ایران در بازی دوستانه ایسلند را شکست داد

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه برابر تیم ملی ایسلند با تک گل کریم انصاری فرد به پیروزی رسید.

تیم ملی فوتبال ایران که برای مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیای ۲۰۱۱ قطر آماده می شود، در یک بازی تدارکاتی در ورزشگاه آزادی مقابل تیم ملی فوتبال ایسلند به میدان رفت.

تیم های ملی فوتبال ایران و ایسلند پیش از این هرگز با هم دیدار نداشتند و این مسابقه دوستانه اولین تقابل تاریخ دو تیم محسوب می شود.

تیم فوتبال ایسلند در آخرین جدول رده بندی فیفا، رتبه هشتاد و هفتم جهان و چهلم اروپا را دارد. این تیم تاکنون به مرحله نهایی جام جهانی و جام ملت های اروپا نرسیده است.

ایسلند در دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ در گروه نهم با یک برد، دو تساوی و پنج باخت پایین تر از هلند، اسکاتلند، نروژ و مقدونیه قرار گرفت. این تیم در دو بازی دوستانه اخیر خود، گرجستان را ۳-۱ و آفریقای جنوبی را ۱-۰ شکست داد.

در تیم ملی فوتبال ایسلند ایدور گودیانسن، مهاجم تیم موناکوی فرانسه و بازیکن پیشین چلسی و بارسلونا سرشناس ترین بازیکن است، اما او برای این دیدار تدارکاتی به تهران سفر نکرد.

تیم ایران در جدول فیفا ۲۵ پله بالاتر از ایسلند در جایگاه شصت و دوم جهان است و در آسیا رده پنجم را دارد.

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران برای دیدار با ایسلند جواد نکونام و مسعود شجاعی را در اختیار نداشت. نکونام و شجاعی به سبب همراهی با تیم اوساسونا در جام حذفی اسپانیا در این بازی تدارکاتی حضور نداشتند.

تیم ایران با ترکیب مهدی رحمتی (دروازه بان)، هادی عقیلی، محمد نصرتی(کاپیتان)، هاشم بیک‌زاده (۶۵، حسین کعبی)، احسان حاج صفی، مهرزاد معدنچی (۸۰، امیر حسین فشنگچی)، آندرانیک تیموریان، پژمان نوری، محمدرضا خلعتبری، فرهاد مجیدی (۴۰، کریم انصاری فرد) و آرش برهانی (۴۶، محمد نوری) مقابل ایسلند بازی کرد.

این مسابقه دوستانه با استقبال چندانی روبرو نبود و کمتر از هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.

قضاوت این دیدار را عبداله البلیده از قطر برعهده داشت.

دو تیم در نیمه نخست بیشتر به ارزیابی یکدیگر پرداختند و فرصت های گل زیادی نداشتند.

ایسلند در دقیقه ۲۵ روی اشتباه محمد نصرتی جدی ترین موقعیت این نیمه را داشت که شوت آری فریر اسکولاسون با اختلاف کم از کنار دروازه مهدی رحمتی بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول فرهاد مجیدی به دلیل مصدومیت جای خود را به کریم انصاری فرد داد.

مجیدی، بازیکن ۳۳ ساله استقلال تهران پس از مدت ها از سوی قطبی به اردوی تیم ملی دعوت شده است.

انصاری فرد در آغاز نیمه دوم گل برتری ایران را زد؛ مهاجم جوان تیم سایپا در دقیقه ۵۴ ارسال خوب مهرزاد معدنچی از سمت چپ را درون دروازه ایسلند فرستاد و در اولین بازی ملی اش تک گل پیروزی بخش ایران را به نام خود ثبت کرد.

تیم ایران در نیمه دوم بهتر کار کرد. به بازی سرعت داد و چندین بار دروازه حریف ایسلندی را با خطر جدی روبرو کرد، اما موفق به گلزنی بیشتر نشد.

افشین قطبی با بازی هجومی تیم ایران در نیمه دوم می تواند امیدوار باشد در مسایقات پیش رو دوباره حمایت تماشاگران را بدست آورد.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا روز شنبه ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) در بازی رفت میزبان تیم ملی اردن است.

تیم ایران روز چهارشنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) در یک بازی دوستانه دیگر در ورزشگاه آزادی برابر تیم ملی مقدونیه قرار می گیرد تا قطبی پیش از دیدار برگشت با اردن باز هم بازیکنانش را آزمایش کند.

دیدار برگشت ایران و اردن روز یکشنبه ۱ آذر (۲۲ نوامبر) برگزار خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هدف اصلی این تیم را قهرمانی در جام ملت های آسیای ۲۰۱۱ قطر اعلام کرده است: "ما در دیدارهای های دوستانه مقابل ایسلند و مقدونیه و دو بازی برابر اردن برای پبروزی به میدان می رویم تا نشان دهیم برای هدف اصلی خود یعنی قهرمانی جام ملت های آسیا بسیار جدی هستیم."

مطالب مرتبط