باقری درخشید، پرسپولیس برد

Image caption کریم باقری بار دیگر به کمک پرسپولیس آمد

پرسپولیس در روزی که اصلا خوب نبود، با دو گل کریم باقری 2-1 ابومسلم قعرنشین را در ورزشگاه آزادی شکست داد و با 26 امتیاز موقتاً به رده چهارم صعود کرد.

حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس پس از شکست هفته قبل برابر استیل آذین اعلام کرد: "دیگر به هیچ عنوان نمی پذیرم پرسپولیس در تهران حتی یک امتیاز از دست دهد."

با این اولتیماتوم جدی، تنها راه زلاتکو کرانچار، سرمربی پرسپولیس برای حفظ نیمکت این تیم کسب هر سه امتیاز بازی با ابومسلم بود. کاری که البته چندان سخت هم به نظر نمی رسید.

ابومسلم تنها تیم بدون برد لیگ بود و با 8 امتیاز در قعر جدول رده بندی قرار داشت. تیم بحران زده مشهدی که از ابتدای فصل درگیر تنش های مدیریتی و حواشی فراوان بود، دو هفته پیش فرهاد کاظمی را بعنوان سرمربی انتخاب کرد تا با تفکرات او به وضعیت وخیمش در انتهای جدول سر و سامان دهد.

ابومسلم هفته پیش با سرمربی جدید به سپاهان باخت و کاظمی مسئولیت شکست را برعهده گرفت. او در مورد دیدار این هفته با قرمزپوشان در تهران گفته بود: "شرایط این فصل پرسپولیس مانند هوای بهاری است، امیدوارم این تیم در روز خوبش به ما نخورد."

پرسپولیس در این بازی شرایط فنی خوبی نداشت.

کرانچار که با تغییرات هفته به هفته در ترکیب تیم با انتقادات زیادی روبرو بود، این بار هم با 5 تغییر نسبت به دیدار گذشته با استیل آذین تیمش را روانه میدان کرد.

در این مسابقه نبی الله باقری ها، علیرضا محمد، ابراهیم شکوری، عادل کلاه کج و وسلی برزیلیا از ابتدا برای پرسپولیس بازی کردند تا کارشناسان بار دیگر تاکید کنند سرمربی کروات پس از 15 هفته هنوز ترکیب اصلی تیمش را نمی شناسد.

پرسپولیس در نیمه اول روی تنها حمله جدی اش توسط کریم باقری به گل رسید. کاپیتان تمام نشدنی قرمزها در دقیقه 35 ارسال علیرضا محمد را با ضربه سر درون دروازه ابومسلم فرستاد.

ابومسلم در این نیمه بهتر کار کرد، موقعیت های بیشتری داشت و در دقیقه 43 روی یک ضربه ایستگاهی به گل مساوی رسید. ارسال محمد ناصحی از سمت راست در آستانه دروازه با ضربه تمام کننده داوود دانش دوست همراه شد و دو تیم با تساوی 1-1 به رختکن رفتند.

تماشاگران پرسپوليس که از بازی تيم محبوبشان ناراضی بودند، در بين دو نيمه به نشانه اعتراض از احمدرضا عابدزاده برای حضور در زمین دعوت کردند.

با آغاز نیمه دوم پرسپولیس با درخشش باقری بار دیگر پیش افتاد. باقری این بار ارسال شکوری، مدافع چپ تیمش را باز هم با سر به گل تبدیل کرد.

ستاره این روزهای پرسپولیس با این گل، با 7 گل زده در رده سوم جدول گلزنان لیگ ایستاد.

پرسپولیس پس از گل عقب رفت و همچنان نشانی از تیمی مدعی برابر قعرنشین لیگ نداشت.

اما ابومسلم هم در نیمه دوم افت کرد. شاگردان کاظمی برخلاف نیمه نخست در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف ناکام بودند و تنها بخت خود را نیز در آخرین دقیقه از دست دادند.

در دقیقه 93 در حالی که مدافعان قرمزپوش به تماشا ایستاده بودند، بازیکن ابومسلم توپ ارسالی را مقابل دروازه بیرون زد تا پرسپولیس در روزی که اصلا خوب نبود برنده از زمین خارج شود.

ابومسلم بدون پیروزی در انتهای جدول ماند. کاظمی برای نجات تیم مشهدی از سقوط به دسته پایین تر هفته های بسیار سختی پیش رو خواهد داشت.

تیم کرانچار با این پیروزی 26 امتیازی شد و با سه پله صعود -پیش از برگزاری سایر دیدارهای هفته- به رده چهارم رسید.

دیگر مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر روزهای جمعه و شنبه 15 و 16 آبان (6 و 7 نوامبر) برگزار می شوند.

مطالب مرتبط