اولین برد پرسپولیس با دایی

لیگ برتر
Image caption تیم فوتبال پرسپولیس در بازی با تیم راه آهن در تهران یک گل به ثمر رساند

اولین برد پرسپولیس با دایی

هفته بیست و چهارم لیگ برتر امروز با برگزاری ۸ مسابقه پیگیری شد و سپاهان همچنان با اقتدار در صدر ماند. پرسپولیس ۳ امتیاز حساس گرفت تا پس از دو تیم اصفهانی با یک بازی بیشتر نسبت به استیل آذین و استقلال که دررده های بعدی هستند، به رده سوم بازگردد. فقط یک دیدار از این هفته باقی مانده که شنبه ۳بهمن(۲۲ ژانویه)، در ورزشگاه آزادی بین استقلال تهران و استیل‌آذین برگزار می شود.

پرسپولیس ۱ راه‌آهن ۰

دیدار پرسپولیس و راه آهن در ورزشگاه آزادی با حضور ۴۵ هزار تماشاگر آغاز شد. بازیکنان پرسپولیس برای جبران شکست سنگین ۴ بر یک هفته گذشته مقابل شاهین بوشهر، انگیزه های فراوانی داشتند.

در حالی که قبل از آغاز بازی برای ادای احترام به کشته شدگان زلزله‌ هائیتی یک دقیقه سکوت اعلام شده بود، هواداران پرسپولیس در یک دقیقه مزبور، علی دایی را مورد تشویق قرار دادند.

دایی تیمش را با این ترکیب به زمین فرستاد: علیرضا حقیقی، شیث رضایی،‌ سپهر حیدری، علیرضا محمد، سید جلال اکبری،‌ عادل کلاه کج، حسین بادامکی، هوار ملا محمد، کریم باقری، هادی نوروزی و محسن خلیلی. در جریان بازی نیز مهدی شیری، مجتبی زارع و تیاگو به جمع سرخپوشان اضافه شدند.

راه آهن هم با این نفرات به زمین آمد: مسعود همامی، علیرضا نورمحمدی، کمال کامیابی، محسن زاهدی، حسین پاشایی، مجید نورمحمدی، حسین کوشکی، میلاد زنیدپور، محمود امنه، ابراهیم کریمی و ابوذر رحیمی.

پرسپولیس پس از حملات اولیه، در دقیقه ۱۵ با محسن خلیلی به گل رسید. ابتدای نیمه دوم هم هر دو تیم حملاتی را تدارک دیدند اما توپی از خط دروازه ها نگذشت. به این ترتیب، علی دایی پس از یک تساوی و یک شکست، اولین پیروزی اش در لیگ برتر با سرمربیگری پرسپولیس را تجربه کرد. پرسپولیس با این پیروزی ۳۷ امتیازی شد و به رده سوم رسید. راه آهن هم ۲۳ امتیازی باقی ماند. قضاوت این مسابقه بر عهده تورج حق وردی بود. علی دایی و محمود خوردبین وقتی بازیکن راه آهن با خطا کریم باقری را متوقف کرد و داور به بازیکن حریف کارت زرد نشان داد، جریمه حق وردی را کافی ندانستند و به این تصمیم حق وردی معترض بودند. مهدی تارتار سرمربی راه آهن هم چندبار در جریان بازی به داور چهارم اعتراض کرد.

تارتار در پایان بازی گفت: من به پرسپولیس تبریک می گویم که دروازه‌بان خوبی مثل شیث رضایی دارد. او با دو دستانش بهترین گلری را برای پرسپولیس انجام داد. تعجب می‌کنم چرا داور سوت پنالتی را نزد و اجازه داد پرسپولیس با دو دروازه‌بان به کارش ادامه دهد.

علی دایی هم گفت: امروز شاگردانم خوب بودند و بهتر از قبل بازی کردند. در ضد حملات اگر خلیلی و هوار محمد دقت می‌کردند می توانستیم باز هم به راه‌آهن گل بزنیم.

دایی در خصوص اعتراض راه‌آهن به نگرفتن یک پنالتی برای آن ها گفت: "حادثه خاصی نبود که اعتراض کنند. به نظرم داور با آنها مهربان بود."

سپاهان اصفهان ۲ ملوان بندانزلی ۰

درحضور ۷ هزار تماشاگر و در ورزشگاه فولادشهر، شاگردان امیر قلعه نوعی ۳ امتیاز دیگر را نصیب خود کردند. دو گل این دیدار در دقایق ۳ و ۸۶ توسط عمادرضا برای سپاهان به ثمر رسید. سپاهان با این پیروزی ۴۸ امتیازی شد و جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کرد. ملوان نیز با ۳۳ امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار گرفت.

تراکتور سازی تبریز ۰ مقاومت سپاسی شیراز ۰

دیدار تراکتورسازی تبریز و مقاومت سپاسی در حالی در ورزشگاه ۷۰ هزار نفری یادگار امام برگزار شد که ساعت‌ها پیش از آغاز بازی، ورزشگاه توسط هواداران تبریزی پر شده بود. خبرگزاری فارس نوشت: "تمام خیابان‌ها و اتوبان‌های منتهی به ورزشگاه مملو از تماشاگر است و برخی هواداران با نشستن روی اسکوربورد و دکل‌های برق بازی را از تماشا می ‌کنند."

اما حضور این جمعیت بی سابقه هم کمکی به فراز کمالوند نکرد و تبریزی ها بازی خانگی را با حداقل امتیاز به پایان رساندند. تراکتورسازی با این نتیجه یک پله صعود کرد و به رده پنجم رسید.

ابومسلم مشهد۲ پیکان قزوین۱

در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد، ایمان رزاقی راد برای پیکان گلزنی کرد و رضا ناصحی از روی نقطه پنالتی هر دو گل ابومسلم را به ثمر رساند. کارلوس مهاجم برزیلی پیکان هم از بازی اخراج شد.

این نخستین برد ابومسلم با پرویز مظلومی بود. به رغم این پیروزی، مشهدی ها همچنان با ۱۸ امتیاز در انتهای جدول هستند. پیکان هم امتیازی ماند. پرویز مظلومی سرمربی ابومسلم به خبرنگاران گفت: با این پیروزی از زیر فشار روانی و استرس خارج شدیم هر چند اگر بازیکنان دقت بیشتری می‌کردند در ضد حملات می‌توانستیم گل‌های بیشتری به پیکان بزنیم.

حمید درخشان سرمربی پیکان هم در کنفرانس خبری پس از بازی حاضر نشد.

پاس همدان۲ صبا قم۱

پاس همدان و صبا قم در ورزشگاه قدس همدان به مصاف یکدیگر رفتند. پاس توانست در توسط هادی اصغری به گل اول دست یابد. شاگردان اصغر مدیرروستا به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۳۹ با ضربه هادی بلوری به گل دوم خود دست یافتند.

شاگردان رسول کربکندی در نیمه دوم توسط محسن بیاتی‌نیا به گل رسیدند اما موفق نشد از شکست فرار کنند و پس از ۵ هفته، متحمل باخت شدند.

هادی بلوری، بازیکن پاس همدان در جریان بازی با امیرحسین فشنگچی برخورد شدیدی داشت و از ناحیه بینی دچار شکستگی شد تا به بیمارستان منتقل شود.

رسول کربکندی پس از شکست تیمش گفت: از قضاوت داور به هیچ عنوان راضی نیستم. به نظر من او بیشتر از مربیان پاس نگران نتیجه بازی بود و به دنبال پیروزی تیم همدانی بود.

مس کرمان ۱ شاهین بوشهر۰ این دیدار در ورزشگاه باهنر کرمان برگزار شد. ادینهو در دقیقه ۶۸ از روی یک ضربه ایستگاهی برای مس کرمان گلزنی کرد.

با این برد مس کرمان ۲۷ امتیازی شد و شاهین ۲۶ امتیازی باقی ماند. محمود یاوری پس از شکست گفت: بازیکنان ما امروز خوب کار نکردند و همچنان در باد غرور برد ۴ بر یک مقابل پرسپولیس بودند.

جمال حق شناس بازیکن تیم شاهین بوشهر پس از تعویض شدن، ناراضایتی خود را با واکنش های عصبی در نیمکت ذخیره ها بروز داد و ضرباتی به نیمکت وارد کرد.

ذوب آهن ۲ استقلال اهواز یک

در ورزشگاه تختی اهواز، استقلال اهواز با نتیجه ۲ بر یک مقابل ذوب‌آهن شکست خورد. استقلال اهواز با گل جواد رزاقی پیش افتاد اما با شروع نیمه دوم ابتدا محمدرضا خلعتبری برای ذوب اهن گلزنی کرد و سپس اسماعیل فرهادی گل دوم را به ثمر رساند.

این پنجمین شکست پیاپی استقلال اهواز بود که این بار در داخل خانه و مقابل هواداران خودی رقم خورد. ذوب‌آهن با این پیروزی ۴۵ امتیازی شد و همراه با سپاهان اختلافش را در صدر جدول با سایر رقبا بیشتر کرد.

فولاد اهواز ۲ سایپا کرج ۱

این دیدار در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد. غلامرضا رضایی در دقیقه ۳۸ از روی نقطه پنالتی و در دقیقه ۴۸ با یک شوت از راه دور گل‌های فولاد را به ثمر رساند.مرتضی ابراهیمی هم تک گل سایپا را در وقت های تلف شده زد.

با این شکست خانگی سایپا ۲۹ امتیازی باقی ماند و فولاد ۲۴ امتیازی شد. محمد مایلی‌کهن در نیمه دوم به داور اعتراض‌ ‌هایی داشت. مجید جلالی پس از پیروی گفت: بازی فوق‌العاده با کیفیتی بود و هر دو تیم خوب بازی کردند اما فولاد همیشه آن طور که شایسته است، به نتیجه نمی رسد. اگر پنالتی دوم را از دست نمی دادیم، امروز با نتیجه بهتری برابر سایپا پیروز می‌شدیم.

مطالب مرتبط