در 'روز قرمز' داربی لندن به سود آرسنال خاتمه یافت

Image caption فابرگاس (راست) و فن پرسی گل های آرسنال را به ثمر رساندند

در روزی که داوران لیگ برتر انگلستان با دادن 8 کارت قرمز رکوردی جدید در تعداد بازیکنان اخراج شده در مسابقات لیگ برتر انگلستان ثبت کردند، آرسنال با پیروزی در اولین داربی شمال لندن در فصل جاری لیگ برتر انگلستان، تاتنهام را با حقایق قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر لیگ آشنا کرد و لیورپول برای سومین بار در چهار بازی اخیر در لیگ شکست خورد.

در استادیوم امارات شهر لندن، تاتنهام در شرایطی به دیدار آرسنال رفت که میزبان با پذیرش 13 گل در 9 بازی انجام شده در فصل، بدترین رکورد دفاعی ممکن در تاریخ باشگاه آرسنال در آغاز فصل لیگ برتر را بر جای گذاشته بود.

اظهارات پیش از مسابقه رابی کین کاپیتان و هری ردنپ مربی تاتنهام نیز که از ماه نوامبر سال 1999 تا کنون نتوانسته است آرسنال را در لیگ برتر در زمین این تیم شکست دهد، بر آتش این بازی افزوده بود.

اما تاتنهام که بدون جرمین دفو، آرون لنون و لوکا مدریچ، سه بازیکن کلیدی خود به میدان رفته بود، هر چند در نیمه اول مغلوب آرسنال نبود اما با پذیرش دو گل پیاپی در پایان نیمه اول با سری افکنده به رختکن رفت.

در دقیقه 42 سانیا بازیکن خط میانی آرسنال توپ را از سمت راست زمین با ضربه ای عرضی و قوس دار روانه محوطه جریمه تاتنهام کرد و رابین فن پرسی با فرار به داخل محوطه جریمه، مقابل دروازه تاتنهام، یک قدم جلوتر از مدافع خود جهت توپ را به سمت دروازه تاتنهام تغییر داد تا آرسنال 1-0 پیش بیفتد.

ثانیه هایی پس از شروع بازی فابرگاس کاپیتان آرسنال توپ را از بازیکنان تاتنهام در میانه زمین ربود و با فراری سریع به سمت دروازه تاتنهام و پس از عبور از سه بازیکن توپ را برای دومین بار در کمتر از یک دقیقه درون دروازه تاتنهام قرار داد.

پانزده دقیقه پس از آغاز نیمه دوم آرسنال بار دیگر به لطف همکاری سانیا و فن پرسی ضربه نهایی را وارد کرد؛ در حالیکه اکثر بازیکنان داخل زمین به خاطر خطایی که بر روی ادواردو، مهاجم آرسنال انجام شده بود متوقف شده بودند، داور با توجه به آنکه سانیا توپ را در اختیار داشت دستور به ادامه بازی داد و سانیا چندین متر جلوتر از مدافعان تاتنهام توانست بدون مشکل توپ را مانند اقدامی که باعث به ثمر رسیدن گل اول شد، به درون محوطه جریمه تاتنهام بفرستد و باز فن پرسی، با کمک ناتوانی دروازه بان تاتنهام در قطع پاس ارسال شده، گل زد.

آرسنال با پیروزی 3-0 مقابل تاتنهام، با یک بازی کمتر نسبت به منچستریونایتد جای خود در رتبه سوم جدول را محکم تر کرد و تاتنهام با وجود این شکست در رتبه چهارم باقی ماند.

لیورپول دوباره شکست خورد

آنچه به تاتنهام در ماندن در جمع چهار تیم برتر لیگ کمک کرد شکستی تازه بود که فولام به لیورپول تحمیل کرد.

لیورپول که سه روز پیشتر با شکست مقابل آرسنال از جام کارلینگ انگلستان حذف شد، تا دقیقه 24 بازی در زمین فولام جریان مسابقه را تحت کنترل داشت اما فولام در حمله ای که بسیار ساده به نظر می رسید با ارسال پاسی قطری و زمینی از سمت چپ دروازه لیورپول، بابی زامورا مهاجم خود را مقابل دروازه لیورپول صاحب توپ کردند تا میزبان 1-0 پیش بیفتد.

سه دقیقه پیش از پایان نیمه اول فرناندو تورس از مقابل محوطه جریمه فولام با شوتی سنگین بازی را به تساوی کشاند، اما به نظر می رسد نگرانی از مسابقه آتی لیورپول مقابل لیون در جام قهرمانان باشگاه های اروپا در روز چهارشنبه چهارم نوامبر باعث شد که رافا بنیتز، سرمربی لیوپول مهاجم اسپانیایی خود که هنوز پس از رهایی از مصدومیت به اوج آمادگی نرسیده را از زمین خارج کند.

در دقیقه 73 فرار یک بازیکن فولام از سمت چپ زمین شرایط را برای زدن گل دوم میزبان فراهم کرد؛ یک پاس عرضی به سمت دروازه لیورپول با واکنش دروازه بان این تیم منحرف شد اما در سمت دیگر دروازه دوباره توپ به سمت دروازه بازگشت داده شد تا با ضربه سر مقابل چشم مدافعان و دروازه بان لیورپول درون دروازه این تیم قرار گیرد.

اخراج دو بازیکن لیورپول شرایط را برای این تیم سخت تر کرد تا در نهایت لیوپول با دریافت یک گل دیگر متحمل شکست 3-1 شود و خارج از جمع کار تیم برتر بماند.

در دیگر مسابقات چلسی به سنت خود در مقابل بولتون ادامه داد؛ این تیم که در شش مسابقه اخیر خود در لیگ در زمین بولتون، حریف را بدون دریافت گل شکست داده، در روز شنبه 31 اکتبر 2009 هم همین کار را تکرار کرد و بولتون را 4-0 مغلوب کرد تا در صدر جدول باقی بماند.

منچستریونایتد هم که در تاریخ لیگ برتر انگلستان (Premiership) تنها یک بار در خانه به بلکبرن باخته، در اولدترافورد این تیم را 2-0 برد تا با دو امتیاز اختلاف نسبت به چلسی مکان دوم جدول را از دست ندهد.

ویگان که با دریافت 17 گل در 10 بازی بدترین خط دفاعی لیگ را دارد، مقابل پورتسموث، ضعیف ترین تیم لیگ برتر نیز شرایط بهتری نداشت و 4-0 در زمین این تیم بحران زده شکست خورد.

مطالب مرتبط