به روز شده:  15:09 گرينويچ - جمعه 18 دسامبر 2009 - 27 آذر 1388

رقیبان ایران در مسابقات جام جهانی بسکتبال مشخص شدند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

با برگزاری مراسم قرعه کشی مسابقات بسکتبال جام جهانی سال ۲۰۱۰ میلادی در ترکیه، تیم های هم گروه ایران مشخص شدند.

مراسم قرعه کشی مسابقات بسکتبال جام جهانی سال ۲۰۱۰ میلادی با حضور مدیران فدراسیون جهانی بسکتبال، بازیکنان و مربیان برتر بسکتبال جهان و نمایندگان ۲۴ تیم شرکت کننده در این رقابت ها در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

تیم ملی بسکتبال ایران که برای اولین بار به مسابقات جام جهانی بسکتبال راه پیدا کرده است، در گروه دوم این مسابقات، با تیم های آمریکا، برزیل، کرواسی، اسلوانی و تونس همگروه شده است که گروه سختی به شمار می رود.

تیم ملی ایران در جایگاه بیست و یکم تیم های جهان قرار دارد، در حالی که آمریکا تیم دوم، برزیل تیم چهاردهم، کرواسی تیم پانزدهم، اسلوونی تیم بیستم و تونس تیم چهل و دوم جهان هستند. بازی های این گروه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

محمود مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال ایران پس از مراسم قرعه کشی و مشخص شدن تیم های همگروه ایران در مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۰ میلادی در گفت و گو با بی بی سی، گروه ایران را از سخت ترین گروه های این مسابقات خواند و گفت: "تیم های همگروه ایران از کشورهای صاحب نامی هستند که بارها در مسابقات جهانی و المپیک شرکت کرده اند و تجربه قابل توجهی دارند."

تیم های همگروه ایران از کشورهای صاحب نامی هستند که بارها در مسابقات جهانی و المپیک شرکت کرده اند و تجربه قابل توجهی دارند

رییس فدراسیون بسکتبال ایران

رییس فدراسیون بسکتبال ایران با بیان این که رقابت با تیم های مطرح جهانی از زیبایی های ورزش به شمار می رود، تصریح کرد: "با تمام مشکلاتی که ممکن است تیم ملی ایران در مقابل تیم های همگروهش در مسابقات جهانی داشته باشد، جنگندگی و عشق به میهن و پرچم را در تیم ملی حاکم خواهیم کرد تا بازی های خوبی در مقابل حریفانش داشته باشد."

محمود مشحون تاکید کرد: "در مقاطع زمانی مختلف، مردم ایران ثابت کرده اند که افرادی سختکوش هستند و می توانند دشواری های زیادی را پشت سر بگذارند. رقابت های ورزشی هم یکی از این موارد است و تلاش خواهیم کرد تیم ملی بسکتبال ایران رقابت قابل قبولی با حریفانش داشته باشد و به زنگ تفریح تیم های همگروهش تبدیل نشود."

او با بیان این که رقابت تیم های ملی ایران و آمریکا در یک گروه در مسابقات جام جهانی آینده، هیچ حاشیه سیاسی ندارد، توضیح داد: "در دوره ای زمانی، تیم ملی کشتی ایران با تیم ملی آمریکا همگروه بود و مسابقاتشان برگزار شد. تیم ملی بسکتبال ایران هم پیش از این برای مسابقه به آمریکا رفته است، ضمن آن که در دیگر رشته های ورزشی تجربه مشابهی داشته ایم و دو طرف هیچ مشکلی برای برگزاری رقابت های ورزشی ندارند."

رییس فدراسیون بسکتبال ایران از ملاقات با نمایندگان ورزشی ۹ کشور دیگر برای توسعه همکاری های دوجانبه خبر داد و گفت: "با نمایندگان این کشورها در باره تبادل تیم ها، شرکت در تورنمنت ها و برگزاری مسابقات دوستانه مذاکراتی انجام شده است."

او اضافه کرد:"قرار است در جلسه ای با حضور نمایندگان سازمان تیم های ملی، نمایندگان هیات رییسه فدراسیون و گروه فنی، برنامه ای کامل و منسجم برای آماده شدن تیم ملی بسکتبال ایران تنظیم شود تا اعضای این تیم بتوانند هرچه پرقدرت تر در مسابقات جام جهانی ظاهر شوند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.