به عنوان تیم اول گروه خود به دور دوم جام جهانی راه یافت.

گل ایران را میلاد غریبی در دقیقه ۲۵ بازی به ثمر رساند.

تیم ایران پس از پیروزی دو بر صفر در برابر گامبیا و تساوی در برابر کلمبیا در سومین دیدار خود به مصاف هلند رفت.

پیش از این بازی ایران با چهار امتیاز در صدر گروه سوم این مسابقات قرار داشت.

این اولین بار در تاریخ فوتبال ایران است که یک تیم از ایران به مرحله حذفی جام جهانی در رشته فوتبال صعود می کند.

تیم ملی ایران دومین بار است که در مسابقات جام جهانی نوجوانان شرکت می کند. ایران در سال ۲۰۰۱ در اولین حضور خود در جام جهانی، با سه شکست در دور اول مسابقات حذف شد.

در دیدار با هلند تیم ملی ایران با سه تغییر در ترکیب خود نسبت به بازی قبل با ایمان صادقی، بهمن مالکی، ایمان شیرازی، علی گودرزی، سعید لطفی، مهرگان گلبرگ، اکبر ایمانی ( دقیقه ۷۱ حسین گوهری)، مرتضی پور علیگنجی، مهرداد یگانه (دقیقه ۹۰ سعید قدمی) ، میلاد غریبی و کاوه رضایی ( دقیقه ۸۲ پیام صادقیان) به میدان رفته بود.

هلند بعد از پیروزی ۲-۱ در برابر گامبیا در بازی قبل خود با روحیه خوبی به این دیدار آمده بود. هلند برای صعود به مرحله بعد به پیروزی در این دیدار نیاز داشت. اما این تیم نتوانست در طول بازی گل خورده را جبران کند و ناگزیر دیدار را به حریف واگذار کرد.

قضاوت این دیدار بر عهده کالوس باترس گواتمالایی بود که به مرتضی پورعلیگنجی (دقیقه ۳۱)، اکبر ایمانی (دقیقه ۵۱) و ایمان شیرازی (دقیقه ۹۲) از ایران و کوپرز (دقیقه ۲۱)، لابیاد (دقیقه ۲۷)، اوژیاکوپ (دقیقه ۵۸) و وان هویجگورت (دقیقه ۶۴) کارت زرد داد.

ایران در دیدار خود در مرحله حذفی در روز ۱۴ آبان (۵ نوامبر) به دیدار حریف خود خواهد رفت.حریف ایران تیم سوم یکی از گروه های اول، دوم یا ششم خواهد بود. تا کنون دو تیم آلمان (گروه اول)، برزیل (گروه دوم) به عنوان تیم های سوم در گروه خود مشخص شده اند. تیم سوم گروه ششم روز دهم آبان (اول نوامبر) مشخص خواهد شد.

صعود کلمبیا

در دیگر بازی گروه دوم، تیم گامبیا در برابر کلمبیا قرار گرفت. با اینکه نوجوانان گامبیا تا پایان نیمه اول با دوگل در دقایق ۱۹ و ۴۲ از حربف پیش بودند، دو گل دیرهنگام کلمبیا در دقایق ۷۸ و ۸۹ باعث شد تا این دیدار با تساوی به پایان برسد.

کلمبیا با این تساوی با پنج امتیاز به عنوان تیم دوم بعد از ایران به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا کرد.

در پایان دور اول در گروه سوم، هلند با یک پیروزی و دو شکست به مقام سوم رسید و گامبیا با یک تساوی و دو شکست به مقام چهارم دست یافت.

در دیگر بازی های این دور از مسابقات آلمان سه بر یک هندوراس را برد و آرژانین دو بر یک از میزبان مسابقات شکست خورد. در گروه دوم مکزیک دو بر صفر ژاپن را شکست داد و برزیل یک بر صفر از سویس باخت.

بازی های دور آخر از مرحله مقدماتی در روز دهم آبان ( ۱ نوامبر) به پایان خواهد رسید.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست