پرسپولیس پاس همدان را شکست داد

بازی مقاومت سپاسی و سپاهان اصفهان
Image caption دیدار حساس سپاهان و مقاومت سپاسی در اصفهان به دلیل بارش برف نیمه تمام ماند.

در هفته بیستم لیگ برتر ایران پرسپولیس ۱-۰ برابر پاس همدان در ورزشگاه آزادی به پیروزی رسید و دیدار حساس سپاهان و مقاومت سپاسی در اصفهان به دلیل بارش برف نیمه تمام ماند.

پرسپولیس در ۶ هفته اخیر یک بازی در میان برد و باخت. با این روند، دیدار این هفته با پاس همدان نوبت پیروزی قرمزها بود که با تک گل دقیقه ۳۵ میثم بائو بدست آمد و پرسپولیس را به رده سوم جدول لیگ رساند.

سرمربی کروات پرسپولیس این هفته همچون بازی های گذشته ترکیب تیم را تغییر داد؛ میثاق معمارزاده به جای علیرضا حقیقی درون دروازه ایستاد، بائو جانشین مهدی شیری شد و اشپیتیم آرفی کنار محسن خلیلی در خط حمله قرار گرفت.

با این همه قرمزپوشان مقابل تیم پانزدهم جدول روز خوبی نداشتند. زلاتکو کرانچار که پس از شکست هفته قبل برابر استقلال اهواز نبود یک تمام کننده را مشکل پرسپولیس می دانست، این بار بیش از هر چیز با فقدان بازیکنی بازیساز و رهبر در خط میانی تیمش روبرو بود.

پاس با هدایت علی اصغر مدیرروستا در نیم فصل دوم نتایج بهتری گرفته است، اما این تیم هم در مسابقه این هفته نمایش قابل قبولی نداشت. شاگردان مدیرروستا پر اشتباه بودند و روی اشتباه فاحش دروازه بان، دروازه خود را باز شده دیدند.

میثم بائو در دقیقه ۳۵ با فرار از آفساید بازیکنان پاس با سوشا مکانی تک به تک شد، مکانی با خروج از دروازه توپ را دوباره به بائو زد و او با عبور از دروازه بان توپ را درون دروازه خالی پاس جای داد.

بازی سرد و پراشتباه دو تیم در نیمه دوم نیز ادامه داشت.

در دقیقه ۶۵ کریم باقری پس از چند هفته مصدومیت به جای اشپیتیم آرفی به زمین رفت و بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را از حسین بادامکی تحویل گرفت.

بهترین فرصت قرمزپوشان برای رسیدن به گل بیشتر را محسن خلیلی در دقیقه ۸۳ از دست داد و شوت محکمش تیر افقی دروازه پاس را لرزاند. خلیلی در دقیقه ۹۴ نیز یک فرصت تک به تک را هدر داد و بلافاصله با هادی نوروزی تعویض شد.

Image caption میثم بائو در دقیقه ۳۵ تنها گل دیدار را به ثمر رساند.

حملات بی برنامه پاس در این نیمه موقعیت جدی چندانی همراه نداشت. تنها ضربه هادی بلوری از داخل محوطه جریمه روی یک ارسال از سمت راست بود که نفسگیر بیرون رفت و تیم همدانی دست خالی تهران را ترک کرد.

پاس همدان در لیگ نهم تا کنون در بازی های خارج از خانه به پیروزی نرسیده و ۴ تساوی و ۷ باخت دارد. تیم مدیرروستا با ۱۸ امتیاز در رده پانزدهم باقی ماند.

پرسپولیس با ۳۲ امتیاز و یک بازی بیشتر به فاصله ۸ امتیازی سپاهان صدرنشین رسید و در مکان سوم ایستاد. جایگاه سوم بهترین رتبه قرمزها تا هفته بیستم لیگ نهم است.

حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس پیش از دیدار این هفته گفته بود در صورت عدم نتیجه گیری در دو بازی آینده و فاصله گرفتن بیشتر با صدر جدول، زلاتکو کرانچار هم می پذیرد که جایش را به دیگری بسپارد.

در دیگر بازی های باقیمانده هفته، تراکتورسازی تبریز در خانه برابر شاهین بوشهر ۱-۱ متوقف شد و دیدار سپاهان و مقاومت سپاسی شیراز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با بارش شدید برف پس از ۴۵ دقیقه نیمه تمام ماند. در نیمه اول این مسابقه هر دو تیم از روی نقطه پنالتی به یک گل رسیده بودند.

در پایان هفته بیستم لیگ برتر، سپاهان با ۴۰ امتیاز و یک بازی کمتر همچنان در صدر جدول است و ذوب آهن اصفهان (۳۷)، پیکان قزوین (۳۲)، پرسپولیس(۳۲) و استقلال تهران(۳۱) در رده های دوم تا پنجم ایستاده اند.

ابومسلم مشهد، فولاد خوزستان و راه آهن شهرری در انتهای جدول قرار دارند.

مطالب مرتبط