هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران

مسابقه پرسپولیس و سپاسی شیراز
Image caption مسابقه پرسپولیس و سپاسی شیراز

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، با تداوم صدرنشینی تیم های اصفهانی به پایان رسید.

در آغاز رقابت های این هفته، استقلال تهران که چهارشنبه با ۲ گل بر مس کرمان غلبه کرده بود به رده سوم صعود کرد اما عصر جمعه با پیروزی سرخپوشان در شیراز، جای تیم های قرمز و آبی پایتخت در جدول رده بندی مجدداً تغییر کرد.

داربی اصفهان را هم ذوب آهن از سپاهان برد تا ۳ امتیاز از فاصله ای که با سپاهان دارد را بکاهد.

جمعه ۳۰ بهمن، رقابت های این هفته با برگزاری هفت مسابقه به پایان رسید. نتایج و حوادث مهم بازی ها به شرح زیر است.

مقاومت سپاسی ۱ پرسپولیس ۲

در ورزشگاه حافظیه و با حضور ۲۵ هزار تماشاگر، در دقیقه ۲۱ محسن خلیلی روی یک ضربه ایستگاهی از فاصله ای حدوداً ۳۰ متری توانست دروازه مقاومت را باز کند. در دقیقه ۴۶ تیاگو گل دوم قرمز پوشان را به ثمر رساند. در دقیقه ۹۱ ایمان موسوی بازیکن تازه وارد مقاومت موفق به گلزنی شد تا بازی ۲ بر ۱ به سود پرسپولیس به پایان برسد.

هواداران تیم مقاومت سپاسی که از نتایج تیم خود ناراحت هستند، در حالی که مقاومت ۲ بر صفر عقب بود، غلامحسین پیروانی سرمربی قبلی مقاومت را تشویق کردند.

علی دایی در پایان بازی در جمع خبرنگاران گفت: پرسپولیس پس از بازی با شاهین بوشهر از همه لحاظ تغییر کرده. چه روحی - روانی و چه به لحاظ فوتبالی. امروز هم نشان دادیم که پرسپولیس تیم‌تر شده است. برای قهرمانی هم نا امید نیستیم. در هفت بازی باقی مانده با تمام سعی و توان بازی خواهیم کرد به نتایج دیگر تیم‌ها کاری نداریم.

در این دیدار، پرسپولیس یا این ترکیب بازی کرد: میثاق معمارزاده، شیث رضایی، سپهر حیدری، علیرضا محمد، ابراهیم شکوری، عادل کلاه کج، محمد منصوری(مجتبی زارع)، کریم باقری، تیاگو(سامان آقازمانی)، هادی نوروزی( اشپیتیم آرفی) و محسن خلیلی.

ملوان بندر انزلی ۱ استیل‌آذین ۳

در ورزشگاه تختی انزلی و در حضور حدود ۱۳ هزار تماشاگر، محمد غلامی در دقایق ۱۰ و ۱۵ دو بار گلزنی کرد. حسین کعبی هم در دقیقه ۴۷ سومین گل استیل آذین را وارد دروازه ملوان کرد. جالب این جاست که محمد غلامی مهاجم سابق ملوان انزلی است.

محمد حیدری هم در دقیقه ۱۳ تک گل میزبان را به ثمر رساند.

راه‌آهن ری ۰ پاس همدان ۰

در ورزشگاه اکباتان و در حضور ۲۵۰۰ تماشاگر، راه آهن و پاس که تا دو سال قبل تیم های تهرانی بودند اما حالا به ری و همدان منتقل شده اند، به تساوی بدون گل رسیدند. راه آهن در چند دقیقه پایانی به خاطر این که هر ۳ تعویض خود را انجام داده بود، پس از مصدومیت ابراهیم کریمی مجبور شد ۱۰ نفره بازی کند.

شاهین بوشهر ۰ صبا قم ۱

شاهین در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر، مغلوب مهمان قمی اش شد. تک گل این دیدار را محسن بیاتی ‌نیا در دقیقه ۳۵ به ثمر رساند. قضاوت این دیدار بر عهده نوید مظفری بود.

پیکان قزوین ۳ استقلال اهواز ۱

چند هفته ای است که رسانه های ورزشی در ایران، از استقلال اهواز با پیشوند "تیم بحران زده" یاد می کنند. تیمی که در قزوین نیز هر ۳ امتیاز بازی را از دست داد.

در ورزشگاه شهید رجایی قزوین و در حضور فقط ۵۰۰ تماشاگر، محمود پوراسدا‌له در دقیقه ۲۶، سعید دقیقی در دقیقه ۵۹ و علیرضا عباسفرد در دقیقه ۷۹ برای پیکان گلزنی کردند. اسماعیل شریفات در دقیقه ۲۷ تک گل استقلال اهواز را به ثمر رساند.

مهدی هاشمی نسب که به عنوان مربی جدید استقلال اهواز مشغول به کار شده پس از شکست این تیم در نشست خبری حاضر نشد. خداداد عزیزی نیز هم اکنون مدیر فنی استقلال اهواز است.

فولاد خوزستان ۱ ابومسلم مشهد ۰

در ورزشگاه تختی اهواز، فولاد با گل سعید رمضانی در دقیقه ۵۶ مقابل ابومسلم به پیروزی رسید. فولاد از هفته شانزدهم که در فولادشهر مقابل ذوب‌آهن شکست خورد، دیگر شکستی را متحمل نشده و رکورد شکست ناپذیری خود را به ۱۱ هفته رسانده.

پرویز مظلومی سرمربی ابومسلم در پایان بازی به فارس نیوز گفته است: از فدراسیون فوتبال و ناظر فدراسیون گله‌ مندم. زیرا نباید داور مسابقه و تیم میزبان در یک هتل اسکان داده شوند.

سایپا ۱ تراکتورسازی تبریز ۰

در ورزشگاه انقلاب کرج، امین منوچهری در دقیقه ۶۹ تک گل ۳ امتیازی سایپا را به ثمر رساند. این دیدار به دلیل بارش شدید باران، لحظاتی با تصمیم داور قطع شد اما با اعتراض مایلی کهن سرمربی سایپا، مجددا بازی ادامه یافت. در این مسابقه نیز تماشاگران تبریزی حضوری پر رنگ تر از طرفداران میزبان داشتند.

جدول رده‌بندی در پایان هفته بیست و هفتم به شرح زیر است:

۱- سپاهان اصفهان ۵۵ امتیاز ۲-ذوب‌آهن اصفهان ۴۹ امتیاز ۳-پرسپولیس تهران ۴۶ امتیاز ۴-استقلال تهران ۴۳ امتیاز ۵-استیل‌آذین تهران ۴۲ امتیاز ۶-تراکتورسازی تبریز۳۸ امتیاز ۷-پیکان قزوین۳۷ امتیاز ۸-صبا قم ۳۶ امتیاز ۹-ملوان بندر انزلی ۳۶ امتیاز ۱۰-مقاومت سپاسی شیراز ۳۲ امتیاز ۱۱-پاس همدان ۳۲ امتیاز ۱۲-سایپا کرج ۳۲ امتیاز ۱۳-فولاد اهواز ۳۱ امتیاز ۱۴-شاهین بوشهر ۳۰ امتیاز ۱۵-راه‌آهن ری ۳۰ امتیاز ۱۶-مس کرمان ۲۸ امتیاز ۱۷-استقلال اهواز ۲۸ امتیاز ۱۸-ابومسلم مشهد ۲۱ امتیاز