تایگر وودز 'به مدت نامحدود' از گلف کناره گیری کرد

تایگر وودز
Image caption تایگر وودز قهرمان چهارده دوره از مسابقات قهرمانی گلف است

تایگر وودز، گلف باز مشهور آمریکایی اعلام کرد به طور نامحدود از مسابقات حرفه ای این رشته کناره گیری می کند و سعی دارد به روابط خانوادگی خود سر و سامان دهد.

آقای وودز در بیانیه ای که بر وب سایت رسمی خود منتشر کرد نوشت از سرشکستگی برای خانواده اش در اثر خیانت به همسرش ایجاد کرده، اطلاع دارد.

آقای وودز همچنین خواستار محترم شمردن حریم خصوصی خانواده اش شده تا بتواند لطمه وارد شده به روابط خانوادگی خود را التیام بخشد.

تایگر وودز که قهرمان چهارده دوره مسابقه های حرفه ای گلف است، در بیست و هفتم نوامبر در یک حادثه رانندگی با یک درخت و شیر آتش نشانی در نزدیکی خانه اش در فلوریدا برخورد کرد.

گزارش ها بیانگر جراحت او پس از این حادثه بود و پلیس به جریمه او در اثر بی احتیاطی در رانندگی بسنده کرد.

با این حال، این حادثه با جنجال رسانه ای همراه بود و ظاهر نشدن آقای وودز در انظار عمومی بر شایعات افزود.

بعضی از مطبوعات در آمریکا پس از این حادثه از احتمال بحران در روابط زناشویی آقای وودز و همسرش و روابط مخفیانه او با چند زن خبر دادند.

همزمان با اعلام کناره گیری آقای وودز از رقابت های حرفه ای گلف، وکلای آقای وودز در بریتانیا موفق شده اند از دادگاه حکمی بگیرند که مانع از انتشار بعضی از اطلاعات مربوط به او در رسانه ها می شود.

عذرخواهی

تایگر وودز در بیانیه خود از آن چه رخ داده ابراز ندامت و عذرخواهی کرده است.

او نوشت: "می خواهم از همه، از جمله طرفدارانم، کارکنان خوب بنیادم، شرکای تجاری، اعضای تور مسابقات حرفه ای گلف، رقیبان ورزشی ام بخواهم موقعیت من را درک کنند."

او ادامه داد: "آن چه مهم است این است که در موقعیت کنونی خانواده ام از زمان، حریم خصوصی و امنیت لازم برای التیام ضایعه ایجاد شده برخوردار باشد."

به نوشته آقای وودز او تصمیم گرفته فعلا از گلف خداحافظی کند تا بر وظیفه خود به عنوان یک همسر و پدر تمرکز کند.

تایگر وودز پنج سال است ازدواج کرده و یک دختر دو سال و نیمه و یک پسر ده ماهه دارد.

آقای وودز در سن 21 سالگی موفق شد نخستین بار در یک مسابقه حرفه ای گلف قهرمان شود. او در حال حاضر عنوان قهرمانی 14 رقابت را در اختیار دارد و تا شکستن رکورد این رشته به چهار قهرمانی دیگر نیاز دارد.