گزیده اخبار ورزشی – جمعه دوم بهمن

بحران دوپینگ در وزنه برداری

حسین رضازاده سرپرست جدید فدراسیون وزنه برداری و داراب ریاحی دبیر این فدراسیون، هفته‌ گذشته برای رایزنی درباره دوپینگی های این رشته ورزشی در ایران، عازم مجارستان شدند تا رضایت تاماش آیان را جلب کنند. اما این مذاکرات نتیجه ای نداشت و فدراسیون جهانی، رای به محرومیت مادام العمر امید ناییج داد.

Image caption امید ناییج وزنه برداری است که نتیجه دوپینگش مثبت اعلام شد

ناییج نخستین بار، سال ۲۰۰۶ دوپینگ کرد و دو سال محروم شد.

پدر این وزنه بردار به ایسنا گفته است: این جریان به طور کامل مشکوک است و ما شکایت خواهیم کرد. من احساس می ‌کنم که مسئولان وزنه‌برداری ایران در مجارستان خواستند که امید را قربانی کنند تا دچار مشکلات بیشتری نشوند.

امسال محسن داودی از نوجوانان، انوش آرمک از جوانان و رشید شریفی از بزرگسالان نیز با محرومیت مواجه شده اند. طبق اعلام دکتر شهابی رییس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی وزنه برداری، علت وزنه نزدن سعید علی حسینی در مسابقات قهرمانی جهان نیز شائبه دوپینگ و ممانعت فدراسیون جهانی بوده است. نصرتی در النصر

مدیر نقل و انتقالات باشگاه النصر دبی، ضمن اعلام توافق با باشگاه تراکتورسازی تبریز از انتقال محمد نصرتی به امارات خبر داد.

او مبلغ قرارداد مدافع ایرانی را تا پایان فصل جاری لیگ این کشور، ۵ میلیون درهم امارات معادل یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اعلام کرد. غیبت سوریان در جام جهانی

جام جهانی کشتی فرنگی، ۲۴ بهمن در ایروان ارمنستان برگزار می ‌شود. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، ترکیب اعزامی به این رقابت ها که به صورت تیم به تیم انجام خواهد شد را اعلام کرد.

حبیب اخلاقی و امیر علی اکبری دو مدال آور مسابقات جهانی دانمارک در فهرست اعلام شده حضور دارند اما نامی از حمید سوریان دارنده چهار مدال طلای جهانی دیده نمی شود و محمد فقیری جایگزین او در وزن ۵۵ کیلوگرم شده. واکنش مسئولان مازندران

صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، هفته گذشته در روز فینال لیگ برتر کشتی آزاد، میزبان سرمربیان تیم های فینالیست بود. در این برنامه درگیری لفظی غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که همزمان سرمربی تیم نفت هم هست با بهنام طیبی سرمربی تیم گاز مازندران، بازتاب زیادی در رسانه های ورزشی داشت.

اصغرثمربخش‌ رییس هیات کشتی مازندران در این باره به ایسنا گفت: سرمربی تیم ملی باید الگویی برای جامعه باشد چرا که کشتی قداست و جایگاه خاصی دارد و مردم مازندران این انتظار را از محمدی نداشتند که در مورد مربی مازندران با آن لحن صحبت کند.

حرف‌های غلامرضا محمدی در شان و شخصیت سرمربی تیم ملی نبود و شان و منزلت کشتی را هم پائین آورد که امیدوارم فدراسیون کشتی فکری به حال این قضایا کند.

مارادونا در آفریقای جنوبی

Image caption دیه گو مارادونا، سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین در آفریقای جنوبی سفر کرده است

سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین تردیدها درباره امنیت جام جهانی ۲۰۱۰ را رد کرد. دیه گو مارادونا که در آفریقای جنوبی به سر می برد گفت: "دلیلی برای هراس از رفتن به آفریقا وجود ندارد. مارادونا در پایان سفر ۵ روزه‌اش در ژوهانسبورگ از ورزشگاه ساکرسیتی دیدن کرد که محل برگزاری بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی ۲۰۱۰ است."

او گفت: "پیش از این در ورزشگاه‌های بسیاری بازی کرده ام اما این یکی از زیباترین ورزشگاه‌هایی است که تاکنون دیده‌ام."

تنیس آزاد استرالیا

اولین بازی دور سوم اوپن ملبورن را اندی رادیک آمریکایی ۳ بر یک از فیلیسیانو لوپز اسپانیایی برد و راهی دور چهارم شد تا با فرناندو گونزالس شیلیایی بازی کند. رافائل نادال هم مقابل فیلیپ کهل شرایبر آلمانی به برتری رسید.

در دیگر دیدارهای دور سوم خوان موناکو از آرژانتین با نیکولای داویدنکو مرد بی رقیب سه ماه اخیر دنیای تنیس پیکار می ‌کند.

مطالب مرتبط