به روز شده:  07:51 گرينويچ - 08 نوامبر 2009 - 17 آبان 1388

نبرد نورنبرگ برای کسب عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان

دیوید هی، قهرمان جوان بوکس سنگین وزن بریتانیا موفق شد در دیداری به ظاهر نابرابر نیکولای والوئف عظیم الجثه ترین قهرمان تاریخ بوکس سنگین وزن را شکست دهد تا به قهرمانی رده WBA دست یابد.

این ورزشکار که قهرمانی بی رقیب در کلیه رده های دسته وزنی پایینتر cruiserweight بود در اواخر سال 2008 کلیه مقام های قهرمانی خود را واگذار کرده بود تا به رویای کودکی خود، قهرمانی در سنگین وزن دست یابد.

در ابتدا اعلام شده بود دیوید هی در روز 20 ژوئن 2009 با ویتالی کلیچکو، قهرمان سنگین وزن جهان در رده WBC مبارزه می کند، اما ولادیمیر کلیچکو (برادر ویتالی) که قهرمانی رده های IBF و WBO را در اختیار دارد موافقت کرد تا در همان تاریخ در آلمان با دیوید هی رو در رو شود.

اما کمتر از سه هفته مانده به مسابقه دیوید هی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کمر از شرکت در مسابقه انصراف داد و پس از آن به طور ناگهانی خبر رویارویی نیکولای والوئف و دیوید هی اعلام شد.

اختلاف جثه این دو بوکسور سبب شد تا توجه رسانه های جهان به این مبارزه جلب شود و این مسابقه "نبردی دیگر میان داوود (اشاره به دیوید هی) و جالوت (نیکولای والوئف به خاطر جثه عظیمش)" لقب بگیرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.