اخبار ورزشی - جمعه 30 بهمن

المپیک زمستانی

Image caption در "اسکی صحرانوردی با تیراندازی" زنان، تورا برگر از نروژ قهرمان شد

در ادامه رقابت های المپیک زمستانی ۲۰۱۰، در بیاتلون ۱۵ کیلومتر زنان "اسکی صحرانوردی با تیراندازی" تورا برگر از نروژ قهرمان شد. در آلپاین ترکیبی زنان، ماریا ریشگ از آلمان به مدال طلا رسید. در اسکی سرعت زنان، کریستین نزبیت از کانادا سومین مدال طلای کاروان میزبان را به دست آورد. در بیاتلون۲۰ کیلومتر مردان، اسویندسن از نروژ قهرمان شد.

در اسکیت نمایشی مردان، اوان لیساچک از آمریکا روی سکوی برتر ایستاد. در اسنوبرد زنان هم مدال طلا نصیب تورا برایت از استرالیا شد. در هاکی روی یخ مردان، آمریکا ۶ بر یک مقابل نروژ به برتری رسید. سوئیس هم مقابل کانادا با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.

جدول رده بندی مدال های المپیک زمستانی در هفتمین روز به این شرح است: ۱- آمریکا ۶ طلا، ۵ نقره، ۷ برنز ۲- آلمان ۴ طلا، ۴نقره، ۳ برنز ۳- نروژ ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز ۴- کانادا ۳ طلا، ۳ نقره، ۱ برنز ۵- کره جنوبی ۳ طلا، ۲ نقره، ۰ برنز ۶- سوئیس ۳ طلا، ۰نقره، ۱ برنز ۷- فرانسه ۲ طلا، ۱ نقره، ۴ برنز ۸- چین ۲ طلا، ۱ نقره، ۱ برنز

تاکنون ۲۵ کشور از جمله چهار کشور آسیایی موفق به کسب مدال شده اند.

لیگ اروپا

از دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های لیگ اروپا، دیشب یوونتوس در هلند، ۲ بر یک آژاکس آمستردام را از پیش رو برداشت. هر دو گل یووه را آمائوری به ثمر رساند. بروژ بلژیک، با یک گل از سد والنسیا گذشت.

Image caption لیورپول به سختی و با گل دقیقه ۸۱ دیوید انگوگ، یونیره آ از رومانی را شکست داد. فولام ۲ بر یک بر شاختار دونتسک غلبه کرد

لیورپول به سختی و با گل دقیقه ۸۱ دیوید انگوگ، یونیره آ از رومانی را شکست داد. فولام ۲ بر یک بر شاختار دونتسک غلبه کرد. پاناتینایکوس ۳ بر ۲ آث رم را برد. در سایر بازی های مهم این نتایج به دست آمد:

هامبورگ ۱ آیندهوون ۰ ویا رئال ۲ ولفسبورگ ۲ توئنت انسخده هلند ۱ وردربرمن ۰ لیل فرانسه ۲ فنرباغچه ۱ آتلتیکو مادرید ۱ گالاتاسرای ۱ هرتا برلین ۱ بنفیکا ۱

جام تختی

روز نخست جام بین المللی تختی که در کشتی آزاد و به میزبانی اصفهان برگزار می شود، با ۳ مدال طلا برای ایران به پایان رسید. در ۵۵ کیلو عباس دباغی. در ۶۶ کیلو محسن جهانبخشیان و در ۹۶ کیلوگرم رضا یزدانی روی سکوی نخست قرار گرفتند.

کیفیت و کمیت پایین تیم های خارجی در کنار غیبت ملی پوشان ایران، باعث نزول سطح این دوره از رقابت های جام تختی شده است.

NBA

بامداد امروز لیگ حرفه ای ‌بسکتبال امریکا با دو بازی پیگیری شد.

کلیولند کاوالیرز صدرنشین کنفرانس شرق مقابل دنور ناگتس در یک بازی پایاپای با نتیجه ۱۱۸ بر ۱۱۶ به پیروزی رسید.

در این دیدار لبرون جیمز، ستاره کلیولند با کسب ۴۳ امتیاز و ۱۳ ریباند، بهترین بازیکن زمین بود. شکیل اونیل نیز ۱۸ امتیاز برای شوالیه‌ها کسب کرد.

لس‌آنجلس لیکرز، صدرنشین کنفرانس غرب هم در غیاب کوبی برایانت با نتیجه نزدیک ۸۷ بر ۸۶ مغلوب بوستون سلتیکس شد. ری آلن از بوستون با ۲۴ امتیاز به عنوان امتیاز آورترین بازیکن این دیدار معرفی شد.