قلعه نویی استقلال را شکست داد

استقلال سپاهان
Image caption مسابقه میان استقلال تهران و سپاهان اصفهان به دلایل مختلف حساس شده بود

تیم فوتبال سپاهان با مربی گری امیر قلعه نویی در ورزشگاه فولادشهر اصفهان ۲-۰ استقلال تهران را برد و صدرنشینی خود را در پایان هفته هجدهم لیگ برتر تثبیت کرد.

به این ترتیب استقلال به رده هفتم سقوط کرد و فاصله اش با صدر جدول به ۱۰ امتیاز رسید.

سپاهان پس از پیروزی هفته گذشته برابر پرسپولیس، این بار استقلال تهران را شکست داد و با ۴ امتیاز اختلاف، در صدر جدول از رقبا فاصله گرفت.

سپاهان در بازی افتتاحیه لیگ نهم ۱-۰ به استقلال باخت، اما این هفته و در اولین دیدار دور برگشت در شرایطی متفاوت برابر آبی پوشان قرار گرفت.

سپاهان صدرنشین و مدعی اصلی قهرمانی لیگ نهم است و استقلال با مربی گری صمد مرفاوی روزهایی بحرانی را می گذراند.

دو شکست پیاپی و از دست دادن ۱۱ امتیاز در پنج بازی آخر، انتقادات از سرمربی استقلال را به اوج رسانده بود و هواداران آبی در هفته های گذشته بارها علیه مرفاوی شعار دادند و نام قلعه نویی را فریاد زدند.

در این میان صحبت های اخیر صمد مرفاوی که داوری های لیگ را به سود سپاهان می دانست، در کنار بیانیه های ابتدای فصل باشگاه استقلال علیه سرمربی سپاهان و پاسخ های او، حساسیت دیدار قلعه نویی با دستیار و شاگردان سابقش را چند برابر کرده بود.

تقابل دو تیم در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، بویژه در نیمه نخست جذاب بود. استقلال مسابقه را هجومی آغاز کرد، آبی پوشان در همان دقیقه ۷ فرصتی جدی را از دست دادند و ضربه خوب فرهاد مجیدی با واکنش دیدنی مهدی رحمتی به کرنر رفت.

پس از فشار دقایق ابتدایی استقلال، سپاهان بازی را به تعادل کشاند و دو بار در دقایق ۱۱ و ۲۳ تیرک دروازه وحید طالب لو را لرزاند.

پس از این دو موقعیت، آرش برهانی یک فرصت تک به تک با دروازه بان سپاهان داشت که رحمتی این بار با پا ضربه برهانی را دفع کرد و بار دیگر آمادگی خود را نشان داد.

رحمتی در دیدار قبل با پرسپولیس نیز با مهار دو پنالتی ستاره تیمش بود.

در دقیقه ۴۴، فرصت طلبی مهاجم سپاهان، زردپوشان را پیش انداخت. عماد محمدرضا روی ارسال جلال حسینی و اشتباه آشکار مدافعان و دروازه بان استقلال با ضربه سر توپ را از بالای سر طالب لو درون دروازه فرستاد و گل اول سپاهان را ثبت کرد.

در آخرین دقیقه این نیمه، رحمتی یک بار دیگر شوت برهانی را روی خط دروازه به کرنر زد تا سپاهان با برتری به رختکن رود.

هر دو تیم حملاتشان را در نیمه دوم ادامه دادند، ولی این سپاهان بود که با یک ضربه پنالتی به گل دوم هم رسید.

در دقیقه ۶۰ مسعود مرادی، داور مسابقه برخورد پژمان منتظری و عمادرضا را در محوطه جریمه خطای پنالتی اعلام کرد که این تصمیم اعتراض شدید بازیکنان و نیمکت استقلال را برانگیخت.

هادی عقیلی ضربه پنالتی را وارد دروازه کرد و اختلاف را به دو گل رساند.

شاگردان مرفاوی برای جبران گل های خورده، شتابزده و بی برنامه حمله کردند، اما حملات احساسی این تیم نتیجه نداد و در نهایت سومین شکست متوالی استقلال در برابر سرمربی سابقش رقم خورد.

صمد مرفاوی پس از این باخت و سقوط به رده هفتم گفت: "بازیکنانم با تمام توان بازی کردند، ما هنوز شانس قهرمانی را از دست نداده‌ایم و تلاش می‌کنیم از بحران کنونی خارج شویم."

در پایان هفته هجدهم، سپاهان با ۳۷ امتیاز همچنان در صدر است و تیم های ذوب آهن اصفهان (۳۳)، مقاومت سپاسی شیراز (۳۰)، پرسپولیس (۲۹) و استیل آذین (۲۸) در رده های دوم تا پنجم ایستاده اند.

پاس همدان، فولاد خوزستان و ابومسلم مشهد نیز در انتهای جدول قرار دارند.

مطالب مرتبط