شکست سنگین پرسپولیس در بوشهر

Image caption علی دایی پس از بازی از هواداران پرسپوليس عذرخواهی كرد

هفته بیست و سوم لیگ برتر باشگاه های ایران، با انجام سه مسابقه به پایان رسید. شکست دور از انتظار شاگردان علی دایی در بوشهر، مهم ترین اتفاق این هفته بود. روز جمعه نیز شش بازی برگزار شده بود.

شاهین بوشهر ۴ - پرسپولیس ۱

پرسپوليس در هفته بيست و سوم ليگ برتر فوتبال ايران، پنجمین شکستش را هم متحمل شد. شکستی سنگين در بوشهر. سرخپوشان 4 بر يك باختند و خیال بالانشینان را از جا ماندن این تیم، آسوده تر کردند.

ناصر شكرون، مهدی كيانی، محمد احمدپوری و حمیدرضا سليمانی گلزنان شاهين بوشهر بودند.

تك گل پرسپوليس را هم هوار ملا محمد در وقت‌های تلف شده به ثمر رساند. اشتباهات ميثاق معمارزاده در رقم خوردن دو گل شاهینی ها کاملا موثر بود.

احمدرضا عابدزاده، مربی برکنار شده پرسپولیس، به شدت نسبت به عملکرد علی دایی در این بازی انتقاد کرده است. دایی در توجیه برکناری عابدزاده، دریافت گل های دور از انتظار توسط دروازبانان این تیم را مطرح کرده بود.

محمود ياوری در پایان بازی گفت: "بازی امروز با ديدار رفت مقابل پرسپوليس، زمين تا آسمان متفاوت بود. شاهين يك تيم با قدمت 70 ساله است، مهم اين است كه اين تيم موفق بشود. از رسانه‌ها خواهش می كنم كه اگر حتی من را می‌زنند و يا از من انتقاد می ‌كنند، نسبت به بازيكنان اين تيم بی ‌انصافی نكنند."

علی دایی هم پس از بازی از هواداران پرسپوليس عذرخواهی كرد و گفت : "ما حرفی برای گفتن نداشتيم و اشتباهات زيادی كرديم. اين بدترين باخت زندگی من بود.نيمه اول بايد 7 بازيكن را تعويض می كردم و اگر می ‌توانستم اين كار را انجام می دادم. از دروازه‌بان تا نوك حمله همه بد بودند. بازيكنان من 20 درصد فوتبال‌شان را هم انجام ندادند اما مطمئن باشيد كه اين فقط يك اتفاق بود كه ديگر تكرار نمي شود."

راه آهن شهر ری ۱ ابومسلم مشهد۰
Image caption راه‌آهن و ابومسلم در ورزشگاه اكباتان تهران و با حضور هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند.
راه‌آهن و ابومسلم در ورزشگاه اكباتان تهران و با حضور هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند. این بازی را شاگردان مهدی تارتار به سود خود خاتمه دادند. تك گل راه آهن در دقيقه 4 توسط مجيد باجلان به ثمر رسيد. تارتار در جمع خبرنگاران گفت: "‌از اين كه 3 امتياز مسابقه را گرفتيم. خوشحالم و از بازيكنانم تشكر می‌كنم كه با تمام وجود بازی كردند اما از نتيجه راضی نيستم. زيرا بايد 5 بر صفر پيروز می ‌شديم." ذوب آهن ۰ مس کرمان ۰ ذوب‌آهن اصفهان و مس كرمان در ورزشگاه فولادشهر در حضور حدود 3 هزار نفر به تساوی بدون گل رسیدند. شاگردان منصور ابراهيم‌زاده در اين ديدار به دنبال پيروزی بودند تا اختلاف خود را با سپاهان در صدر جدول به حداقل برسانند، اما موفق نشدند در بازی خانگی به ۳ امتیاز مسابقه دست یابند، حالا با یک بازی بیشتر، در فاصله 3 امتيازی سپاهان قرار دارند. مس هم با 24 امتياز در رده پانزدهم قرار گرفته. لوکا بوناچیچ سرمربی مس ترجیح داد در کنفرانس ماتبواتی پایان مسابقه حاضر نشود. جدول رده‌بندی تا پایان هفته بیست و سوم 1-سپاهان 45 امتياز - يك بازی كمتر 2-ذوب‌آهن 42 امتياز 3-استيل‌آذين 36 امتياز 4-استقلال تهران 34 امتياز 5-پرسپوليس 34 امتياز 6-تراكتورسازی 33 امتياز 7-پيكان قزوين 33 امتياز 8-ملوان انزلی 33 امتياز 9-مقاومت سپاسی 31 امتياز - يك بازی كمتر 10-صبا قم 31 امتياز 11-سايپا 29 امتياز 12-استقلال اهواز 27 امتياز 13-شاهين بوشهر 26 امتياز 14-پاس همدان 25 امتياز 15-مس كرمان 24 امتياز 16-راه‌آهن 23 امتياز 17-فولاد خوزستان 21 امتياز 18-ابومسلم 15 امتياز

مطالب مرتبط