مطبوعات ورزشی ایران در هفته ای که گذشت

روزنامه وطن امروز
Image caption تیتر صفحه اول روزنامه وطن امروز روز شنبه، سوم بهمن به انتقاد از برنامه نود اختصاص داشت

شنبه – سوم بهمن * روزنامه وطن امروز تیتر صفحه اول خود را به انتقاد از برنامه تلویزیونی ۹۰ اختصاص داد و در یادداشتی با عنوان ۱۰۰ هزار نفر علیه ۹۰، ضمن وارد کردن ایرادهای متعدد به این برنامه نظرسنجی انجام شده را مخدوش عنوان کرد. دو روز بعد در برنامه ۹۰، عادل فردوسی پور در پاسخ گفت: سی دی حاوی چند میلیون پیامک ارسالی را در اختیار یک روزنامه غیر ورزشی که خیلی به این موضوع علاقمند شده است قرار می دهیم تا اگر مدیر مسئول چند شغله شان "مهرداد بذرباش" فرصت داشت، با ارسال کنندگان تماس بگیرد و صحت نظرسنجی را بررسی کند.

*روزنامه اعتماد در صفحه ورزشی اش، در یادداشتی با انتقاد از محمد علی آبادی نوشت: ورزش ایران شاید در طول تاریخ هرگز نمونه ای مشابه محمد علی آبادی را به چشم نبیند، مردی که با وجود تکیه بر صندلی سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک را اداره می کرد و به فدراسیون فوتبال نیز چشم داشت. از همان زمان بود که واژه "دوشغله ها" وارد ادبیات ورزش شد.

یکشنبه – چهارم بهمن

*روزنامه گل در مطلبی با عنوان "قتل دربی، به سبک فرهنگی" به قلم رسول بهروش نوشت: واکنش‌هایی که در سال‌های اخیر از برخی نهادها در قبال دربی پایتخت رخ داده، غریب، نا مانوس، اضافی و البته مضر بوده است. آیا دوستان نگران درخشش ریش‌ لنگری‌ها در دربی تهران هستند؟ یا می‌ترسند یک وقت بازیکنان منشوری گل بزنند و از خودشان حرکات آن چنانی بروز بدهند؟ آیا از نظر آقایان مسئول، بغل کردن بازیکنان هم ‌تیمی بعد از پیروزی، جرم محسوب خواهد شد؟

*خبرگزاری ایسنا به نقل از سردار عزیز محمدی رییس سازمان لیگ نوشت: درباره تحرکات، شعارها و بیلبوردهای توهین آمیز در ورزشگاه‌ها نسبت به اشخاص و بازیکنان، تذکرات لازم را به کانون هواداران برخی باشگاه‌ها که تماشاگران زیادی دارند داده‌ایم تا دیگر شاهد چنین اعمالی نباشیم.

دوشنبه – پنجم بهمن

* سایت زندگی فوتبال، در مطلبی به قلم سیامک قلیچ خانی نوشت: این اظهار نظر ناصر شفق مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز که "۳۰ درصد از ایرانی ها آذری هستند و همه حامی تراکتورسازی" ، چیزی جز رواج نژادپرستی و قومی کردن فوتبال نیست. اتفاقی که دیر یا زود به معضلی بزرگ در فوتبال ایران تبدیل خواهد شد. *خبرگزاری ایلنا با خداداد عزیزی گفتگو کرد تا علت عدم پذیرش سرمبیگری استقلال اهواز را جویا شود. عزیزی گفت: استخاره یکی از دلایل نرفتنم به اهواز بود. خودم هم بیش از اندازه دودل بودم و فکر می‌کردم که شاید در اهواز با اعتبارم بازی شود، پس تصمیم گرفتم قید حضور در این باشگاه اهوازی را بزنم.

سه شنبه – ششم بهمن *روزنامه جوان در مطلبی با عنوان "جرم رضازاده اعتقادات اوست" به قلم امیر کوشا نوشت: روزی شیشه های خودروی رضازاده به جرم حمایت های شفاهی اش از محمود احمدی نژاد شکست و روزی دیگر به بهانه دوپینگی اعلام شدن چند ملی پوش وزنه برداری، که البته اتفاقی تازه در این ورزش پرحاشیه هم نیست، او به مسلخ می رود. این است آیین پذیرش دموکراسی ما.

Image caption تیتر روزنامه نود درباره صد سالگی فوتبال در ایران

*روزنامه کیهان ورزشی در صفحه ۴ به نقل از آندرانیک تیموریان نوشت: از فولام جدا می شوم. تفکرات روی هاجسون قدیمی است. با وجود درخشش من در اردوی استرالیا، او به ترکیب ۱۱ نفره اش دست نمی زند و من هم از این وضعیت خسته شده ام . در۲۶ سالگی نمی خواهم نیمکت نشین بمانم. *روزنامه ۹۰ با اشاره به برپایی جشن صد سالگی فوتبال ایران نوشت: کدام صد سالگی؟ این که می گویند صد ساله است، مثل جوان ۳۰ ساله ای است که نه درس خوانده، نه کار دارد و نه همسری یا برنامه ای برای آینده. دست هایش همچنان توی جیبش است و چشم انتظار چشم پدر. راستی چرا گلایه هایمان هم ۱۰۰ سال است که تکرار می شوند؟

چهارشنبه – هفتم بهمن

* سایت تابناک درباره بحران دوپینگ در وزنه برداری یک نظرسنجی انجام داد و پرسید از بین فدراسیون جهانی، فدراسیون ایران، رضازاده، سعید علی حسینی و کادر فنی تیم ملی، چه کسی را بیشتر مقصر می دانید؟

از بین ۴۰ هزار نفری که تا لحظه تنظیم این مطلب در نظرسنجی حضور یافته اند، ۷۰ درصد شخص رضازاده را مقصر دانسته اند. ۲۰ درصد هم فدراسیون را. البته مسئولیت فدراسیون هم به عهده رضازاده است! در این نظرسنجی، سهم سعید علی حسینی کمتر از ۳ درصد بوده.

Image caption روزنامه خبر ورزشی با چاپ مطلبی از مدیریت فوتبال در ایران انتقاد کرده است

*روزنامه خبر ورزشی در صفحه ۱۱ از قول واعظی آشتیانی مدیرعامل استقلال تهران نوشت: من در این فوتبال، پاکی نمی بینم.من تا به حال برای موضوعاتی مثل تغییر داور یا کاهش محرومیت بازیکنان، با فدراسیون چانه زنی نکرده ام. اما در فوتبال آلوده، چنین رفتاری باعث ضرر می شود و ما هم از زدو بند نکردن با فدراسیون فوتبال متضرر شده ایم.

پنجشنبه – هشتم بهمن

* روزنامه ایران ورزشی مطلب اصلی اش را به پیت بیوتر دستیار هلندی قطبی اختصاص داده و در سرخط مطلب آورده : فروش گنجشک رنگ شده به جای قناری در فوتبال ایران.

به نوشته این روزنامه کمیته فنی فدراسیون فوتبال معتقد است بیوتر به خاطر فعالیت در حوزه نقل و انتقالات، صلاحیت نشستن روی نیمکت تیم ملی را ندارد.

*روزنامه کیهان، در صفحه ورزشی اش با اشاره به دوپینگی های وزنه برداری نوشت: با وجود گذشت حدود ۲۵ سال از اثبات اولین دوپینگی های ورزش ایران، حرکت جدی درخصوص ریشه کن کردن آن صورت نگرفته. البته این بدان معنا نیست که تا قبل از این ۲۵ سال دوپینگ در وزنه برداری وجود نداشته، اتفاقا بوده اما چون توجه ای به آن نمی شده، نام هیچ ورزشکاری نیز به عنوان وزنه بردار دوپینگی اعلام نمی شد.

مطالب مرتبط