تساوی ایران و مقدونیه در بازی دوستانه

تیم ملی فوتبال ایران درآستانه بازی برگشت با اردن در مقدماتی جام ملت های آسیا، در دیداری تدارکاتی مقابل مقدونیه به تساوی ۱-۱ رسید.

تیم ملی فوتبال ایران که برای دیدار برگشت با تیم ملی اردن در مسابقات مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا آماده می شود، در یک بازی تدارکاتی در ورزشگاه آزادی با تیم ملی فوتبال مقدونیه دیدار کرد.

پس از استقبال سرد تماشاگران از دو دیدار اخیر تیم ملی ایران، فدراسیون فوتبال این بار هم مانند مسابقه رفت با اردن حضور در ورزشگاه آزادی را رایگان اعلام کرد، اما این تمهید نیز بیش از سه هزار نفر را به تماشای بازیدوستانه با مقدونیه نکشاند.

تیم ایران با ترکیب مهدی رحمتی (دروازه بان)، حسین کعبی، هادی عقیلی، محمد نصرتی، هاشم بیک زاده، جواد نکونام (۴۶، محمدرضا خلعتبری)، آندرانیک تیموریان، مهرزاد معدنچی (۵۷، خسرو حیدری)، مسعود شجاعی (۷۵، کریم انصاری فرد)، جواد کاظمیان( ۴۶، ایمان مبعلی) و میلاد میداوودی (۶۷، آرش برهانی) برابر مقدونیه به زمین رفت.

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایراندر شرایطی بازیکنان لژیونر را در این مسابقه تدارکاتی به بازی فرستاد که دیدار رسمی پیش رو با اردن در روز فیفا نیست وایران ۴ لژیونرش را همراه نخواهد داشت؛ جواد نکونام و مسعود شجاعی به اسپانیا و مهرزاد معدنچی و جواد کاظمیان به امارات باز خواهند گشت و تنها ایمان مبعلی و آندرانیک تیموریان تیم ایران را برابر اردن همراهی خواهند کرد.

تیم ایران همچون دیدار رفت با اردن در نیمه اول خوب نبود. در عبور از دفاع مقدونیه مشکل داشت و موقعیت گل خلق نکرد.

با این همه شاگردان افشین قطبی در دقیقه ۳۶ روی یک ضربه شروع مجدد پیش افتادند؛ ضربه کاشته میلاد میداوودی از پشت محوطه جریمه از دست دروازه بان رها شد و تیموریان با حضور به موقع و یک بغل پا اشتباه دروازه بان مقدونیه را به گل ایران تبدیل کرد.

مقدونیه با گوران پاندف، مهاجم سرشناس خود در این نیمه چندین بار از عمق دفاع دروازه ایران را تهدید کرد و آسیب پذیری خط دفاع تیم قطبی را نشان داد.

پاندف ۲۶ ساله، بهترین گلزن تیم ملی مقدونیهو بازیکن تیم لاتزیو است. او این فصل به دلیل مشکلاتش با مسئولان لاتزیو برای این تیم ایتالیایی بازی نکرده است، اما فصل قبل با ۹ گل زده، فصل موفقی در سری A داشت.

پاندف در آغاز نیمه دوم و زیر باران شدید سرانجام گلزنی کرد. او ارسال ولاد لازارفسکی را که در این نیمه به بازی آمده بود، با سر درون دروازه مهدی رحمتی فرستاد وبازی را به تساوی کشاند.

تعویض های قطبی و حضور محمدرضا خلعتبری، خسرو حیدری، آرش برهانی و کریم انصاری فرد در نیمه دوم تیم ایران را به گل بیشتر نرساند.

بهترین موقعیت ایران را در این نیمه خسرو حیدری در دقیقه ۹۰ از دست داد. ضربه غافلگیرکننده او از پشت محوطه به تیر دروازه مقدونیه برخورد کرد تا بازی با تساوی ۱-۱ پایان یابد.

تیم ملی فوتبال مقدونیهدر جدول رده بندی فیفا، چهار پله پایین تر از ایراندر رتبه شصت و ششم است.

مقدونیه با هدایت میرساد یونوس در دو بازی تدارکاتی گذشته خود ۲-۱ قطر را شکست داده بود و ۳-۰ کانادا را پشت سر گذاشته بود.

یونوس، سرمربی مقدونیه پس از بازیدوستانه با ایران گفت: " تیم ملی ایران جوان شده، سرعت این تیم افزایش یافته و بازیکنانش در اجرای دقیق تاکتیک های مربیان در زمین تلاش می کنند. ایراندر نیمه نخست بهتر بازی کرد، اما در نیمه دوم با تغییراتی که به وجود آوردیم، موفق به گلزنی شدیم."

ایرانومقدونیه پیش ار این دو بار با هم روبرو شده بودند. اولین بار در سال ۱۳۷۹ در جام LG تهران، ایران ۳-۱ پیروز شد ودر سال ۱۳۸۴ و باز هم در جام LG، مقدونیه با تیم دوم خود ۲-۱ ایران را برد.

افشین قطبی پس از تساویدر سومین رویارویی ایرانومقدونیه گفت: "ابتدا از تماشاگرانی که در ورزشگاه حضور داشتند تشکر کنم که در یک روز سرد و بارانی ما را تشویق کردند. هرچند تعدادشان کم بود اما قلب های بزرگی داشتند. من از بازیو نتیجه آن راضی نیستم. اواخر نیمه اول و اواسط نیمه دوم خوب بودیم، ولی در بیشتر دقایق تمرکز نداشتیم و بازیکنان تاکتیک های مورد نظر من را به خوبی اجرا نکردند."

قطبی در مورد استفاده از بازیکنان لژیونر گفت: "از لژیونرها استفاده کردیم زیرا این آخرین فرصت بود تا ماه مارس وبازی با تایلند که دوباره آن ها در اختیار داشته باشیم."

دیدار برگشت تیم های ملی فوتبال ایرانو اردن در دور مقدماتی رقابت های جام ملت های آسیا روز یکشنبه ۱ آذر (۲۲ نوامبر) در امان برگزار خواهد شد.

تیم ایراندربازی رفت در ورزشگاه آزادی با یک گل اردن را شکست داد.

ایراندر مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در گروه پنجم با تیم های سنگاپور، تایلند و اردن هم گروه است ودر پایان دور رفت با ۷ امتیاز صدرنشین است.

مطالب مرتبط