پرسپولیس به رده چهارم لیگ برتر رسید

محسن خلیلی در بازی برابر مس کرمان برای اولین بار در لیگ نهم برای پرسپولیس گلزنی کرد.

در هفته هجدهم لیگ برتر ایران، پرسپولیس با دو گل مس کرمان را در ورزشگاه آزادی شکست داد و به رده چهارم جدول صعود کرد. ذوب آهن اصفهان ۲-۱ مقابل سایپا شکست خورد و در جایگاه دوم باقی ماند.

مسابقه این هفته مقابل مس کرمان در ورزشگاه آزادی فرصت مناسبی برای پرسپولیس بود تا در آغاز نیم فصل دوم امتیازات از دست رفته نیم فصل اول را فراموش کند و شروعی دوباره در لیگ برتر داشته باشد.

پرسپولیس هفته پیش به سپاهان باخت و هشت امتیاز از صدر جدول عقب افتاد. قرمزپوشان به رتبه هفتم سقوط کردند و موقعیت سرمربی کروات تیم بیش از گذشته به خطر افتاد. زلاتکو کرانچار باز هم محکوم به برد بود و رویارویی با مس کرمان که ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را دارد، بخت مساعدی برای او به حساب می آمد.

مس کرمان برخلاف فصل قبل، در لیگ نهم شرایط مطلوبی ندارد. این تیم با 33 گل خورده در پایان هفته هفدهم در پله سیزدهم بود. پرویز مظلومی، سرمربی موفق فصل گذشته تیم پس از نتایج ضعیف نیم فصل از مس جدا شد. مهدی محمدی، دستیار مظلومی جای او را گرفت تا شاید شوک تعویض مربی اوضاع تیم کرمانی را تغییر دهد، اما اینگونه نشد.

نیمه اول دیدار دو تیم مهیج نبود و فرصت های گل زیادی نداشت.

پرسپولیس با بازی مستقیم و ارسال های بلند درصدد رسیدن به دروازه مس بود. قرمزپوشان بهترین موقعیت را در دقیقه ۳۰ از دست دادند که ضربه سر حسین بادامکی به تیر عمودی دروازه برخورد کرد.

بادامکی در غیاب کریم باقری مصدوم و شیث رضایی محروم، بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بر بازو بسته بود.

مس کرمان در این نیمه با حضور پنج هافبک میانی در مرکز زمین برتر بود و چشم به ضد حمله داشت. ضربه مصطفی سیفی در دقیقه ۳۱ از پشت محوطه جریمه جدی ترین فرصت مسی ها بود که با اختلاف کم از کنار دروازه علیرضا حقیقی بیرون رفت.

پرسپولیس نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد. کرانچار مهدی شیری را به جای سامان آقازمانی به بازی فرستاد و روند هجومی تیمش را به مراتب بهتر کرد.

شاگردان کرانچار در این نیمه با بازی ترکیبی از افت محسوس خط میانی و ضعف مدافعان مس نهایت استفاده را بردند، میانه زمین را از حریف گرفتند و دو بار به گل رسیدند.

در دقیقه ۴۹، کرنر ارسالی شیری با ضربه مجتبی زارع به سپهر حیدری رسید و ضربه سر حیدری به گل اول قرمزها بدل شد.

گل دوم پرسپولیس در دقیقه ۷۱ بدست آمد. این بار بادامکی پاس خوب شیری را در محوطه جریمه به محسن خلیلی رساند و مهاجم پرسپولیس با شوتی محکم برای اولین بار در لیگ نهم گل زد.

پرسپولیس با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و با سه پله صعود به رده چهارم رسید.

مس کرمان با سرمربی جدید، نهمین شکست فصل را پذیرفت. رتبه سیزدهم این تیم تغییر نکرد، ولی تعداد گل خورده اش به ۳۵ رسید که برای نماینده سوم ایران در لیگ قهرمانان آسیا آماری بسیار ناامیدکننده است.

دیدار رفت پرسپولیس و مس با تساوی ۳-۳ در کرمان به پایان رسیده بود.

سایپا کرج ۲ - ذوب آهن اصفهان ۱

ذوب آهن در رقابت نزدیک با سپاهان صدرنشین این هفته به پیروزی برابر سایپا نیاز داشت.

تیم منصور ابراهیم زاده با شکست تیم دوازدهم می توانست حداقل برای ۲۴ ساعت صدر جدول را از همشهری خود بگیرد. اما شاگردان جوان مایلی کهن نه تنها انتقام شکست دور رفت در ورزشگاه فولادشهر را از ذوب آهن گرفتند، بلکه امیدهای سایر مدعیان بالانشین را هم بیشتر کردند.

ذوب آهن در این مسابقه ابتدا با گل دقیقه ۳۹ قاسم حدادی فر پیش بود، ولی سایپا توانست با دو گل کریم انصاری فرد و مهدی خیرخواه در دقایق ۵۲ و ۸۲ بازی را به سود خود تمام کند.

ذوب آهن با ۳۳ امتیاز در جایگاه دوم ماند و حتی شکست سپاهان مقابل استقلال تهران در تک بازی باقیمانده هفته هجدهم نیز تغییری در رتبه شاگردان ابراهیم زاده نخواهد داد.

سایپا با یک پله صعود به رده یازدهم رسید.

سایر دیدارها:

استیل آذین ۲ - پاس همدان ۲

مقاومت سپاسی شیراز ۱ - پیکان قزوین ۰

ابومسلم مشهد ۲ - استقلال اهواز ۰

ملوان انزلی ۰ - شاهین بوشهر ۰

تراکتورسازی تبریز ۳ - صبای قم ۱

سایپا کرج ۲ - ذوب آهن اصفهان ۱

فولاد خوزستان ۴ - راه آهن شهرری۰

دیدار حساس سپاهان و استقلال تهران روز شنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر) در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط