خبرهای ورزشی – مهدوی کیا اینتراخت را ترک کرد

مهدوی کیا اینتراخت را ترک کرد

Image caption مهدوی کیا 11 سال در بوندس لیگا توپ زده است

مهدی مهدوی کیا، بازیکن ایرانی تیم اينتراخت فرانکفورت عصر روز دوشنبه قرارداد خود را با این باشگاه آلمانی فسخ کرد.

این بازیکن 32 ساله، در سال 1999 از پرسپولیس به بوخوم آلمان رفت، سپس به هامبورگ پیوست و از تابستان 2007 در اينتراخت فرانکفورت حضور داشت. مهدوی کیا در 11 سال حضور در رقابت های بوندس لیگا، 255 بازی انجام داد و 29 گل زد.

مدیر باشگاه اينتراخت با تمجید از مهدوی کیا برای او در باشگاه آینده اش آرزوی موفقیت کرده است.

گفته می شود مهدوی کیا پس از بازگشت به تهران، روز سه شنبه با تیم فوتبال استیل آذین قرارداد رسمی امضا خواهد کرد.

جام ملت های آفریقا

مرحله یک چهارم نهایی رقابت های فوتبال جام ملت های آفریقا دوشنبه شب با انجام دو دیدار به پایان رسید و چهره چهار تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی مسابقات مشخص شد.

در اولین بازی شب گذشته تیم ملی فوتبال مصر برابر کامرون در وقت اضافه به برتری 3-1 رسید و پس از آن، تیم ملی نیجریه توانست در ضربات پنالتی 5-4 زیمبابوه را شکست دهد و جواز حضور در دور نیمه نهایی را دریافت کند.

پیش تر تیم های ملی الجزایر و غنا به مرحله نیمه نهایی صعود کرده بودند.

دو مسابقه مرحله نیمه نهایی این رقابت ها پنجشنبه 8 بهمن (28 ژانویه) برگزار می شود و نیجریه با غنا و مصر با الجزایر دیدار خواهد کرد.

فرمول یک: رونمایی از طرح جدید تیم مرسدس بنز

تیم فرمول یک مرسدس پتروناس روز دوشنبه در مراسمی در موزه مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت، از چهره خودروی این تیم در فصل آینده مسابقات پرده برداری کرد.

در این مراسم که مایکل شوماخر و نیکو راسبرگ، دو راننده این تیم و راس براون مدیر تیم حضور داشتند، ماشین سال گذشته تیم با طرح جدید به نمایش گذاشته شد. ماشین اصلی مرسدس روز 12 بهمن (1 فوریه) همزمان با اولین تمرین رسمی تیم های فرمول یک در پیست شهر والنسیا رونمایی می شود.

ماشین های تیم مرسدس بنز بر اساس سنت این شرکت در رنگ آمیزی ماشین های مسابقه با رنگ نقره ای در مسابقات فصل آینده شرکت خواهند کرد.

مرسدس بنز با خریداری تیم براون جی پی، قهرمان فصل گذشته قرار است پس از بیش از پنجاه سال دوباره در فصل 2010 به مسابقات فرمول یک برگردد.

برای این تیم به جز نیکو راسبرگ، مایکل شوماخر، قهرمان هفت دوره مسابقات هم رانندگی خواهد کرد.

مسابقات فرمول یک کمتر از پنجاه روز دیگر آغاز می شود و بحرین اولین میزبان فصل مسابقات فرمول یک 2010 خواهد بود.

اوپن استرالیا

Image caption فدرر در بازی بعدی خود با نیکولای داویدنکو روبرو خواهد شد

در ادامه مسابقات تنیس اوپن استرالیا درشهر ملبورن در روز دوشنبه راجر فدرر، تنیس باز شماره یک جهان با اقتدار بر لیتون هوییت، تنیس باز استرالیایی پیروز شد.

راجر فدرر سویسی در این مسابقه با وجود حمایت تماشاگران از حریف استرالیایی در سه ست با نتایج (6-2)، (6-3) و (6-4) پیروز شد و به جمع هشت تنیس بازی پیوست که برای دست یابی به مقام قهرمانی این مسابقات تلاش می کنند.

فدرر در بازی بعدی خود با نیکولای داویدنکو، تنیس باز شماره شش جهان روبرو خواهد شد.

داویدنکو برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی، در یک بازی نفس گیر فرناندو ورداسکو از کشور اسپانیا را پشت سر گذاشت.

در دیگر بازی های مرحله یک چهارم نهایی ژو ویلفرید سونگا، تنیس باز فرانسوی و فینالیست سال 2008 این مسابقات با نواک ژاکویچ از صربستان و تنیس باز شماره سه جهان بازی خواهد کرد.

در ادامه این رقابت ها، سه شنبه اندی رادیک آمریکایی، تنیس باز شماره هفت جهان با مرلین چلیچ کروات روبرو خواهد شد و رافائل نادال، تنیس باز شماره دو جهان هم با اندی موری بریتانیایی، چهارمین تنیس باز جهان مسابقه خواهد داد.

مطالب مرتبط