پرسپولیس در قم با صبا مساوی کرد

بازی پرسپولیس صبا
Image caption پرسپولیس با تساوی مقابل صبا در قم تنها با تفاضل گل در رده سوم ماند

پرسپولیس در هفته بیست و یکم برابر صبا در ورزشگاه یادگار امام شهر قم به تساوی ۱-۱ رسید. در این دیدار اشپیتیم آرفی برای اولین بار برای پرسپولیس گل زد.

پرسپولیس با این تساوی تنها به دلیل تفاضل گل بهتر در رده سوم لیگ برتر باقی ماند. قرمزپوشان با ۳۳ امتیاز و تفاضل گل ۷+ بالاتر از پیکان (۵+) و استقلال ۳۲ امتیازی قرار دارند و همچنان رقبای پشت سر را در یک قدمی خود می بینند. از سوی دیگر، فاصله ۱۰ و ۷ امتیازی با سپاهان و ذوب آهن در بالای جدول امیدهای قهرمانی تیم زلاتکو کرانچار را کمرنگ می کند.

با این همه، گلزنی این هفته اشپیتیم آرفی، مهاجم گرانقیمت پرسپولیس خبر خوبی برای قرمزها بود. آرفی که فصل پیش در تیم پیام با ۱۸ گل دومین گلزن لیگ برتر بود، بالاخره در هفته بیست و یکم با پیراهن پرسپولیس یک گل زد.

صبای قم پس از نتایج ضعیف نیم فصل اول، رسول کربکندی را بعنوان سرمربی جانشین محمدحسین ضیایی کرد. این تیم با دو پیروزی پرگل در دو دیدار گذشته از انتهای جدول جدا شد و به رتبه یازدهم رسید. شاگردان کربکندی با تساوی خانگی برابر پرسپولیس یک پله دیگر هم صعود کردند.

صبا در این دیدار ابتدا روی یک ضد حمله سریع با تعلل خط دفاعی پرسپولیس در دقیقه ۳۲ پیش افتاد و عباس محمدرضایی پاس عمقی محسن بیاتی نیا را در تک به تک با میثاق معمارزاده وارد دروازه کرد.

اما اشتباه مدافع و دروازه بان صبا در دقیقه ۴۴ به اشپیتیم آرفی فرصت داد تا پیش از پایان نیمه اول، بازی را به تساوی بکشاند. آرفی با دفع ناقص مدافع و خروج اشتباه دروازه بان با یک ضربه روی پا اولین گل فصلش را ثبت کرد.

سرمربی پرسپولیس مانند بازی قبل با پاس همدان، آرفی و محسن خلیلی را از ابتدا بعنوان زوج خط حمله در ترکیب قرار داده بود.

پرسپولیس نیمه دوم بهتر شد. رو به جلو بازی کرد و توانست سمت چپ تیم صبا را که در نیمه اول پایه گذار حملاتش بود، پوشش دهد.

با این حال خطرناک ترین موقعیت این نیمه را میزبان داشت و احمد تقوی روی دفع اشتباه مدافع در دقیقه ۷۸ تیرک دروازه قرمزها را لرزاند.

خلیلی، مهاجم پرسپولیس هم در این نیمه فرصت خوبی داشت که با واکنش ارشاد یوسفی، دروازه بان صبا از دست رفت.

در پایان، کرانچار و تیمش پس از هفت نتیجه پیاپی باخت و برد در دیدارهای اخیر، این بار با تساوی از زمین خارج شدند. مساوی با صبای قم، نهمین تساوی فصل قرمزپوشان است.

سرمربی پرسپولیس پس از مسابقه از تساوی بدست آمده ابراز رضایت کرد و درباره شنیده ها مبنی بر اولتیماتوم باشگاه به او برای نتیجه گیری گفت: "اولتیماتومی به من داده نشده است. این ساخته رسانه‌ها است و من بدون هیچ فشاری کارم را ادامه می دهم."

در بازی دیگر هفته، ذوب آهن ۳-۱ ابومسلم مشهد را در اصفهان شکست داد و با یک بازی بیشتر، در مکان دوم فاصله سه امتیازی با سپاهان صدرنشین را حفظ کرد.

سایر دیدارها

در سایر دیدارهای هفته بیست و یکم لیگ برتر نتایج زیر به دست آمد:

راه آهن شهرری ۰ - تراکتورسازی تبریز ۰

شاهین بوشهر ۱ - استیل آذین ۲

پاس همدان ۲ - مس کرمان ۰

بازی تیم های مقاومت سپاسی شیراز و فولاد خوزستان به دلیل سفر استانی رییس جمهور با یک روز تاخیر در روز پنجشنبه ۳ دی (۲۴ دسامبر) در شیراز برگزار می شود.

در جدول رده بندی لیگ برتر، سپاهان اصفهان با ۴۳ امتیاز و یک بازی کمتر پیشتاز است و ذوب آهن اصفهان (۴۰)، پرسپولیس (۳۳)، پیکان قزوین (۳۳) و استقلال تهران (۳۲) در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

ابومسلم مشهد، فولاد خوزستان و راه آهن شهرری در انتهای جدول روزگار می گذرانند و در هفته های آینده برای فرار از سقوط جدال سختی خواهند داشت.

پس از مسابقات هفته بیست و یکم، لیگ برتر ایران دو هفته تعطیل است و از روز شنبه ۱۹ دی (۹ ژانویه) با دیدار دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن دنبال خواهد شد.

در تعطیلات لیگ برتر، تیم ملی فوتبال ایران در تورنمنت چهارجانبه قطر شرکت می کند. در این تورنمت تیم های ایران، قطر، کره شمالی و مالی حضور دارند.

مطالب مرتبط