گزیده خبرهای ورزشی - پنجشنبه ۱۷دی

سعیدلو
Image caption علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی ایران

ادامه تغییرات در فدراسیون ها

در ادامه روند پر شتاب تغییرات روسای فدراسیون های ورزشی، باقر فاطمی نسب به عنوان سرپرست فدراسیون بیماری های خاص انتخاب شد.

پیش از این فاطمه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی مسئولیت این فدراسیون را برعهده داشت.

علی سعیدلو، رئیس سازمان تربیت بدنی، همچنین رباب شهریان را به عنوان سرپرست جدید فدراسیون آمادگی جسمانی و ایروبیک برگزید. فاطمه ابوالقاسمی رئیس پیشین این فدراسیون بود.

علی سعیدلو، برای اداره فدراسیون بدمینتون هم مدیر جدیدی انتخاب کرده است. محمدرضا پوریا به جای مهدی کرباسیان، مسئولیت این فدراسیون را برعهده خواهد داشت. کرباسیان پیش از این از ریاست هیات رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت نیز برکنار شده بود.

استعفای دبیر فدراسیون دوچرخه سواری

اصغر خالقی پس از هشت سال، از سمت دبیری فدراسیون دوچرخه سواری کناره گیری کرد.

در یكی از بندهای استعفانامه‌ خالقی که به سارمان تربیت بدنی ارائه کرده، آمده است: "موارد زیادی برای گفتن وجود دارد اما فعلاً به صلاح دوچرخه سواری نیست كه عنوان شود."

بازداشت بازیکن سابق پرسپولیس

Image caption احسان خرسندی 11 سال در رده های مختلف سنی برای پرسپولیس بازی كرد

امروز تعدادی از روزنامه ها و سایت های منتقد دولت مدعی شدند، ماموران انتظامی در روز عاشورا یكی از بازیكنان سابق پرسپولیس را دستگیر كرده‌است.

احسان خرسندی 11 سال در رده های مختلف سنی برای پرسپولیس بازی كرد و دو سال عضو تیم بزرگسالان این باشگاه در لیگ برتر بود. فصل گذشته به ابومسلم مشهد رفت و در فصل جاری هم عضو تیم دسته اولی داماش گیلان است. اما طی هفته گذشته به دلیل دستگیری، در تمرینات این تیم غایب بوده.

آقای خرسندی در روز عاشورا در میان معترضان حضور داشت و پس از حضور در خیابان ولیعصر، از سوی ماموران بازداشت شده‌است.

بخشنامه سازمان لیگ

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، با ارسال نامه‌ای به باشگاه‌ها، خواستار انجام مراسم عزاداری در هفته بیست و دوم لیگ برتر شد.

طبق بخشنامه سازمان لیگ، قبل آغاز مسابقات، باید فضا سازی فرهنگی متناسب با سالروز درگذشت امام زین العابدین، امام چهارم شیعیان، در محیط باشگاه و استادیوم محل برگزاری انجام شود.

تیم ها هنگام ورود به زمین مسابقه باید پلاکارد تسلیت همراه داشته باشند. برگزاری مراسم سوگواری و نوحه خوانی قبل از آغاز مسابقه و همچنین بین دو نیمه، از دیگر موارد ابلاغی فدراسیون فوتبال به باشگاه های لیگ برتر است.

رابسون: ایران را می بریم

با تساوی تیم های ملی فوتبال اردن و تایلند، تعیین تیم دوم صعود کننده از گروه پنجم مقدماتی به مرحله نهایی جام ملت های آسیا، به تهران سپرده شد. بازی تیم های ملی ایران و تایلند سوم مارس – 12 اسفند در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

این مسابقه برای ایران که صعودش مسجل شده جنبه تشریفاتی دارد.

برایان رابسون سرمربی تایلند در این باره می گوید ما اکنون در رده دوم جدول هستیم و سرنوشت‌مان در دست خودمان است. من عقیده دارم ایران تیم فوق العاده ای نیست و می شود آن ها را در تهران شکست داد.

لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا

در ادامه لیگ حرفه‌ای بسكتبال آمریكا تیم ممفیس گریزلیز پس از 4 پیروزی پیاپی، مقابل یوتاجاز با نتیجه 117 بر 94 مغلوب شد تا شاگردان لیونل هالینز هفدهمین شكست خود را تجربه كنند. حامد حدادی در تركیب ممفیس حضور نداشت.

در مهم ترین بازی امروز، دو تیم همشهری لس‌آنجلس لیكرز و لس‌آنجلس كلیپرز به مصاف هم رفتند. در پایان این كلیپرز بود كه با نتیجه 102 بر 91 به برتری رسید.

كوبی برایانت ستاره لیكرز با كسب 33 امتیاز، بهترین بازیكن این دیدار شناخته شد.