مطبوعات ورزشی ایران در هفته ای که گذشت

روزنامه های ایران

شنبه – 26 دی

* خبر ورزشی در صفحه پنج نوشت: مدیرعامل استقلال می گوید آن هایی که در ورزشگاه علیه تیم شعار می دادند عده ای قلیانی هستند. حالا سوال این است که آیا قلیان کشیدن در ایران جرم است؟ و اگر کسی قلیان بکشد آدم بدی است؟

* روزنامه جوان در صفحه ورزشی اش در مطلبی با تیتر "آقای دکتر لطفاً ساکت" نوشت: علی‌فتح‌زاده برای کرسی مدیرعاملی حاضر است تمام دارایی‌اش را بدهد. امروز که استقلال غرق در حاشیه است مدیری حاشیه ساز کمر به قتل مدیریت فعلی بسته تا شاید دوباره فرصت نشستن روی نیمکت استقلال را پیدا کند اما با شناختی که از مدیریت سازمان ورزش داریم این فرصت به هیچ قیمت نصیب دوستان نمی‌شود. پس آقای فتح‌الله‌زاده لطفاً ساکت باشید.

* خبرگزاری ایپنا بعد از شکست سنگین پرسپولیس مقابل شاهین بوشهر، به نقل از علی پروین نوشت: من نمی دانم جواب این هواداران را چطور می خواهند بدهند. اصلا حال و حوصله حرف زدن ندارم. بازی کردن یا بازی نکردن پسرم اصلا برایم مهم نیست. این تیم بد بسته شده و این مسأله کار علی دایی را سخت می کند. ما همه باید به او کمک کنیم زیرا از علی دایی بهتر که نداریم.

* روزنامه ایران ورزشی نوشت: ليلا رجبی "رکورد دار پرتاب وزنه ایران" به خاطر صحبت‌هايی كه چند روز پيش انجام داد، باعث شده تا مسوولان فدراسيون دو ومیدانی از دستش عصباني باشند به شكلی كه به نظر می رسد فدراسيون می خواهد درباره او سخت گيری كند. كريمی رییس فدراسیون دو و میدانی در اين باره می ‌گويد: ماهيانه 400 هزار تومان به عنوان پول غذا و 300 هزار تومان برای كرايه منزل به اين ورزشكار می دهيم. البته حقش است چون زحمت می ‌كشد اما بچه‌های ما بايد ياد بگيرند كه وقتی می ‌خواهند صحبت كنند، حداقل اين مسائل را در نظر بگيرند.

یکشنبه – 27 دی

* جدا کردن سر کبوتر قرمز رنگ توسط یک هوادار استقلال در بازی این تیم مقابل تراکتورسازی تبریز، یادداشت اصلی صفحه آخر روزنامه کیهان ورزشی بود. حمید ترابپور نوشت: اگر فوتبال همچنان وسیله ای برای تجلی انسانیت است، بیاییم یک بار هم ایده آلیست شویم و باشگاه استقلال را به خاطر کشته شدن آن کبوتر بیگناه جریمه کنیم.

* ابرار ورزشی در صفحه 9 با اشاره به خبر تلاش مهدی فنونی زاده مدافع اسبق تیم ملی فوتبال ایران برای رهایی از اعتیاد نوشت: كاش امروزى ها مثل مهدى فنونى زاده بودند. انگار به فوتباليست هاى قديمى بيشتر مى شود اعتماد كرد. انگار آن ها با مردم و بيشتر از مردم با خودشان صادق تر بوده و ابايى ندارند از اين كه بگويند آلوده شده اند.

* سرویس ورزشی سایت رجانیوز نوشت: حضور فرشته سموعی قائم مقام باشگاه ذوب‌آهن اصفهان و رفتار غیر متعارف وی با برخی خبرنگاران مرد در جایگاه خبرنگاران ورزشگاه فولادشهر تبعات زیادی را بری مدیران ذوب‌آهن اصفهان ایجاد کرده. دوربین برنامه 90 نیز این سوژه را دستمایه یک جنجال رسانه ای قرار داده است. از آن جا که مدیران ذوب‌آهن تمایل نداشتند این مساله دردسر جدیدی برای مدیريت باشگاه درست کند، تصویربردار برنامه 90 را به دفتر ورزشگاه فرا خواندند تا به شکلی مسالمت آمیز ماجرا را حل و فصل کنند. اما امتناع تصويربردار سبب شد تا مدیران مجموعه فولادشهر فیلم داخل دوربین را بيرون آورده و قسمت ضبط شده حضور خانم قائم مقام را از بین ببرند.

دوشنبه – 28 دی

* روزنامه گل با مازیار زارع گفتگو کرد. هافبک تیم الامارت درباره افشین قطبی گفت: اين آقا فقط و فقط خوب صحبت می‌كند. همه اين را می ‌دانند كه هر بازيكنی اشتباه می كند و حسين كعبی هم در بازی قطر اشتباه كرد،‌ اما اين آقا شخصيت كعبی را نابود كرد. آن هم بازیکنی که بارها برای تيم ملی ايران از جان مايه گذاشته است. قطبی دو چهره متفاوت دارد و مردم از روی ديگر قطبي كاملا بی‌اطلاع هستند. اين آقا در تمرينات و پشت دوربين رفتارهای ديگری دارد كه اصلا قابل قبول نيست. من می‌دانم كه افرادی هم كه الان با قطبی كار مي‌كنند از او راضی نيستند،‌ اما نمی‌توانند صحبت كنند چرا كه خيلی زود از تيم ملي حذف می ‌شوند.

سه شنبه – 29 دی

* روزنامه اعتماد در صفحه ورزشی اش نوشت: جواد نکونام هافبک ملی پوش اوساسونا و کاپيتان تيم ملی ايران مصاحبه اش مبنی بر رد و بدل کردن ای ميل های عاشقانه با افشين قطبی را تکذيب کرد و گفت قصد کسانی که اين مسائل را مطرح می کنند تمسخر تيم ملی فوتبال ايران است. من حتی از گفتن اين جملات شرم می کنم، چه رسد به اينکه بخواهم آن را مطرح کنم يا در مصاحبه ام بياورم.

* خبرگزاری ایلنا متن نامه معاون حقوقی اتحادیه فوتبال به دبير كل اتحاديه باشگاه های فوتبال ایران را منتشر کرد. در بخشی از این نامه آمده است: به ملاحظه تدوین آنچه اخیراً بعنوان آیین نامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، ارایه گردیده است، این آیین نامه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و متاسفانه، صرف نظر از ایرادات نگارشی واجد اشکالات ماهوی عدیده ای بود که شمار این ایرادات با اغماض و تساهل بالغ بر يكصد مورد است. قطعاً آیین نامه ای که تعداد ایرادات آن افزون بر تعداد موادّ آن است نه تنها راه گشا نخواهد بود بلکه تالی فاسد بسیار در بر دارد.

چهارشنبه – 30 دی

* سایت خبرانلاین با اشاره به جدال لفظی عادل فردوسی پور و فراز کمالوند در برنامه 90، در مطلبی به قلم محمد نوری فر نوشت: ما تا کجا می خواهیم از ترس افکار عمومی دروغ مصلحتی بگوییم ؟ مگر می توان باور کرد که عادل فردسی پور با این همه عشق و علاقه به فوتبال، در سال های نوجوانی طرفدار هیچ تیمی نبوده ؟!

چه اشکالی داشت او در پاسخ به کمالوند، علاقه دوران نوجوانی اش را تکذیب نمی کرد. او هر بار که در مباحث چالشی با مهمانان برنامه اش به خطوط قرمز می رسد، قضاوت را به مخاطبان برنامه اش می سپارد . آیا این هواداران صاحب شعور درک نمی کنند که عادل پرسپولیسی ، خیابانی استقلالی و مزدک استقلالی با این همه سابقه کار و حجم انتقاد از دو تیم پرطرفدار در برنامه هایشان در تلویزیون دیگر نمی توانند این دو تیم را دوست داشته باشند؟

* روزنامه 90 در صفحه 2 گفتگویی با صادق درودگر انجام داد. مسئول سابق فوتسال ایران خطاب به حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال گفته است: تو نمی توانی دادکان را خراب کنی. زیرا در دوران دادکان 18 ماه محروم شدی اما با مساعدت دادکان، 12 ماه از محرومیتت بخشیده شد.

پنجشنبه – اول بهمن

* روزنامه البرز ورزشی در صفحه 10 به نقل از محمدحسن محبی سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد نوشت: گاتسالوف از روسیه فقط با 40 درصد آمادگی در لیگ ایران به راحتی پیروز شد که حاکی از وضعیت نامناسب کشتی ایران است. این مشکلات فقط زمانی حل می شود که یک اهل فن، مسئولیت ورزش اول کشور را برعهده بگیرد.

در صفحه ورزشی روزنامه آفتاب یزد، این خبر منتشر شد: محمد نصرتی مدافع تيم تراكتورسازی با مبلغ 5 ميليون درهم راهی النصر امارات می شود.‌ نصرتی به همراه معدنچی و عنايتی فصل گذشته را در النصر سپری كرد كه در آن زمان و با ورود فرانک پاگلزدورف آلمانی، هر 3 بازيكن از اين تيم كنار گذاشته شدند