گزیده اخبار ورزشی - چهارشنبه ۲۳ دی

تنیس سیدنی

ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل، در نیمه نهایی تنیس سیدنی، به سرینا ویلیامز زن شماره یک تنیس جهان رسید

در حالی که مسابقات راه یابی به جدول اصلی تنیس آزاد استرالیا، اولین گرند اسلم سال آغاز شده است، تنیس ۶۰۰ هزار دلاری سیدنی هم چهار نفر برترش را شناخت.

ارغوان رضایی در دور نخست این مسابقات، آنا گرونفلد آلمانی را برد. سپس از اگنس ژاوای مجاری انتقام شکست پارسال در مادرید را گرفت.

در سومین دیدار هم فلاویا پنه تا از ایتالیا را با نتایج قاطع ۶ بر ۳ و ۶ بر صفر، از پیش رو برداشت. این اولین پیروزی او مقابل پنه تا نفر دوازدهم جهان بود

رضایی در نیمه نهایی با سرینا ویلیامز آمریکایی روبه رو می شود

جام ملت های آفریقا

روز سوم جام ملت‌های آفریقا با پیروزی مصر برابر نیجریه و تساوی موزامبیک و بنین برگزار شد.

سه‌شنبه شب و از گروه سوم رقابت‌ها، تیم ملی مصر مدافع عنوان قهرمانی رودروی نیجریه قرار گرفت و با نتیجه سه بر یک به پیروزی دست یافت. در دیگر دیدار گروه سوم موازمبیک و بنین دو بر دو مساوی شدند

این مسابقات همچنان تحت الشعاع حمله مرگبار به اتوبوس تیم ملی توگو قرار دارد.

رودریگز مینگاس، یکی از رهبران منطقه جدایی طلب کابیندا به خبرگزاری آسویشتدپرس گفته است هدف ما کشتن خارجی ها نیست و توگویی ‌ها هیچ کار غیرمتعارفی انجام نداده بودند. مشکل ما با ارتش آنگولاست. البته جنگ، جنگ است و اتفاق جدیدی نیفتاده است.

نفت و تیم ملی کشتی آزاد

Image caption غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد

غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که همزمان در لیگ برتر، سرمربیگری تیم نفت را هم بر عهده دارد به ایسنا گفت: "برخلاف شایعات و حاشیه‌سازی‌ها هیچ حمایتی از تیم نفت نشد."

آقای محمدی ادامه داد: "برخی ها شعار می ‌دادند چون مربیان تیم ملی مربی نفت هم هستند، فدراسیون کشتی از این تیم حمایت می‌کند ولی عملا این چنین نبوده و برخی‌ها با مطرح کردن این مسائل جز این که بخواهند برای ما حاشیه درست کنند هدف دیگری نداشته‌اند. چون مربی تیم ملی هستیم، در مقابل برخی حرف‌ها سکوت کرده‌ایم . در این مدت خیلی چیزها را شنیدیم ولی به خاطر قداست تیم ملی حرفی نزدیم."

برکناری مهدی سلامی

رئيس فدراسيون ورزش‌های همگانی با برکناری مهدی سلامی، سهراب آزاد خانكندی را به عنوان ریيس جديد انجمن سپك تاكرا انتخاب كرد.

چندی قبل، در حاشیه بازی های داخل سالن آسیا به میزبانی ویتنام، تصاویری با حضور دو خانم تایلندی از مهدی سلامی منتشر شد که با انتقاد شدید رسانه های دولتی همراه بود.

احضار بوناچیچ لوکا بوناچیچ، سرمربی تیم مس کرمان باید در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حضور یابد.

این مربی کروات، در مصاحبه خبری بعد از دیدار با صبای قم به دلیل توهین و رفتار غیر ورزشی مقابل خبرنگاران، به جلسه هفته آینده این کمیته احضار شده است.

یک فوتبالیست در تئاتر

Image caption لوکا بوناچیچ، سرمربی تیم مس کرمان

علاقمندی ستاره های فوتبال به ایفای نقش در فیلم های سینمایی، اتفاق تازه ای نیست. اما روزنامه فرانسوی لیبراسیون از شیفتگی یک فوتبالیست به هنر تئاتر خبر می دهد.

فرانک لبوف، بازیکن سابق چلسی و المپیک مارسی گفت که این علاقمندی، یک هیجان و کنجکاوی زودگذر نیست. زیرا این مدافع سابق تیم ملی فرانسه با ۵۰ بازی ملی، ابتدا وارد مدرسه عالی تئاتر لوس‌آنجلس شد و بعد در مدرسه هنر استراسبورگ هم هنر آموزی کرد.

لبوف ۴۱ ساله از مدت‌ها قبل در تمرینات یک گروه تئاتر پاریسی، برای نمایشنامه‌ "متخاصم " حضور دارد انتقاد شرینگهام

مهاجم سابق منچستریونایتد از فرگوسن به خاطر از دست دادن کارلوس ته‌وز انتقاد کرد. روزنامه دیلی‌استار به نقل از تدی شرینگهام نوشت منچستر یونایتد از بابت خروج ته‌وز خیلی بیشتر از فروش کریس رونالدو لطمه خورده است.

او گفت: "اگر من در تیم مسئولیتی داشتم پس ازفروش ۹۴ میلیون یورویی کریس ‌رونالدو به رئال‌مادرید، حتما ته‌وز را حفظ می کردم."

شرینگهام ادامه داد:‌ "عملکرد ته‌وز در منچسترسیتی نشان می دهد که تاچه حد حضور این بازیکن در اوج‌گیری رقیب همشهری یونایتد موثربوده است."

مطالب مرتبط