معروفترین فروشگاه لندن به تیم فوتبال اوکراینی اجازه ورود نداد

بازیکنان شختار دونتسک، یکی از معروفترین تیم های فوتبال اوکراین، اجازه ورود به هرودس، یکی از معتبرترین فروشگاه های لندن را نیافتند.

تیم دونتسک گفت مسئولان هرودس به بازیکنانش که همگی با لباس های ورزشی مشابه برای خرید به این فروشگاه مراجعه کرده بودند، گفتند که آنها نمی توانند وارد شوند چون تعدادشان زیاد و مشکوک هستند.

هرودس به باور بسیاری لوکس ترین فروشگاه لندن است و همه نوع اجناسی را که ممکن است مورد پسند بازیکنان ثروتمند فوتبال باشد، عرضه می کند.

شان فنینگ، گزارشگر بی بی سی در امور اروپا می گوید بازیکنان تیم فوتبال شختار دونتسک مانند بسیاری از بازیکنان ثروتمند فوتبال دیگر قصد داشتند پول زیادی را در هرودس خرج کنند.

اما به نظر می رسد ظاهر آنها در لباس های ورزشی برای محافظان امنیتی هرودس قابل قبول نبوده است - این تیم بعد از تمرین در استادیوم ورزشی در شمال لندن تصمیم گرفته بودند در فروشگاه هرودس خرید کنند.

بازیکنان مذکور خیلی تلاش کرده اند تا نگهبانان هرودس را قانع کنند که آنها هیچوقت برای خرید لباس رسمی تن نمی کنند اما استدلال های آنها ظاهرا موفق نبوده است.

مسئولان هرودس گفته اند قصد نداشته اند به کسی توهین کنند یا باعث ناراحتی شوند اما نگرانی در مورد سلامت و ایمنی مراجعین به این فروشگاه به این معنی است که برخی اوقات مسئولان فروشگاه مجبورند از ورود گروه های بزرگ جلوگیری کنند.

محمد الفاید، صاحب هرودس است اما او همچنین صاحب تیم فوتبال فولهام، یکی از تیم های لیگ برتر لندن، است، که قرار است فردا (18 فوریه)، با تیم اوکراینی شختار در لندن مسابقه دهد.

در ماه ژوئیه سال گذشته هرودس به یک زن بریتانیایی که موهای خود را به قصد جمع آوری کمک های نقدی برای یک سازمان خیریه مدل تاج خروسی کوتاه کرده بود، اجازه ورود نداد. مسئولان هردوس گفتند که ظاهر این زن مغایر با مقررات پوششی برای مشتریان این فروشگاه است.

نگهبان هرودس به لیسا منصور، اهل منچستر، گفتند که او می تواند وارد این فروشگاه شود اما موی او نمی تواند.

خانم منصور گفت خیلی از این رخداد این ماجرا ناراحت شده و احساس می کند آبروی او رفته است و تصمیم دارد هرگز به هرودس بازنگردد.