گزیده اخبار ورزشی - یکشنبه بیست و هفتم دی

لغو بازی های کشور های اسلامی

دومين دوره بازی ‌های كشورهای اسلامی كه قرار بود فروردين ماه با ميزبانی ایران برگزار شود، رسما لغو شد. بهرام افشارزاده كه در عربستان حضور دارد گفت كشورهای عربی در اقدامی هماهنگ و از پيش طراحی شده، تصميم برای لغو ميزباني ايران در دومين دوره بازی های كشورهای اسلامی را بيرون جلسه گرفته بودند و هيات اعزامي ايران نيز نمی ‌توانست به خواسته برخلاف عرف ورزشی و همچنين غير ملی آن ها تن بدهد. دبيركل كميته الميپك ايران ادامه داد حاضر نبوده و نيستيم كه تحت هيچ شرايطی، منافع ملی خود را ناديده بگيريم.

كشورهای عربی از همان ابتدای گرفتن ميزبانی، درحال سنگ اندازی بودند. آن ها به خوبی مي دانستند ايران با اين تمدن بزرگ، هيچگاه به خود اجازه چشم پوشي از مرواريد خليج فارس را نخواهد داد. عدم تمایل کشورهای عربی برای حضور در ایران در حالی جنبه رسمی پیدا کرده که در طول سال، بسیاری از تیم های ورزشی ایران در رشته های مختلف، اردو ها و مسابقات متعددی را در کشور های حاشیه جنوبی خلیج فارس برگزار می کنند.

کشف حجاب و پناهندگی در کاراتهحمید سجادی، رئیس مركز توسعه ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی سازمان تربيت بدنی درباره ماجرای کشف حجاب كاراته در آلمان و پناهندگی چند تن از آنها گفت: "اقدامات محرمانه در دست پيگيری است. اگر لازم باشد اين مسئله قضایی شود آن را به اطلاع عموم خواهيم رساند. ما نه بی ‌تعصبيم نه غيرت خود را از دست داديم و نه اين كه نسبت به ارزش‌ها و آرمانها بی تفاوت هستيم. جدا از بحث بی ‌حجاب بودن اين ورزشكاران در مسابقات اتفاقات ديگری هم افتاده كه خلاف قانون بوده است. ظاهرا كسانی هم به كشور برنگشته‌اند و ما موظفيم اين موضوع را پيگيري كنيم تا دودش به چشم بقيه نرود."

افشاگری مصطفوی

Image caption داریوش مصطفوی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال
"مقامات دولت ایران به آدم رحم نمی کنند." این اظهار نظر داریوش مصطفوی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال است.

آقای مصطفوی به رادیوی دویچه وله گفت: " آبروی مردم برای سازمان ورزش ایران بی ارزش است. مدیر عامل سابق پرسپولیس مدعی شد اسنادی دارد که مقامات دولت دستور برکناری او را در سال ۱۹۹۸ صادر کردند و همچنین مانع نامزدی اش در انتخابات اخیر این فدراسیون شدند. اما به خاطر تعلیق فوتبال ایران، او این مدارک را به فیفا ارائه نکرده است."

لیگ ۳ تیمی

با انصراف گاز اردبيل، ليگ کشتی فرنگی سه تيمی شد. این لیگ با شرکت ۵ تیم آغاز شده بود که با انصراف نیروی زمینی و گاز اردبیل، حالا فقط سه تیم در رقابت ها باقی مانده اند.

اگر آنزان ايذه هم در اعتراض به محرومیت از میزبانی انصراف دهد، سكوی سوم مسابقات خالی خود ماند. در حال حاضر گاز كرمانشاه صدرنشين ليگ كشتی فرنگی است و سونی تهران در مكان دوم قرار دارد.

حمایت فرگوسن از قطر

الكس فرگوسن نيز به جمع هواداران برگزاری جام جهانی 2022 در قطر پيوست.

تیم فوتبال منچستر يونايتد كه هفته‌ گذشته برای فرار از سرما و برف بی ‌سابقه در انگلستان به قطر سفر كرده بود، تمريناتش را در آكادمی فوتبال قطر برگزار كرد.

فرگوسن در گفت‌وگو با شبكه الجزيره گفت: "با توجه به داشتن اين امكانات و توسعه زيرساخت‌های لازم برای ورزش پرطرفدار فوتبال در اين اميرنشين، از برگزاری جام جهانی 2022 در قطر حمايت می ‌كنم."

بازداشت دروازه بان قلابی

سرانجام، سریال كلاهبرداري های فوتباليست دروغين به پایان رسید. مرد جوانی كه با معرفی خود به عنوان دروازه بان يكي از تيم‌های ليگ برتر ده ها فقره كلاهبرداري كرده بود، دستگير شد.

او به كلاهبرداری ميليونی از بازاریان تهران پرداخته است. "حسن" با استفاده از هويت جعلی، حتی به خواستگاری هم رفته بود. بازپرس پرونده با توجه به احتمال وقوع كلاهبرداری ‌های ديگر از سوی متهم، دستور چاپ چهره متهم را صادر كرد تا همه مال باختگان برای طرح شكايت خود، به پليس آگاهي تهران يا دادسرا مراجعه كنند.