استیل آذین با کریمی پرسپولیس را برد

دیدار پرسپولیس و استیل آذین

علی کریمی با پیراهن قرمز استیل آذین مقابل پرسپولیس درخشید و با دو پاس گل، دومین شکست فصل را به تیم سابقش تحمیل کرد.

استیل آذین ۲-۱ پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی برد.

تماشاگران پرسپولیس در چهارده هفته گذشته بارها نام علی کریمی را فریاد زدند و خواهان بازگشت ستاره محبوبشان شدند، اما اوج احساسات هواداران قرمز این هفته زمانی بود که کریمی اخراج شد و هنگام خروج از زمین، پیراهن استیل آذین را درآورد و پیراهن شماره هشت فصل گذشته اش با پرسپولیس را به تماشاگران نشان داد.

کریمی پیش از مسابقه گفته بود اگر گل بزند، هواداران پرسپولیس را هم خوشحال خواهد کرد. او پیراهن پرسپولیس را زیر پیراهن استیل آذین پوشید تا درصورت گلزنی آن را به هواداران تیم سابقش نشان دهد.

کاپیتان استیل آذین در این دیدار گل نزد، ولی دو گل ساخت و بارها از سوی تماشاگران پرسپولیس تشویق شد.

پرسپولیس ابتدا با گل دقیقه ۱۲ هوار ملا محمد پیش افتاد. محمد روی یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه با پای چپ دروازه استیل آذین را باز کرد.

پاس خوب کریمی و ضربه محمد غلامی در دقیقه ۳۰ بازی را به تساوی کشاند. کریمی، غلامی را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و او با ضربه ای دقیق توپ را درون دروازه علیرضا حقیقی فرستاد.

حقیقی به جای میثاق معمارزاده مصدوم درون دروازه پرسپولیس ایستاده بود.

پرسپولیس در نیمه دوم بی برنامه بود و حضور عادل کلاه کج، وسلی برزیلیا و مهدی شیری به جای حسین بادامکی، هادی نوروزی و کریم باقری هم کمکی به تیم سردرگم زلاتکو کرانچار نکرد.

در مقابل، استیل آذین با تعویض های حمید استیلی بهتر شد، بارها مدافعان کناری پرسپولیس را دور زد و در دقیقه ۹۰ پاداش برتری خود را باز هم روی حرکت کریمی گرفت.

این بار ضربه ایستگاهی کریمی در آستانه دروازه با دفع ناقص دروازه بان به افشین چاووشی رسید و او با سر گل برتری استیل آذین را زد.

چاووشی پس از گل برای شادی به سوی نیمکت تیمش رفت. اما استیلی که در طول بازی از جای خود تکان نخورده بود، واکنشی به حرکت چاووشی نشان نداد.

سرمربی جوان استیل آذین برای اولین بار مقابل تیم سابقش مربیگری می کرد و پیش تر گفته بود شاید در این دیدار روی نیمکت استیل آذین ننشیند.

در دقیقه ۹۵، داور خطای دست کریمی را اعلام کرد. کریمی به شدت به این تصمیم اعتراض کرد و با کارت قرمز روبرو شد. اخراج او درگیری بازیکنان دو تیم را نیز همراه داشت.

علی کریمی هنگام خروج از زمین سرانجام پیراهن استیل آذین را درآورد و با پیراهن پرسپولیس و تشویق شدید هواداران تیم سابقش راهی رختکن شد.

ستاره استیل آذین پس از بازی گفت: "خوشحالم که نتوانستم به تیم محبوبم گل بزنم. متاسفم که استیل آذین برنده این بازی بود. پرسپولیس تیم محبوب من است. من این برد را به باشگاه و مدیرعامل استیل آذین تقدیم می‌کنم."

کریمی همچنین در مورد امکان حضورش در پرسپولیس گفت: "مدیون پرسپولیس و هوادارانش هستم، ولی به استیل آذین تعهد دارم و باشگاه هر تصمیمی درمورد انتقال من به پرسپولیس بگیرد، با کمال میل می‌پذیرم."

استیل آذین با برتری مقابل پرسپولیس دو پله صعود کرد و با ۲۴ امتیاز در جایگاه پنجم ایستاد.

پرسپولیس که هفته گذشته به دو امتیازی بالای جدول رسیده بود، با این باخت یک پله پایین آمد و در رده هفتم قرار گرفت.

اکنون تیم کرانچار با سپاهان صدرنشین ۵ امتیاز اختلاف دارد.

بازی های دیگر

در دیگر بازی روز نخست هفته پانزدهم، سپاهان اصفهان ۲-۰ ابومسلم بحران زده را برد و با ۲۸ امتیاز صدرنشینی اش را تا پایان این هفته قطعی کرد.

احمد جمشیدیان در دقیقه ۳ و عماد محمدرضا در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی برای زردپوشان اصفهان گلزنی کردند.

سایر دیدارهای هفته پانزدهم، روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۰ و ۱۱ آبان (۱ و ۲ نوامبر) برگزار می شود.

مطالب مرتبط