گزیده اخبار ورزشی – شنبه ۱۷ بهمن

کمک داور ایرانی در جام جهانی

حسن کامرانی فر از سوی کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال برای قضاوت در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی انتخاب شد. او به عنون کمک داور اول در گروه نخست داوران آسیایی قرار گرفته است.

۳۰ داور از ۲۸ کشور مختلف در بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان به قضاوت خواهند پرداخت. این گروه ۳۰ نفره از داوران ماه آینده در یک سمینار آموزشی شرکت می کنند و در ماه مه از نظر عملکرد، مورد ارزیابی نهایی قرار گیرند.

مطابق رتبه بندی فیفا، داوران منتخب گروه نخست آسیا عبارت اند از داور اول: خلیل الغمدی از عربستان. کمک داور اول: حسن کامرانی فر از ایران. کمک داور دوم: صالح محمد المرزوقی از امارات.

کرانچار در مونته نگرو

زلاتکو کرانچار سرمربی قبلی پرسپولیس، هدایت تیم ملی فوتبال مونته نگرو را به عهده گرفت. این مربی کروات در شرایطی از پرسپولیس جدا شد که این تیم در رده سوم لیگ برتر فوتبال ایران بود. او جانشین زوران فیلیپوویچ شده و از بازی مقابل مقدونیه روی نیمکت مونته نگرو خواهد نشست. این تیم مهیای حضور در مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۱۲ می شود.

بلیت ها تمام شد

تمام بلیت‌های دیدارهای نیمه نهایی و نهایی جام جهانی ۲۰۱۰ فوتبال پیش فروش شد. فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد، علاوه بر بلیت‌های سه دیدار نیمه نهایی و فینال جام جهانی ۲۰۱۰ ، دیگر بلیتی‌ برای بازی تیم‌های ملی انگلستان با آمریکا و انگلستان با اسلوونی باقی نمانده است.

بلیت های دیدار ایتالیا و پاراگوئه و برزیل با پرتغال نیز به طور کامل پیش‌فروش شده است. این در حالی است که هنوز دور نهایی واگذاری بلیت‌های جام جهانی شروع نشده است. در این مرحله که از سه شنبه همین هفته آغاز و تا هفتم آوریل ادامه خواهد داشت، ۴۰۰ هزار بلیت عرضه خواهد شد. جام‌جهانی فوتبال از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد ۸۹) تا ۱۱ ژوییه (۲۰تیر) برگزار خواهد شد.

پیروانی: شاید جدا شوم

علی کفاشیان گفت برای تمدید قرارداد پیروانی در تیم امید، اسفندماه تصمیم گیری خواهد شد.

غلامحسین پیروانی در این باره به فارس نیوز می گوید: "طبیعی است که افشارزاده و کفاشیان درباره انتخاب سرمربی و تمدید قرارداد تصمیم گیرنده هستند اما توافق برای ماندن یا نماندن یک طرفه نخواهد بود. من هم حرف ها و خواسته هایی دارم که اگر محقق شود در خدمت تیم امید خواهم بود و در غیر این صورت از این تیم جدا می شوم. من کسی نیستم که تحت هر شرایطی کار کنم. یکی از مهمترین خواسته هایم استقلال فکری در تمام زمینه ها است."

مجلس: وزنه برداری جایی نرود

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای با هشدار نسبت به گسترش استفاده از داروهای نیروزا در میان قهرمانان ورزشی کشور، خواستار پیشگیری از اعزام تیم های مختلف وزنه برداری به مسابقات خارجی شد. در این بیانیه آمده است: انتظار می‌رود دست‌اندرکاران ورزش به منظور حفظ حیثیت کشور در عرصه‌های بین‌المللی ضمن جلوگیری از اعزام تیم‌های مختلف وزنه‌برداری به مسابقات خارجی، سریعاً سازوکارهای لازم را برای پیشگیری از تکرار این‌گونه رفتارهای ناشایست فراهم نمایند.

آبرویم را حفظ می کنم

"این فوتبال پر از حقه‌بازی، خرید و فروش و فساد شده است. هر چه پول آن بیشتر می‌شود،‌ مشکلاتش هم بیشتر می‌شود. دوست ندارم در فوتبال ایران فعالیت کنم تا همین مقدار آبرویی که دارم از بین برود."

این بخشی از صحبت های حسن حبیبی، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید، بازیکن سال های دور تیم ملی فوتبال و سرمربی دوران اوج تیم فوتبال آرارات است.

حبیبی به فارس نیوز گفت: "اصلا اجازه کار به امثال من داده نمی‌شود که در صحنه بمانیم. وجدان آسوده‌ای دارم و وقتی اجازه کار به من داده نمی‌شود همان بهتر که نباشم. حتی خجالت می کشم از این که سابقه فوتبالی دارم."

تری دیگر کاپیتان نیست

بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال انگلستان از جان تری پس گرفته شد. حاشیه ها از وقتی آغاز شد که مطبوعات بریتانیا خبر رابطه پنهانی این ستاره ۲۹ ساله را منتشر کردند.

تری و فابیو کاپلو، سرمربی تیم انگلستان در ومبلی با هم گفتگو کردند. نتیجه جلسه این شد که تری، بازوبند کاپیتانی تیم ملی را از بازوی خود جدا کند.

بازمانده از اولین جام جهانی

تنها بازمانده بازی فینال جام جهانی فوتبال ۱۹۳۰ در اروگوئه جشن تولد ۱۰۰ سالگی خود را برپا کرد. فرانسیسکو وارلو در بوئنوس‌آیرس، این مراسم را جشن گرفت.

او ۸۰ سال قبل در دیدار نهایی اولین جام جهانی، برای آرژانتین به میدان رفت و شکست ۴ بر ۲ مقابل اروگوئه را تجربه کرد. از طرف سپ بلاتر،‌ میشل پلاتینی و چهر‌ه‌های سرشناسی همچون فرانتس بکن باوئر، پله،‌ کیگان و ... برای او پیام‌های تبریک ارسال شد.

در این مراسم علاوه بر مقامات محلی، فرزندان و نوه‌ها و نتیجه های او حضور داشتند.

مطالب مرتبط