طلسم استقلال اهواز نشکست

در نخستین روز هفته نوزدهم لیگ برتر، استقلال اهواز با تک گل دقیقه 92 میلاد میداوودی در ورزشگاه تختی شهر اهواز پرسپولیس را برد و همچنان مقابل این تیم در اهواز شکست ناپذیر باقی ماند.

پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر هرگز در اهواز برابر استقلال این شهر برنده نشده است. قرمزپوشان در لیگ هفتم هم که با افشین قطبی جام قهرمانی گرفتند، 4-1 در اهواز مغلوب استقلال شدند، فصل پیش 2-1 باختند و از رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا بازماندند و این بار نیز در نهمین رویارویی در اهواز در آخرین دقیقه تسلیم این تیم شدند.

استقلال اهواز، تیم دهم جدول با هدایت مجید باقری نیا نتایج مطلوبی گرفته است. از دوازده دیدار اخیر فقط دو باخت دارد و پس از برد حریفانی چون استقلال تهران، پیکان، سایپا و استیل آذین با پیروزی خانگی این هفته مقابل پرسپولیس روند صعودی خود را دنبال می کند.

پرسپولیس هفته پیش مس کرمان را شکست داد و با 29 امتیاز به رده چهارم رسید. تیم زلاتکو کرانچار برای پیوستن به مدعیان قهرمانی و جبران فاصله هشت امتیازی با سپاهان صدرنشین این هفته فقط سه امتیاز بازی را می خواست، اما دست خالی اهواز را ترک کرد و امیدهایش برای قهرمانی از گذشته کمتر شد.

دیدار دو تیم با برتری پرسپولیس آغاز شد. قرمزپوشان در نیمه اول با دوندگی زیاد بازی را در اختیار داشتند، ولی این برتری با موقعیت های گل جدی همراه نبود.

تنها در دقایق 26 و 35 محسن خلیلی و مجتبی زارعی روی تعلل مدافعان استقلال اهواز دو فرصت بدست آوردند که به راحتی از دست رفت.

پرسپولیس در نیمه دوم نتوانست به برتری خود ادامه دهد. در این نیمه، استقلال اهواز بهتر شد و در 30 دقیقه پایانی تیم برتر زمین بود.

کرانچار در این نیمه محمد پروین و هادی نوروزی را به جای مهدی شیری و محسن خلیلی به بازی فرستاد، اما حضور این دو بازیکن کمکی به پرسپولیس نکرد.

شیری که در این دیدار نمایش خوبی داشت، پیش از تعویض و خروج از زمین یک بار توپ را با اختلاف کم از بالای دروازه استقلال به بیرون زد.

در دقیقه 70 هم شوت حسین بادامکی از پشت محوطه جریمه از روی دروازه آبی ها عبور کرد.

در مقابل، استقلال اهواز با ضربات از راه دور میلاد میداودی دو بار در دقایق 58 و 69 دروازه پرسپولیس را تهدید کرد. علیرضا حقیقی، دروازه بان پرسپولیس ضربه اول را به کرنر فرستاد. ضربه دوم را دفع کرد و هادی خنیفر، بازیکن استقلال نتوانست توپ برگشتی به گل تبدیل کند.

اما اوج کار ستاره استقلال اهواز در آخرین دقیقه بود؛ میداوودی در دقیقه 92 روی یک ضربه ایستگاهی از میانه زمین با شوتی استثنایی گوشه دروازه حقیقی را هدف قرار داد و پایانی رویایی برای آبی پوشان اهواز و هوادارانش رقم زد.

تیم باقری نیا 27 امتیازی شد و با تفاضل گل کمتر پس از استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز در مکان دهم ماند.

رتبه چهارم پرسپولیس تغییر نکرد. کرانچار و تیمش با از دست دادن امتیازات حساس در 18 هفته گذشته کار بسیار دشواری برای رسیدن به دیگر مدعیان بالای جدول پیش رو دارند.

هفت بازی دیگر هفته نوزدهم لیگ برتر، روز جمعه 20 آذر (11 دسامبر) برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط