آغاز تغییرات سعید لو در فدراسیون های ورزشی

با گماردن مسئولین جدید برای فدراسیون های شمشیربازی، پینگ پنگ و شنا، انتصابات رییس جدید سازمان ورزش ایران در راس فدراسیون های ورزشی آغاز شد.

علی سعیدلو تحولاتش را از پست‌های کلیدی سازمان تربیت بدنی آغاز کرد. واعظی آشتیانی مدیرعامل باشگاه استقلال، قائم مقام او شد. مسئولیت مرکز توسعه ورزش قهرمانی را حمید سجادی به عهده گرفت و مدیریت روابط عمومی نیز به حمید قاسمی محول شد.

او حالا ایجاد تغییر در فدراسیون های ورزشی را آغاز کرده است. تحولات سعیدلو از فدراسیون هایی شروع شده که که کمتر خبرساز هستند. اما در فرایند جایگزینی مدیران جدید برای این فدراسیون ها، خبرهای غیرموثقی درباره احتمال جایگزینی در فدراسیون های مهمی مثل فوتبال نیز منتشر شده است. اخباری که حتی اعتراض علی کفاشیان رییس این فدراسیون به ضرغامی، رییس سازمان صداوسیما را نیز درپی داشت.

سعیدلو که بعد از انتصاب، نشست های اختصاصی و جداگانه ای را با تمام مسئولین فدراسیون ها برگزار کرد، تاکنون برای مدیریت چهار فدراسیون تصمیم گیری کرده است.

شمشیربازی

غلامحسین عسگری باجناق علی آبادی است. او بلافاصله پس از انتصاب سعیدلو، از ریاست فدراسیون شمشیربازی استعفا داد.

غلامحسین عسگری قبلاً سرپرست موقت این فدراسیون بود. او در حالی که فقط یک روز به انتخابات این فدراسیون مانده بود، برای ابقای علی آبادی در پست ریاست سازمان ورزش، از روسای فدراسیون های ورزشی امضا جمع کرد و آن را برای محمود احمدی نژاد فرستاد.

یک روز بعد از ارسال طومار، غلامحسین عسگری عنوان ریاست فدراسیون شمشیربازی را به خود اختصاص داد.

دوران ریاست آقای عسگری فقط 70 روز طول کشید. با رفتن آقای علی آبادی، او نیز استعفا داد.

فضل‌الله باقرزاده سرپرست جدید این فدراسیون است. او برای دومین بار طی دهه گذشته مسئولیت فدراسیون شمشیربازی را برعهده می گیرد.

شنا، شيرجه و واترپلو

اميرحسين آيت‌الهي به عنوان سرپرست فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو منصوب شده.

او مهندس عمران است. چند سال عضو تیم ملی شنا بوده. سابقه بازی در تیم واترپلو جوانان را دارد و قهرمان آب‌های آزاد ايران بوده. آقای آيت‌الهي مدت ها دبیر فدراسیون بود.

او جایگزین وحید مرادی شده است.

پینگ پنگ

شاهرخ شهنازی رییس باسابقه فدراسیون پینگ پنگ، یکی دیگر از کنارگذاشته شده هاست. گفته می شود او به دلیل پوشیدن شلوارک در یکی از مسابقات بین المللی، برکنار شده است.

چند ساعت قبل از برکناری شهنازی، رئیس فدراسیون جهانی و رییس کنفدراسیون آسیا در نامه هایی خطاب به علی سعیدلو، انتخاب شهنازی به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون پینگ پنگ آسیا را تبریک گفته و از او به خاطر حمایت هایش از آقای شهنازی تشکر کرده بودند!

محمد زارع پور اشكذری سرپرست جدید این فدراسیون است. او معاون اقتصادی گروه سايپا است.

بولينگ

سعيد صمدی سرپرست جدید فدراسيون بولينگ و كيواسپرت است. او قبل از این، نايب رييس فدراسيون بولینگ بود.

آقای صمدی جایگزین علي‌اکبر شعباني فرد استاندار مرکزی شده که به دلیل دو شغله بودن، از سمت ریاست فدراسیون استعفا داد.

این در حالی است که آقای علي نژاد رييس فدراسيون ووشو نیز به دليل قانون منع فعاليت افراد دوشغله از سمت خود به عنوان استعفا کرده بود. اما سعيدلو مجددا او را به عنوان سرپرست اين فدراسيون منصوب كرد.

تغییرات اخیر در فدراسیون های ورزشی، مخالفینی هم دارد. مثلاً سعيد فائقي معاون پيشين سازمان تربيت بدنی که این تغيير و تحولات را در آستانه بازی ‌های آسيايی گوانگجو، به صلاح ورزش کشور نمی داند.