گزیده خبرهای ورزشی - چهارشنبه ۱۶ دی

Image caption روته مولر طی یک ماه گذشته در تمرینات استقلال غایب بود

اريش روته‌مولر از استقلال جدا شد

این مدرس آلمانی ابتدا با علی دایی در تیم ملی فوتبال و سپس با صمد مرفاوی در استقلال همکاری کرد.

روته مولر طی یک ماه گذشته در تمرینات استقلال غایب بود. همزمان، توميسلاو ايوكوويچ دستیار زلاتکو کرانچار هم با حضور در باشگاه پرسپوليس و امضای توافقنامه دو طرفه، به همکاری اش با این تیم خاتمه داد.

مهدوی کیا از اینتراخت می رود

مهلت قرارداد مهدی مهدوی كيا با اينتراخت فرانكفورت در این فصل بوندسليگا به پايان می ‌رسد. روزنامه‌ بيلد از درج نام سه بازیکن، از جمله اين بازيكن 32 ساله ايرانی در فهرست فروش اينتراخت خبر داد.

ميشاييل اسكيبه، سرمربی اينتراخت می گوید: برخی قراردادها زمانی بسته شده‌اند كه اوضاع اقتصادی بهتری حاكم بوده است.

'49فدراسیون، 49 ستاره'

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی درنشست کارشناسی برای بررسی عملکرد فدراسيون بدمينتون گفت: وقتی من می ‌گويم 49 فدراسيون‌ ورزشی ایران بايد به 49 ستاره درخشان تبديل شوند، حتما برنامه هايی دارم که اين حرف ها را مي زنم.

آقای سعیدلو ادامه داد: "همه مرا می شناسند و می دانند حالا که به ورزش آمده ام شديدا به دنبال شادابی و نشاط مردم هستم و هيچ بهانه ای را برای کم کاری قبول نمی‌کنم."

مرگ دو قهرمان اتومبیلرانی

در یک سانحه رانندگی، دو تن از قهرمانان اتومبيرانی ايران جان خود را از دست دادند.

سعيد اعرابيان و احمد شرقی قهرمانان سابق رالی و سرعت كه سابقه‌ حضور در مسابقات آسيایی و بين قاره‌ای را هم دارند، به دلیل تصادف در اتوبان قم، جان خود را از دست دادند.

مورينيو: به انگلستان باز می گردم

ژوزه مورينيو، مربی پرتغالی باشگاه اینتر میلان در نشستی مطبوعاتی، از علاقمندی خود در بازگشت به انگلستان خبر داد.

آقای مورینیو گفت تا پايان قراردادم در اينتر می مانم زیرا هيچ وقت كاری را نيمه تمام رها نكرده‌ام. اما شيفته فوتبال بریتانیا و شيوه زندگی انگليسی هستم. روزی به فوتبال جزیره باز خواهم گشت. زمان دقیقش را نمی ‌دانم. اما دير يا زود این اتفاق خواهد افتاد.